sütüm geldi şimdide göğsümü tutamıyor:((

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve NXIXLXSXAH tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : NXIXLXSXAH
  1. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hepiniz önerileriniz için çok sağolun allah razı olsun humana çayı sayesinde sütüm arttı.ama şimdide sorunumuz memeyi kavrayamıyoruz.göğüs uçlarım çok küçük birde biberonla mamaya alıştığı için tutamıyor.silikon göğüs ucu aldım onunla tuttumu baya emiyor ama tutturana kadar ikimizde ter kana batıyoruz.sürekli ağlıyor kıpkırmızı kesiliyor.emzirme konusundada önerilerinize ve yardımınıza ihtiyacım var nasıl etkili şekilde emzirebilirim??

2. 22 Temmuz 2008
  3. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    canım benimkileride tutamıyodu pompayla önce biraz sıktır ucu çıksın sonra emzir faydası oluyo zaten zamanla pompaya gerek kalmıyo uçları çıktığı için umarım faydası olur...

4. 22 Temmuz 2008
  5. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimde ilk iki gün hiç sütüm gelmedi bende normal doğum yaptım üstelik.mecburen mama vermek zorunda kaldık.ama herşeyi denedim sütümün gelmesi için.bol bol su içtim,erik kompostosu içtim,humana çay içtim,bol bol yemek yedim,yeşil soğan,bulgur pilavı,kuru mayayı bile eritip içtim :) ve sonuç sütüm geldi hemde taşıyor.benim kızımda meme ucunu kavramada biraz zorlanıyor ama sıkı mücadeleden sonra alıyor.sakın pesetme ne yap et azda olsa anne sütü almasını sağla.

6. 23 Temmuz 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım benim göğsünü c şeklinde tutup er diğr şekilde emzirmek yanlış sadece başparmagın üstte olacak diğer parmakların altta olacka sonr abu kada revhamlı olma alışacak merak etme annesi

8. 23 Temmuz 2008
  9. EU1

EU1 Guest

üstelik çabuk yoruluyorlar sen alttan cenesini baş işaret parmagın ile destekle tamam mı canım benim.....

10. 23 Temmuz 2008
  11. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gozun aydın canım benım sukurler olsun
    sımdı pes etmeyecek ve ugrasacaksınız canım.alısır emın ol.ac olunca o ogrenır ıkı uc emmeden sonra.
    ben boyle bır sorun yasamadım cunku gogus uclarım yeterınce buyuktu:)))))
    allah yardımcın olsun canım benım kolay gelsın sana

12. 23 Temmuz 2008
  13. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende gögüs ucuyla savaş veriyordum sonra sürekli sagdım gögüs uclarım büyüdü aslında şimdi gögsümü alabiliyor ama gögsümü aldıgında asla doymuyor sürekli gögsüte kalmak isitiyor gögsümde uyuyor yataga yatırsam uyanıyor tekrar emmek isitiyor haliyle hic bırakamıyorum işimi gücümüde yapamıyorum biz sagmaya alıştık artık 125cc iciyor 4 saatte 1 bende hem dinlenmiş oluyorum her saat başı gögüste cok zor oluyor.

14. 23 Temmuz 2008
  15. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim sütüm var allaha şükür ama göğüs uçlarim yok
    iki üç gün çok uğraştim mama verdim herşeyi denedim olmadi
    şimdi silikon uç kullaniyorum çok rahat emiyo hele çok acikinca saldiriyo resmen zamanla alişir canim merak etme sakin birakma emzirmeyi

16. 24 Temmuz 2008
  17. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yaa off yaa iki gündür humana cayı icemiyorum bitti almaya cıkamıyorum eşimde işten cıktıgında eczaneler kapalı oluyor burdaki nöbetci eczaneleri bekliyoruz meger ne faydası var ne cok artırıyormuş yaa
    kesinlikle kulanın kızlar bu cayı harbiden cok artırıyormuş onunla sorunsuz kızıma süt cıkarıyordum şimdi zar zor cıkmıyor bile eskisi kadar dolmuyor biberonu :KK43: hemen almam lazım

18. 25 Temmuz 2008
  19. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar benim kafam cok karısık..
    doktor mama takviyesi verdi bana demistimya
    sutun artınca keseriz dedi..
    benim göguslerimden akıyor bazen sutum..gögüslerim taş gibi oluyor..
    ama sanki oglum mama icmeden doymuyor..gogsumden emince deliksiz uyumuyor sürekli uyanıyor
    ama mamayla 4-5 saat bile uyuyor..

siz nerden anlıyorsunuz sütünüzün yettigini??