sütüm var ama bebeğim kilo almıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pxixrxixl tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : pxixrxixl
  1. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzgünüm sütüm var fışkırıyor adeta gögüslerimden bi göğüsten sağdığımda 80 cc ye kadar çıkıyo ama kızım doymıyo 23 günlük olana kadar çok güzel kilo aldı sonra birden bire durdu sanki 38 günlüğüz hala sarılık var benim sütüm sarılık yapıyormuş bide idrar yolları iltahabı geçirdik antibiyotik kullandı kızım:KK43:(

mama takviyesine başladık önce emziriyorum sonra mama veriyorum . sütün miktarından çok niteliği önemliymiş benim sütüm süper light kalorisi düşük olduğu için tok tutmuyor ve kilo alamıyo bunun için çok üzülüyorum sütün yağ oranını artırmak için n yapılabilir bileniniz var mı bebişim aç kalıyor ben emzirince bu nasıl berbat bi duygu anlatamam:Saruboceq:

2. 27 Mayıs 2009
  3. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah kolaylık versin bende bebegimi 7 ay emzirebildim şimdi 1 yaş 2 aylık benimde sütüm çoktu ama emmedi. bence sıksık emzir internetten araştır başka siteleride sütün kalitesini arttırmak için neler yapılması gerektiğini doktorunla görüş birde.a.s.

4. 27 Mayıs 2009
  5. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    et yemen gerekli.Biftek pişir böyle domates biber ve kekikle yağ tuz sadece.yanında da bol yeşil salata.bunu haftada 2-3 kere ye.ayrıca sütlaç yap.onu da her akşam ye.vitamalt diye bi içecek var.ondan iç.benimde sütüm azdı ama ilik gibiydi.doktor çok yağlı sütün var derdi.Bebeğim o yüzden çok kilo almıştı.ınşallah dediklerim işine yarar dene mutlaka

6. 28 Mayıs 2009
  7. esradincel

esradincel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar sütünüzün yağlı yada light olduğunu nasıl anlıyorsunuzzzzzzzz...

8. 28 Mayıs 2009
  9. esradincel

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    yada kaliteli süt olduğunu

10. 29 Mayıs 2009
  11. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım dereotu yiyordum ben hergün yoğurda katıp sütün kalitesini arttırıyor dene farkedeceksin

12. 31 Mayıs 2009
  13. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım light süt olur mu hiç anne sütünde.doktor mu söyledi yoksa sen mi öyle olduğunu düşünüyosun.
    doyurmamaya gelince.tecrübeli bir anne olarak emzirme şeklinle alakalı olduğunu düşünüyorum.anne sütünün ilk kısmı daha çok su içerir.emdikçe esas yoğun ve doyurucu kısımlar ardından gelir.en doyurucu kısım ise en sondaki kısımdır.bu yüzden göğsünün birindeki süt tamamen bitmeden diğer göğsüne geçme derim.mesela bebişin göğsünün birini bitiremeden yoruldu ve bıraktı.yarım saat sonra yine aynı göğsünden devam edeceksin.
    bir de böyle dene bakalım doyacak mı bebişin.öptüm canım...

14. 2 Haziran 2009
  15. esradincel

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148