sütüm çok az acil yardım arkadaşlar

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve nazoo tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nazoo
  1. nazoo

nazoo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar sütüm çok o yüzden bebeğim emmek istemiyor biberonada çok alıştı ne duyduysam yapıyorum sütüm artsın diye ama nafile oğlum emmediği için elektrikli pompa ile sağmaya çalışıyorum ama en fazla 4 dört çay kaşığı çıkıyor biraz arttırabilsem belki emer diye umutlanıyorum sizin bildiğiniz sütü arttıran yöntemler varsa lütfen yardım edin çok üzülüyorum senağlama

2. 6 Aralık 2008
  3. zoyo

zoyo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle kendini bu kadar üzmemelisin... üzüldüğün zaman strese girdiğin zaman zaten sütün çekilir... emzirdiğin ve iyi beslendiğin sürece sütün olacaktır... bol bol ayran iç... biberona alışan bebekler malesef anne göğsünü almak istemiyor... eğer seninkide almıyorsa geceleri emzirmeye çalış...

4. 6 Aralık 2008
  5. emelly

emelly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anason çayı içmek ve tahin pekmez yemek bana iyi gelmişti.Belki işinize yarar.Ama emzirmekten vazgeçmeyin emzirdikçe sütünüz artacaktır.

6. 6 Aralık 2008
  7. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    benim de başta azdı sürekli pompayla sağıp çay kaşığıyla vermeye çalışyodum damla damla....ama bir taraftanda emziriyodum az olsada.hani çektikçe gelir diyolarya.birde humananın çayı inan arttırıyo.günde 3 kupa içiyorum işe yarıyo birde uyuyunca dolyo göğüslerim.kızımdan fırsat bulursam.bulgur plavı ve de tameğin üzüm suyu var yemeklerde içecek olarak onu içiyorum bir de bol su çok şükür şimdi sütüm iyi denemende fayda var bol sütlü ve de gazsız günler herkese inşallah

8. 6 Aralık 2008
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bol bol su iç
    birde sağmak da azaltıyor bence..emzirmeyi dene
    benimde sütüm çok azdır
    emzirdigimde artıyor
    bol sütlü günlerrr

10. 6 Aralık 2008
  11. vera

vera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kuru incir de deneyebilirsin..Kuru incir sütü acaip artırıyor...Bol sıvı gıdalar al...

12. 7 Aralık 2008
  13. nurcanogretmen

nurcanogretmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bana hemşire humana steel tea önerdi ve bol su içmemi.

14. 7 Aralık 2008
  15. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    humana.loğusa şerbeti bol su ve dolup taşan sütler sağmayıda asla bırakma bunlarla 30ml çıkan sütüm şimdi 250 ml oldu loğusa şerbetini bol iç aktarda satılıyo kırmızı bir şeker içerisinde 80 den fazla baharat olduğu için süt yapıyo tecrübeli bir anne olarak yazıyorum öptüüüüm bol sütler.bide ek olarak makarna tavuk hindi pirinç pilavı melemen yumurtalı olcak içerisinede pastrma koymak şartıyla şalgam lahmacun bunlar bebegine gazda yapmaz canım ben hala bunları tüketiyorum

16. 7 Aralık 2008
  17. Arwen

Arwen Guest

selam ben henüz bekarım ama evli bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla REZENE ÇAYI inanılmaz derecede süt yapıyormuş, sütü az olanlar için denemekte fayda var,

sevgiler..

18. 7 Aralık 2008
  19. a.s.:1hug:yaş ve kuru hurma nar çikolatalı puding tatlı çeşitleri yüzde yüz oranla süt yapıyo canım stres yapma sakın sütün iyice çekilir ilk başta benimde olmuyodu bunları yiyorum oluyo kolaylıklar diliyorum