sütüm gidiyorrrr....çok kötüyüm kızlarrr..mama vermek zorundayımm:(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve merveseyy tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : merveseyy
  1. merveseyy

merveseyy canım oğlum benimmmmm.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim gibi olan var mı aranızda?ne olur yazın.benim bebişim daha 1 buçuk aylık.sütüm azalıyor.ememiyor.göğüs ucum yumuşak geliyor.ne yapcam ben yaaa.sıkınca göğsümden sütte gelmiyor.:KK43::KK43::KK43:moralim çok bozukkkkkk

2. 4 Aralık 2008
  3. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emmemesinin bir sebebi olmalı.yumuşak demekle neyi kastetdiğini anlamadım.göğüs ucun yoksa göğüs uçları var ondan al istersen.sütün kesilmeside sana bağlı düşüncelerinle kendine yön veriyorsun.rahat ol bolca emzir

4. 4 Aralık 2008
  5. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar emzirirsen o kadar gelir kendini üzme süt bitmez emmesi lazım silikon uc dene bence de.benim ikizlerim var 7aylıklar hala emziriyorum kendini sartlama lütfen olur mu.anne sütü cok önemli verme mama ısrarla emzir bol su iç rezene cayı ısırgan cayı iç.emzirmek bi nimet.ben de üzüldüm.çaba sarf et ve kaybetme..

6. 5 Aralık 2008
  7. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bol bol emzir süt yapıcı şeyler ye sütün gitmez ama üzülürsen stresten gidebilir

8. 6 Aralık 2008
  9. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    benimde azaldığı zamanlar kayınvalidem hep şunu de derdi bana "otlamaya gitti gelicek sütün" valla derdim bikaç saat sonra sütüm maaşallah çoğalırdı bilmiyorum belki psikoloji

10. 7 Aralık 2008
  11. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hiç üzülme o dönemlerde azalma artma oluyor.benim kızım 5,5 aylık hala bazen sütüm çok oluyor bazen azalıyor ama emzirmeye devam ediyorum.en önemlisi arkadaşlarında dediği gibi bebek emdikçe süt üretimi artıyor.göğüsten süt gelmemesi olmadığını göstermez.bir de bebeklerin büyüme atakları var belirli haftalarda ve 3.ayda.o dönemde süt yetmediği için üertimde artış oluyor.genelde anneler bebek çok emdiği ve ağladığı için sütlerinin gittiğini zannedip mamaya başlıyor..
    göğüs ucu için silikon kalıplar var.ben kullanmadım ama işe yarıyormuş.bu işin tek çözümü çok istemek yılmamak bol sıvı almak ve stresten uzak durmak:))
    ben ilk kızımda hatalar yaptım kimsede yönlendirmedi beni mama-meme devam ettik.ikinci kızımda daha hamileyken kafama koydum ne olursa olsun emziricem diye.çok şükür iyi gidiyoruz.bu arada 2 kere sütüm kesildi,tıkanma oldu,yara oldu ama ben devam ettim.ilk aylar bu tür sorunlar olur sabredince sonrasında herşey düzeliyor.
    inşallah sizdede herşey yoluna girer.keyifli ve bol sütlü emzirmeler diliyorum:)

12. 8 Aralık 2008
  13. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bazen insanoğlu içinde bulunduğu koşulları tek açıdan bakarak değerlendiriyor.Ben bunu sezeryan doğum ve süt gitmesi olayındada çok görüyorum.Genelde kadınların çoğu sezeryana girmemek içinçok çaba sarfeder çoğu zaman doktorunun onu işine geldiği için sezeryana aldığını düşünür ve hatta ısrarcı olduğu zaman bebeği ve kendi sağlığını tehlikeye atar sonunda yine sezeryan olur.Çok kişi duydum keşke baştan sezeryan olsaydım diye bazen ısrarcılık iyi olmayabiliyor.Rahat olmak ve birazda akışına bırakarak şükretmek gerekli.
    Süt olayındada öyle bence..Allah korusun ya bebeğin sorunlu doğsaydı,eksikli doğsaydı yada hiç bebeğin olmasaydı o zaman yeterki bebeğim olsun ne olursa olsun derdin belki nasıl besleneceği ikinci planda olucaktı.Demem o ki..Tabi ki anne sütü bir mucize..
    Sen hiç kafana takma çünkü taktıkca o azalır.Rahat ol,rahat hissetmeye bak..Sütüm olmazsa da bebeğimi sağlıklı büyütebilirim diye kendini rahatlat.Benimde benzer dönemim oldu 3 aylıkken fln,süt hiç gelmiyordu kafama taktıkça iice kötü oldu.Sonra kendimi çok stres altına soktuğumu anladım ve gerekirse mama veririm diye kendimi alıştırdım.Zamanla zamanla yediklerimede dikkat ettim ve sütüm maşallah 6,5 aylık olduk ve çok ii gidiyor.
    Temennim inşallah sütün kesilmez ama kesilirsede üzme kendini bebeğinin mutlu bir anneye ihtiyacı var.

14. 10 Aralık 2008
  15. incircekirdegi

incircekirdegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Humanâ'nın Stıll Tea cayını tavsıye ederım tum eczanelerde var ınanılmaz sut yapıyor gunde 4 bardak ıc farkı goreceksın. Canını sıkma bence moral cok ama cok onemlı

16. 10 Aralık 2008
  17. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    o ne güzel kaynanaymış,maşallah.Allah herkese böylesini nasip etsin:)

18. 10 Aralık 2008
  19. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    sütün artana kadar mama vermek zorunda kalsan bile kaşıkla ver.
    biberona en azından alışmamış olur.
    bir de kesinlikle silikon başlık kullan.
    benim gibi meme ucu olmayanlara bile kesin çözüm..
    süt de zaten bebiş cektikçe illa ki geliyor..