sütüm kesiliyor nasıl çoğaltabilirim?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ucrubana tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ucrubana
  1. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 1.oğlum hala hastanede 2.oğlum eve geleli 2 hafta oldu ama beni ememiyor sağıyorum ama sütüm 100cc den 20-30cc lere düştü bebeğimi doyurmuyor mecburen mama veriyorum diğer bebeğime hiç kalmamasından korkuyorum doğuralı 2 ayı geçti ilk başlarda sütüm iyiydi birden böyle oldu bitti ne yapacağımı şaşırdım duyduğum her tavsiyeye uyuyorum bulantı hapları artırıyormuş ama bebeğe ilaç geçer diye denemedim
    yardım ederseniz çok sevinirim

2. 13 Eylül 2010
  3. bebegim_01

bebegim_01 rabbim saglikla kucagima alim melegimi inşaallah Üye

Beğenildi:
    269
    Ödül Puanları:
    113
    cnm benim yengeminde senin dogum yaptıgın sıralarda dogum yapmıştı benim yegenimde prematüre dogru gününden 1 ay önce dogdu 1 hafta küvözde kaldı çıkıncada memeyi almadı onlarda aç kalmasın diye sütünü sagıp biberonla verdiler sonra yetmeyince mama verdiler.yengem sütüm kesildi bitti bebegimde mememi almıyor aglıyor süt yok dedi.bende dedimki emmeyen çocuk yoktur emdiremeyen kadın vardır benim görümcem 1 ay abartısız emzirmek için ugraştı.2 3 denemede almayınca bıraktıyengem ugraşmadı.sonra ben gittim bayramda dedimki bebek aglayın aç gögsünü ver emmeni bebekte tuttu memeyi.yeni dogdugunda çene kasları çok güçlü olmadıgından memeyi çekmek zor geliyor bebege çene kaslarının gelişmesi için emzik vermeniz lazım bebeklerinize.bence sende sabırlı ol biraz bebegin kendine gelsin emzirmeyi dene sütünüde azda olsa sagmaya devam et.sonra bebegin emdikçe artar sütün emin ol.Allahseni ve bebeklerinii korusun cnm.darısıda bana olsun insaallahh

4. 13 Eylül 2010
  5. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    canım seni zaman zaman takip edebiliyorum öncelikle hayırlı olsun diyorum. yukarıdaki arkadaş çok doğru söylüyor. sütü arttırmanın en önemli yolu bol emzirmektir. benim bebeklerim 35 haftalık doğdular gerçekten ilk zamanlar emzirmek çok zor oluyor bir saati buluyordu. ama 1. ay sonunda herşey değişiyor. bol bol emzir unutma birde gece ne kadar çok emzirisen gündüz sütün o kadar çok olur. stress yapma...sana yardımcı olacak birileri olsun sen sadece bebeğine kanalize ol ve zevkle emzir bırak memede kalsın uyansın emsin uyusun zor biliyorum ama bu dönemi atlatırsan sütün gitmez. birde ben rokanın çok faydasını gördüm. tavsiye ederim. özel süt arttırıcı çayları dene. ve tahin helva ye bol su iç . benim kızlarım 7 . ayın içinde hala emziriyorum ek gıdayada geçtik şimdi daha güzel oldu. fazla mamaya yüklenme o zaman süt azalıyor. eğer bebeğinin bezini değiştirdiğine çiş yapmışsa günde en az 7-8 kez bebeğin gayet iyi besleniyor demektir. bence azimle sütünü arttıracaksın. Allah yavrularımızı bize bağışlasın seninde hastanedeki miniğinin bir an önce eve gelmesi dileğiyle....

6. 13 Eylül 2010
  7. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ben malt içeceği almıştım... humana da iyi geliyor.... boza da faydalı diye duymuştum

8. 13 Eylül 2010
  9. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bugün bi arkadasdan duydum yesil üzüm,malt,maden suyu tahin ve pekmez bide bunlari dene bakalim belki faydasini görürsün...

10. 13 Eylül 2010
  11. TATLICIK

TATLICIK Evrenim&Berenim.herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    dereotu iyi diye biliyorum i. saraçoğlunun sitesinde yazıyodu...
    benim bebeğim olmadığı halde sütüm var prolaktinim yüksek yani... dereotu sütü çoğaltıyomuş bana yasak ordan biliyorum....

12. 13 Eylül 2010
  13. cosmopoli

cosmopoli Nazar boncuğummm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım; benım doğumdan sonra ilk 3 gun sütüm hiç gelmedi o arada gelinimiz emzirdi kızımı
    ama ben sütüm gelmesede emzirdim kızımı
    Süt tamamen psikolojik bi olay. Eğer sütüm az geliyo yetmez dersen hakkaten yetmez Aklından böle bişeyi sakına geçirme. Süt olayı beyinden gelen bi direktif çünkü
    Atıyorum; elma bana süt yapıyo dediğinde onu yersen sütün artar
    bol sıvı şeyler tüket bide bulgur pilavı ye
    ama sakına sakın sütüm az yada yok deme

14. 19 Ekim 2010
  15. tali_tan

tali_tan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    beyaz üzüm dereotu, havuc, armut, ayva, isirganotu cayi süt yapar birde emzirdikten sonra büyük bir bardak su icmen lazim.