sütüm bebeğimi doyurmuyor diyenler buraya..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve SiBeL tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : SiBeL
  1. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar,
    bebeğim 1.ayını doldurdu fakat ilk günden itibaren sütüm bebeğimi doyurmuyor malesef..bunu doktor kontrolünde kilosuna bakıldığında anladık..ilk kontrolde kilo vermesi normal fakat doktorumuz ikinci kez kilosuna bakmak için çağırdığında bebeğim 10 günlüktü ve kilo vermişti..sütümün yetmediğini mama vermemiz gerektiğini söyledi..deneyelim ve kilosuna bakalım dedi ve birkaç gün sonra gittiğimizde kilo aldığını görünce bu şekilde aylık kontrole kadar devam edelim dedi.oysa ben tamamen anne sütüyle beslenmesini istiyordum ve çok üzüldüm..fakat sonraları sütüm çoğaldı.zaten humana kullanıyordum ve bir arkadaşım humananın kendi sütünü sulandırdığı için bıraktığını söyledi bende bıraktım artık..çünkü sütüm var tüm gün bebeğimi sık sık emziriyorum ama bırakır bırakmaz tekrar aranmaya başlıyor ve mama yemeden uyumuyor.
    herkes farklı birşey söylüyor sağlık ocağı evime geldi ve onlar kesinlikle mama verme bebek eme eme koyu süt getirir sütün suluysa bile diyor..bende mama vermek istemiyorum ama yavrum sadece mama yediğinde doyup uyuyor ne yapıcam bilmiyorum ve çok üzülüyorum :gitme: bu durumu yaşayan var mı lütfen yardımlarınızı rica ediyorum kızlar..

2. 30 Ekim 2009
  3. canan76

canan76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, aynı sorunu yaşıyorum ama bn sütümün yetip yetmediğini bilmiyorum.Çünkü aynı sendeki gibi bebişim sadece mama verince uyuyabiliyor, yoksa asla uykuyu tutturamıyor.Pzartesi doktoruna gideceğiz kendisine soracağım.Bu arada sen günde kaç cc mama takviyesi veriyorsun.Bazen sütüm olsa bile ısrarla memeyi almıyor, huysuzlaşıyor,ben de mecburen mama veriyorum, cukur cukur emiyor.Napcaz valla ben de çaresizim bu konuda.Sütüm artsın diye ara ara sütümüde sağıyorum ama nafile

4. 30 Ekim 2009
  5. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle bebeğini sağlıcakla büyüt...
    benim kızımın da ilk ay kilo alımı yetersizdi. bu yüzden mama takviyesi yapıyorduk. gittiğim doktor bana 24 saat boyunca sütümü sağıp çocuğa kaşık yada biberonla vermemi söyledi. bu 24 saat sağma sonrasında tahmini günlük ne kadar sütüm olduğunu öğrenmiş oluyorduk. sonra da çocuğun ayına göre günde kaç cc yemesi gerekiyorsa geri kalanını mama olarak takviye ediyordum.
    benim tavsiyem sütünü sağıp bi bak.belki sütün yeterlidir ama bebebeğin hepsini ememiyor olabilirmi? inşAllah sütün yeterli olur ve mama takviyesine gerek kalmaz canım.

6. 31 Ekim 2009
  7. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86

8. 31 Ekim 2009
  9. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım güzel bir çözümmüş bunu denemeye başlayacağım bende..
    yalnız doktor bu ayda mamaya devam edelim dedi bakalım sütüm ortalama ne kadar çıkacak ona göre tekrar doktorumuza danışırız artık..bilgi için çok sağol inşallah gerek kalmaz inşallah..

10. 31 Ekim 2009
  11. canan76

canan76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

12. 31 Ekim 2009
  13. canan76

canan76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet güzel fikir, fakat süt sağma makinelerine çok güvenmiyorum.Çünkü sağdıktan sonra elimle tekrar sağdığımda bir miktar süt daha çıkarabiliyorum.Yani makine tam sağmıyor.Tavsiye üzerine medela markasını kullanıyorum.

14. 31 Ekim 2009
  15. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86

16. 31 Ekim 2009
  17. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86

bende bugün ilk kez manuel olarak sağdım yani pompalı elektrikli değil ama sonradan baya bir acıdı göğüslerim bu normal midir?

18. 31 Ekim 2009
  19. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    tecrübeli anneler bu konuda yardımcı olacak kimseler yok mu yahu :KK43: bu acemi anneye bir yardım edin lütfen..çok çaresizim ve sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var..bu gibi bir durum yaşayan ya da bilgi sahibi olan varsa lütfen bilgi verir misiniz...:bbo: