sütüm gidiyo lütfen yardım...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve arda_ tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : arda_
  1. arda_

arda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğimi en son 2 hafta önce emzirdim.zaten pek emmeyi sevmiyodu ama memede süt olunca alıyodu.son bir aydır sütümün azaldığını farkettim ve sağmaya başladım ama hiç fayda etmedi iki memeden ancak 20 cc çıkarabiliyodum.ve artık o da gelmiyo dün akşam son 5 damla sağabildim başka bişi yok.sanırım sütüm kendiliğinden çekildi gidiyo bebeğim henüz 3 aylık ben de çalışıyorum sütüm artık gelmemek üzere mi gidiyo acaba tekrar artma ihtimali varmı bilgisi deneyimi olan varsa lütfen acil yardım.bugün kuru maya aldım onu denicem bir de şu malt içeceklerini denemek istiyorum.onun harici bol su içmek ve humana çayları hiç işime yaramadı.:nazar:

2. 8 Kasım 2009
  3. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok panık yapma anlıyorum seni bende emziriyorum sütü bebek emdikçe çogaltır iki hafa emmemiş süt olmasada emseydi keşke ama belki geri gelir bol sıvı al çalışan annenin zorlugu evde olsan hep emerdi benimki hep memede o emmesse süt oluşmaz bagzı ilaçlar varmş çocuk doktoru veriyomuş istersen danış sütü tekrar getiren umarım düzelir

4. 8 Kasım 2009
  5. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben corek otu macunu kullaniyorum ben evde oldugum halde sutum azalmaya baslamisti. ama bu macunu yiyince sutum artti.
    yarim su bardagi corek otunu yika suzgecten suyunu suz sonra teflon tavada iyice kurut dikkat et yakma ama zaten siyah anlamaya bilirsin surekli cevir tavada. arada agzina at bi iki gevrek olmusmu diye bak iyice gevreyince tavadan indir, robota koy cek corek otu taneleri kirik kirik olucak icine 2 yemek kasigi tahin 2 yemek kasigida bal koy iyice karistir macun kivamini alsin. gunde bir yemek kasigi bundan yee. tadida guzel zaten umarim isine yarar.

6. 8 Kasım 2009
  7. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    humana kimyonlu rezene çayı benim sütümü
    çok arttırdı bence dene. ve gece uyurken falan yapıştır gögsüne o bırakana kadarda ayırma emsin emebildiği kadar emzirdikten sonrada sag mutlaka

8. 8 Kasım 2009
  9. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm vitamalt dene derim.kesinlikle artacaktır
    ayrıca human rezene ve suuuu

10. 8 Kasım 2009
  11. bersuuu

bersuuu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    malt özlü içecekler var onlardan iç sütü çok arttırıyormuş büyük marketlerde var ülker markasının çıkarttığı maltana var hele şeftalilisinin tadıda çok güzel

12. 8 Kasım 2009
  13. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sen içtinmi cnm artıyomu ??

14. 8 Kasım 2009
  15. amazonsmyrna

amazonsmyrna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de bir karışım tarifi vereyim. Ben içiyorum sütümde belirgin bir artış oldu. Karışım mersin yöresine ait ve Kaynar adı ile biliniyor. Hepsini aktarda bulabilirsin. ışte tarifi :

3-4 tane zencefil
    3-4 tane zerdeçal
    8-10 tane karanfil
    2-3 tane çubuk tarçın
    3-4 tane muskat
    3-4 tane havlucan
    1 tatlı kaşığı yenibahar

Bunların hepsini üyük bir tencereye koy, üstüne 8-10 litre su kat ve kaynat. Sıcak sıcak ister şekerli ister şekersiz iç. Suyu bitince yeniden su koyup kaynatabilirsin birkaç kere. Afiyet olsun.

16. 10 Kasım 2009
  17. daisyb1

daisyb1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba,

benim kızı 50 günlük. 1 hafta önceye kadar sütler akıyordu göğüslerimden. emzirmenin haricinde buzlukta süt dolmuştu. sonra bir anda sütüm gezmeye gitti:))) her şeyi içtim. komposto, su, meyve suyu, still tea, rezene. ne yaptıysam işe yaramadı. yabancı bir sitede funegreek otu(çemen otu) nun sütü arttırdığını okudum. onra aynı oun humana still tea içinde de olduğunu farkettim. bir eczanede bu otun tablet toz haline getirilmiş tablet şeklinde olanını buldum. sonuç mucize. kızım ve ben tekrar mutluyuz. her eczanede olduğunu sanmıyrum ithal etmişler onlar. ama belki aktarda da çemen otu vadır. herkes ebol sütlü günler

18. 11 Kasım 2009
  19. hbabayigit

hbabayigit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    süt artırma işine odaklanmış biri olarak hangi eczaneden aldığınızı ve ismini merak ediiyorum bilgi verirseniz çok memnun olacağım