sütüm beslemiyormuş:(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve burcukoc34 tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : burcukoc34
  1. burcukoc34

burcukoc34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar 1 aylık bir bebişimiz var 4040 gr doğgu sonra % 10 u verdi 3650 ye düştü bugün bebişim 1 aylık doktora gittik 4 kilo çıktı sütün besleyici değil sütü kes mama ver dedi.sütüm bol miktarda geliyor ayrıca bebşim 5 cm uzamış sizce memeyi keseyim mi?

2. 1 Mart 2010
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba cnm,emzirmeye devam et ama mama takviyesi de yap bence.1 hafta içinde doğum kilosuna dönmeliydi,doktorun haklı o yönden ama anne sütünü kes demesi yanlış:eek:klava: bebeğin emdikçe sütün çoğalacak.bir süre sonra mamaya gerek kalmayacak...

4. 1 Mart 2010
  5. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    YA NE SAÇMA ŞEYY.. HıÇ ANNE SÜTÜ BESLEMEZMı.. KIZIYORUM BÖYLE DR LARA.. BELKı YETMıYORDUR AMA BESLEMEZ DıYE BıŞEY YOK ASLAAAAAA.. SAKIN ıNANMA CANIM.. ÖYLE OSLA BOYUDA UZAMAZDI.. BAK BOYU UZAMIŞ.. BENCE BAŞKA DR A GÖTÜR Canım.. bu dr mamacılarla anlaşmalı galiba..

6. 1 Mart 2010
  7. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    ayyyyyyyyy kızıorum bu dr alra ben.. ne demek ya.. anne sütüs beslmezmi hiçç.. mamacılarla anlaşmalı dr kesin bu.. öyle olsa boyuda uzamazdı dimi ama.. sakın kemse canım.. ama sütütn az olabilr o zaman ek olaraka veririsin mama asla asla kesme sakın sütünü..

8. 1 Mart 2010
  9. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    manyak mı bu doktor. yerinde olsam birdaha gitmem bu doktora hatta yaptığınında yanlış olduğıunu söylerim. benimde ilk başta sütüm çok yeterli değildi ama doktorum sütünü son damlasına kadar ver emzir doymazsa mama ver demişti. emzirdikçe sütüm arttı. sakın memeyi kesme olan sütünde yanar gider.

10. 1 Mart 2010
  11. parvina

parvina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda bir aylıkken 4 kiloydu, sakın kesme sütünü çocuk istedikçe ver, emdikçe sütün artar, benim de ilk zamanlar sütüm az geldi, kayınvalidem mama verdi, çocuk mamayı içince beş altı saat uyanmıyordu, emmiyordu, öyle olunca da sütüm gelmiyordu, ben mamayı kestim ve sütüm de oğluma yetti, çok da güzel kilo aldı, hatta fazla bile aldı sen emzirmeye devam et, mamayı çocuk her zaman içer ama anne sütünün yerini asla tutmaz

12. 1 Mart 2010
  13. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle başka dokrota git arkadaşım nasıl der ya memeyi kes diye mama takviyesi yapalım der ama memeyi kes demesi çok yanlış sütün yetmese hiç külo almaz ve boyuda uzamaz sık emzirmeye çalış gece özellikle uyanmasa bile en fazla emme saatlerinin arası 2 saati geçmesin

14. 1 Mart 2010
  15. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Olurmu canım öyle şey. Her annenin sütünü kendi bebeğine özel yaratmış allah. Ayrıca bebeğin 5 cm uzamış ve 450 gr almış. Zaten minimum alması gereken 500 gr. Boyuna gittiği için kiloyu az almış olabilir.
    Bence sen ilk olarak doktorunu değiştir. Bizimkininde bu ay kilo alımı yavaşlamış. Doktor ne sıklıkta ve ne kadar süre emdiğini sordu 2-3 dk emip bırakıyor 2 saatte bir emziriyorum dedim. En az 10 dk memede kalması gerek sütün ilk 5 dk dan sonra gelen kısmı yağlı olurmuş ve kilo aldırırmış. Doktor sana nasıl ve ne şekilde emzirdiğini sormadan etmeden direk mama diyorsa mama firmalarından biri sponsor olmuştur ona. Sakın kesme sütü önce başka bir dr. ile görüş belki mama takviyesine bile gerek kalmayacak...

16. 1 Mart 2010
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    normalde bebekler doğumdan 1 hafta sonra tartıldıklarında doğum kilosundan daha zayıf cıkarlar ama ay sonunda mutlaka doğum kilonusunu gecerler seninmki gecememiş bile

ama asla memeyi kesmeee mecburen mama takviyesi yapıcaksın

bide çok sağlıklı beslenmeye dikkat et süt yapıcı şeylerden ziyade besleyici şeyler ye et balık tavuk baklagiller mutlaka tüket gaz yapar diye kaçınma

18. 1 Mart 2010
  19. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Bu doktor ne diyo ya ben anlamadım.Anne sütünü bırak demesi bence de çok saçma.Hem anne sütü beslemiyo demek yerine yeterli gelmiyo dese ya.hiç psikolojiden anlamıyorlar.Eminim hepiniz anne sütündeki hikmeti biliyorsunuzdur.Yüce mevlam öyle bir yaratmışki biz kullarını her gün et tavuk balık yiyen annede de sütün besleyiciliği aynı,bunları bulamayıp bulgur pilavı yiyip su içen annede de. tek değişen sütün miktarı.süt için en temel şey ise zaten herkesin sahip olduğu şey yani su.Bence bebişini emzirmeye devam et tatlım.
    kaydirigubbakcemile3