sütüm giderek daha da azalıyor ne yapsam çoğalmıyor

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve haceryldrm tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : haceryldrm
  1. haceryldrm

haceryldrm canım kızım azra duru'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar 19 nisanda normal doğum yaptım.. başta sütüm çok iyiydi ama 1 ay sonunda göğüste çok yumuşama ve süt azalması oldu.. önceden bebeğim tek göğsümle doyarken şimdi 2 göğsümle anca doyuyor.. her şeyi yapıyorum yemekten kısmıyorum o yüzden doğum dan sonra 7 kilo aldım. çaylar , yeşillikler salatalar v.s. yok çoğalmıyor. aklım hep bebişimde oluyor acaba tam olarak doydumu, ne zaman açıkır , o zamana kadar süt birikirmi diye kafamda hep soru. her istediğinde emziriyorum artık meme uçlarım çok acımaya başladı çünkü bebeğim ağzına sürekli. rahat olmaya çalışıyorum bunları kendime sıkıntı stres yapmamaya çalışıyorum ama olmuyor. kafayı yicem

2. 13 Temmuz 2010
  3. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım bir de beyaz dut kurusu dene derim. ben çok faydasını gördüm. gece bile emzirmeye kalkınca atıyorum ağzıma birkaç tane.... gün içinde aklıma geldikçe abartmadan tüketiyorum.

bir de susam yağı kullan derim. çevreden merkeze doğru göğüslerine sabah akşam masaj yaparak sür. bebeğini emzirmeden önce güzelce temizle. susam yağı süt damarlarını açıyor,daha rahat akmasını sağlıyor. kesinlikle dene..

Bol sütleeerr.........

4. 13 Temmuz 2010
  5. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm herşeyi yapmışsın ama stres yapmamayı başaramamışsın.sana bişi diimde rahatla yeni bebeklerin midesi ceviz kadardır.her şekilde doyrlar sen sağlıklı ol yeter.onun ne çektiğini bilmezsin.iki göğsünle doymasının sebebi yavaş yavaş büyümesidir annesi.bazı kadının sütü sırtında olur derler sen stres yapma artık o doyuyordur:teselli:
    bide balık yemeyi dene bol salatayla balık çok susatır insanı o da bebişine bol bol süt olur inşşş:)

6. 15 Temmuz 2010
  7. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm
    1- her gün ölçerek 3 lt su artı 1 lt sıvı tüket
    2- çay kahve tüketme
    3- ısırgan rezene ıhlamur çaylarından iç
    4- gün içinde en az iki kez ısırgan artı rezene poşet çayı bir fincana atıp iç
    5- sabah akşam yemeklerden sonra 1 tk ısırgan 1tk rezene 1 tk ıhlamur 1 çay k anason 1 çay k tane kimyonu bir fincan sıcak suda demlendir ağzı kapalı olacak sonra da süz ve tatlandırarak iç benim hayatımu kurtardı bu karışım
    6- ayrıca bir kase yoğurda yarım demet dereotu doğra ye ben bir de çörekotu atıyordum içine
    7- öğlenler kısırlık bulguru sıcak suda bekletip içine marul dreotu taze soğan elma sirkesi katarak yiyordum yemek niyetine
    8- nane maydonoz tüketme
    ve dert etme ilk 6 ay anne bebeğini doyuracak kadar süt üretir ne akdar stres yaparsan okadar azalır sütün
    9- ayrıca dinlenmeye uyumaya çalış en çok süt uykuda üretiliyormuş
    bol şans cnm

8. 15 Temmuz 2010
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben sütüm azalınca köfte bol soğanlı salata ve bulgur pilavı yerim. ayrıca hergün 2 tane milupa emzirme çayımı mutlaka içerim, o gün az şeyde yesem o çay sütümü hep arttırır. göğüslerine sıcak su tut duşta, sıcak havlu koy.stres yapma sakın sakın, bol su iç.

10. 15 Temmuz 2010
  11. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    sitedeki reklamlarda milk tea diye bişey var..hiç çözüm bulamazsan birde onu dene istersen..tarım bakanlığından onaylıymış..

12. 23 Temmuz 2010
  13. b_i_o

b_i_o minicik1can bensanahayran Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    146
    bunların tümüne katılıyorum ayrıca rezene yağı (içilebilir olanlardan) kullanabilirsin içeceklerine bir iki damla katman yeterli... üstelik büyük ihtimalle boşa stres yapıyorsun çünkü bebeğinin ağladığından falan bahsetmiyorsun aç olan çocuk ağlar ve uyumaz ağlamıyor ve uyuyorsa bebeğin doyuyordur mümkün olduğunca sık emzir sütün de iyice artar ama bunların hepsi bir yana en ama en önemlisi stresten uzak dur

14. 23 Temmuz 2010
  15. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım birde hayıt tohumunu denesen.kullananlar işe yaradığını söylüyor.prolaktini yükseltici özelliği var emziren anneler için.normalde de zaten hormon dengeliyici olarak kullanılan bir ot.bence bunu bir dene canım.

16. 24 Temmuz 2010
  17. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Bebeğinizi emzirerek doyururken göğüsleriniz yumuşak mı? Benim ilk bir ay çok şiş ve sertti. Ondan sonra yumuşadı. Şimdi bebeğim 3 aylık, emiyor ama 5 dk emip hep memede uyuyor. Ne edersem edeyim uyandırıp ilk 5 dk daki aktif emzirmeyi yakalıyamıyorum. Doktor daha bir haftalıkken kilo alımını eksik bulup mama takviyesi demişti. Ama ben fazla mama vermemeye çalışıyorum. Günde 1 veya 2 defa. Ama sadece emerek yeterli beslendiğinden endişeliyim. Sanki yumuşak göğüste süt yokmuş gibi geliyor

18. 24 Temmuz 2010
  19. bluecrazy

bluecrazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk ay benimde taş gibi oluyordu gögüslerim ama 2.aydan itibaren yumuşadı, dolmuyor gibi geliyordu bende uyanıpta memeyi istemesinden korkuyordum erken isteyecek gögüslerim dolmamış olacak aglayacak diye.o dönem mama veriyorduk doymuyor zannedipte bende çok sıkıntıya girmiştim emmiyor aglıyor diye bende aglıyodum.
    2.ay aşısında çocuk gelişim uzmanı dediki gögüslerin mutlaka doluyordur dedi,sadece sık sık emzirdigin için dolmasına zaman tanımıyorsundur dedi.
    2.Ay doktorumuzu degiştirdik onada sütümün yetmedigi v çok kustugu için azkilo aldıgı gibi endişelerimi söyledigimde, mamayı kesinlikle kes dedi.Her istediginde emzir dedi,Sonrahaftalık kilo takibi yaptı kilo aldıgını gördük.Bu dönemde en aşagı 3lt su içtim,2aydırda hergün düzenli sabahları aç karnına vita malt içiyorum, sütüm öyle fışkırır tarzda degil ama minik cadıma yetiyor.
    Sana önerilerim
    1-Alabilme imkanın varsa çaylar yerine vita malt,internette toplu alımlarda daha karlı oluyor4tl geldigi siteler var
    2-en aşagı 3lt su
    3-ve Suyu birden içme az az sık sık iç, ne kadar çogunu birden içersen idrar olarak atarsın
    4-Rezene filan bende işe yaramadı,ancak tuvalete taşıttı beni, içtigim suyunda hepsi idrarolarak çıkıyor gibiydi
    5-Ve emzirdigim zamanda kırmızı et canım çok çekiyor,aşeriyormuş gibi sanırım kırmızı et artıyor, özellikle kavurma