sütüm gitti geri gelirmi artık.......

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve deniz. tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

9 Kasım 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sütüm kesildi sağıyorum sadece 1 ..2 damla geliyor..bu durumdayken artarmıki tekrar...böyle bişey yaşayan varmı....

2. 9 Kasım 2009
  3. dilshad

dilshad Guest

gelir canim.. gelecek diye dusun israrla..

4. 9 Kasım 2009
  5. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bebeğin ne kadarlık?
    az olan sütün arttığını biliyorum ama kesildiyse de inşallah gelir sütün geri. sütü arttırdığı söylenen bi takım içecek ve yiyecekler var. tahmin ediyorum denemişsindir..
    bu iş büyük oranda psikolojik bi süreç.
    Allah yardımcın olur inşallah...

6. 9 Kasım 2009
  7. gulllfer

gulllfer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla moral veremicem canım yaa bende tam 4 ay sürekli sağdım deli gibi geliodu bebiş hiç emmedi ama 4 ay hep kendi sütümü verdi sonra sevgili kaynanacığım geldi ve 1 hafta tepemdeydi sağamadım o düzende sağamaım ve benim sütümde azaldı ne yaptıysan artmıyor artık günde sadece 30 cc geliyor yani anliicaan giden gelmiyor seninki neden gitti bilmiorum ama bana sebep olanlar ALLAHından bulsun bişi demiyorum

8. 10 Kasım 2009
  9. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok üzüldüm ya sütünün öyle azalmasına. bende sağarak veriyorum. düzenli sağamadım azaldı derken mesela kaç saat ara ile sağabiliyordun ki son zamanlarda? bende korkuyorum kesilirse diye...

10. 25 Kasım 2009
  11. tgba

tgba Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benım dogumuma yaklasık 3 hafta kaldı fakat aklıma sürekli takılan bı problem var.benim gögüslerım zaten küçüktü ve hamılelıgım süresıncede bı degısklık olmadı sadece bı koyulasma oldu hafıf olarak okdar.benı endıselendıren sütümün olmaması acaba bebegımı emzırebılırmıyım sutum gelır mı cok merak edıyorum CADIARZU

12. 25 Kasım 2009
  13. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım gögüslerinin büyüklüğü veya alınan kiloların verecegin süt miktarı ile ilgiisi yok. bol su iç, ve bu endişenden biran önce kurtulmaya bak cünkü işin psikolojik boyutu cok daha önemli...

14. 25 Kasım 2009
  15. tgba

tgba Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    su cok içmeye özen gösterıyrum aslında takmamaya calısıyorum gün içerisinde pek düşünmüyorum ama sanırım bilinç altıma cok yerleşmiş rüyamda sürekli bebegınmı emzırırken göruyorum kendımı nasıl kurtulcam ben bu endıseden bılmıyrumkı.. halbukı düşünmemeyede calısıyorum ama

16. 25 Kasım 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sütüm tam 1 ay sonra geri gelmişti..
    Rejim yapıyordum çok sağlıklı beslenmiştim sürekli yeşillikler filan.Birde süt stresi bitmişti bir gece göğüslerim innaılmaz sızladı.duştanda çıkınca baktım süt geliyor o şekilde tekrar başladım vermeye 3 haftaya yakın verdim sonra gene gitti.
    Sanırım stres ve beslenme en büyük sıkıntı st konusunda.
    gelebilirde.

18. 25 Kasım 2009
  19. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben de hamileyken bebegimi sürekli emzirdigimi görüyordum, hem de maşallah oyle bereketli geliyordu ki sütüm.Oğlum 5 aylık, çok şükür hala emziriyorum.Benim de gögüslerim küçük ve az kilo aldıgım için basından beri çevremdeki herkes sütümün yetmeyecegini söylüyordu, ama hiç ilgisi yok.Yalnız endişenden kurtul diyorum cünkü aynı endişe bende de vardı ama anne sütü almasını da cok cok istiyordum.Sezaryenle dünyaya getirdim oglumu.Sütün ilk yarım sa içinde gelmesi imkansız dediler, bebegim kucagıma gelir gelmez emdi ama bak şöyle bir şey oldu; ilk sütten sonra uzun süre almadı, moralim alt üst olmustu, hemşireler artık mama verelim kan şekeri düşmesin dediler.Dayadılar mamayı. Ben yine de inat ettim bebegimi emzirebilirim diye, ama saatlerce ugrastım, hem bebegim hem ben cok yoruldum.Basımda da kayınvalidem - ki daha ben dogurmadan sütün yetmeyecek benim de yetmemişti pirinç unu veririz diyordu.Herkes basımda dikilmiş bocalamamı izliyordu. Sonra hemşire geldi elinde mamayla, hayır dedim.Yarım saat daha verin bana, emecek.Ve hemşire gider gitmez aldı mememi ! Sonra da hep emdi şükürler olsun. inanç çok önemli, çocugun kan şekeri düşene kadar da aç bırakmamalı ama bir kere zorlandım diye de pes etmemeli.Bir anne yeter ki inansın bebegine yetecegine, inan ki sütün gelecek eger moral bozuklugunun üstesinden gelir, bol su içer ve saglıklı beslenirsen...kaydirigubbakcemile5