Sütüm olmuyo

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve aslidirek tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aslidirek
  1. aslidirek

aslidirek Duruşkom benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    kızım 66 günlük.mama vermek zorunda kaldım.sütüm damla damla geliyo.İlk ay yetti.Şimdi tahin,meyve suyu ,su,bitki çayı,susam,çay,pekmez yedim ama artmıyo.
    daha başka ne yapabilirim önerisi olan var mı?

2. 1 Ağustos 2009
  3. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm yaa sut ıcın moralının ııı olması ve bol su ıcmen gerek sakın uzulme ıns artar sutun

4. 1 Ağustos 2009
  5. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    moralını yuksek tut canımm en onemlısı morallll sutum yok dıye usulup sıkılma artar inşallah...
    UZUM,BULGUR PILAVI,SOĞAN MISIR sut arttırıo dıe bılıorum ha bıde hosafff kayısı ıncır meyva hosafıı en onemlısıde bol bollll su iç.benımde ılk aydan sonra bıarar kesılmıştı her yemekte sogan yedım bol bol bulgur bıde...gerı geldi.
    nane maydonoz yeme bunlarda sutu azaltıyo dıe bılıyorum.cok tuketme yani.inş artar canım.

6. 2 Ağustos 2009
  7. EfthaLia

EfthaLia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Rezene rezene rezene
    Çok bariz süt yapıyor bana. Hiç bir şey yemeden sadece rezene çayı içsem bile oluyor. Tavsiye ederim. Bir de ısırgan otu tohumu yapıyor diye duydum ama onu denemedim. Maltı zaten biliyorsundur heralde, eczanelerde satılıyor malt içeceği diye. Ama dedigim gibi rezeneyi günde 2-3 fincan içiyorum, kesinlikle işe yarıyor.

8. 2 Ağustos 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım vitamalt..
    duydunmu?
    duymadıysan kesinlikle al derim;şarıl şarıl süt akıyor..
    yalnız senin haftalarında sütün azalması normal bu dönemde inatla emzirirsen sütün gene gelecek.sen çocuğuna ısrarla anne sütü ver..

10. 2 Ağustos 2009
  11. aslidirek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Malt içecegi duydum onu da denicem. Rezeneyi de içiyorum zaten ama günde 1 bardak. Umarım yeterli olcak :)

12. 2 Ağustos 2009
  13. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bana kadındoğumcum ılk gun sut gelmeyınce ısırgan otu dut kurusu vede medıne hurması onerdı bunlardan sadece hurmayı bol yedım 3.gun bı sutum geldı cok sukur ııı gıdıyor hala

14. 5 Ağustos 2009
  15. aslidirek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim sütüm ikinci gün gelmeye başladı ama damla damla ilk bir ay yetti bebeğe daha sonra yetmedi.yani sütüm hiç dolup taşmadı.bazılarının sütü olmazmış.herhalde yapçak bi şey yok.

16. 6 Ağustos 2009
  17. EfthaLia

EfthaLia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım sütünün yetmediğini doktor mu söylüyor yoksa sen veya etrafındakiler mi bu kanıya vardınız? Eğer bebişin normal kilo alıyorsa, (fazla kilo değil normal kilo alması yeterli) sütün yetiyor demektir. Çünkü daha ilk günden kayınvalidemin gece gündüz "sütün yetmiyo mama yap" demelerini aklıma getirdin :kızgın::kızgın: Daha ilk günden nerden anladıysa:eek:lmaz: Ama ben kesinlikle direndim çünkü emzirdikçe artacağını biliyordum. Emzirdim inatla ve şimdi bebişimin maşallahı var. Doktor 3-4 ay önden gidiyor kilosu diyor. Eğer kayınvalideme uyup mama verseydim yeterince emziremediğim için sütüm azalıcaktı ve gerçekten de sütümün yeterli olmadığını sanıcaktım. Ayrıca benim de sütüm dolup taşmıyor, fışkırmıyor ama bebeğime yetiyor. Süt emzirdikçe zamanla artıyor çünkü, en azından benimki öyle oldu. Ama tabiki kendini de bebişini de en iyi sen bilirsin.
    Bebişin de sen de sağlıkla kalın canım...

18. 6 Ağustos 2009
  19. aslidirek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk ay kilosu normal gidiyodu.2.ayın 3 haftası hiç kilo almadı ve çok huzuzdu.sürekli memede kalıyodu.mamaya başlayınca kız kendini toparladı.