Sütüm yetersizmi acaba?

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ocaliptus tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ocaliptus
  1. ocaliptus

ocaliptus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar bu 4-5 gundur bebegim sabah 4 e dogru uyuyo.aliskanlik haline getirdi bunu.gun icinde beni 2 saatte bir emiyo hala.Acaba gece süt yetersiz mi kalio.Simdi mama takviyesine mi baslasam diyorum yoksa sadece anne sutunde dirensenmi cok kararsizim

2. 21 Kasım 2008
  3. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim dr.una sorsana. tartar bebeğini kilo alımı yavaşsa zaten takviye mamaya başlar. en akıllıcası bu.

4. 21 Kasım 2008
  5. ocaliptus

ocaliptus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir soru daha sizler bebeginiz aciktiginda ögün vaktinde 2 tarafinizida mi emziriyosunuz?yoksa tek tarafimi?ve ne kadar süre:)

6. 21 Kasım 2008
  7. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işte bak bunu bence mukaise etme çünkü kimi bebek 5 dk.da doyar kimisi 20 dakikada o sütün akışına ve değişik sebeplerden değişir.benim oğlum bi memeyi 5da.emiyo doyuyo doktorumuz o değişir bebekten bebeğe dedi

8. 21 Kasım 2008
  9. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Daha bugün aşıya gittiğimizde yine dr un dediği 10dk biri 10 dk biri olmak üzere 2-3 saatte bir dedi ama bunlar robot değilki anacım 2saat oluyoo 3 saat oluyo bazen 1 saatte bir istiyo vermeyim mi aç mı bırakayım bebemi:=) ben tek memeyi veriorum doyyo ama sütün yoğunluğuna da bağlı ,,sütüm azalıyo mama vereyim mi demişsin hayır hayır yapma annelerin yegane hatası dr a sormadan kilosuna bakmadan mama dayamak aman aman,,bak her emzirme sonrası su iç bolbol ılık su süte iyi geliyo inanın bakın,,şerbet yappp falan boza iç vs çoğaltmaya bak sütünü inanınki mama vereyim mi die düşünmek bile sütü azaltırmış ,,sadece sütünü düşün,,,o mamayı vermek bile sütünü azaltır hem nerden okudum bilmiyorum hatırlamıyorum ama anne sütü verirken su bile vermek sütün kalitesini azaltıomuş ,,,sen devam süte,,,bolbol su 1.5 lt şaşal al iki kere içti mi ondan gün içinde zaten 3 lt içmiş oluyosunki yeter ben gece bile emzirdikten sonra doğğru su içmeye:=)

10. 21 Kasım 2008
  11. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bana doktor ve hemşireler 20 dk. bir göğüs 20 dakika öteki göğüs olmak üzere toplam 40 dk. demişti ama benim ufaklık hiç almadı göğsümü bu yüzden ben sürekli sağarak veriyorum bebeğime.

12. 21 Kasım 2008
  13. EU3

EU3 Guest

benim oğlumda tek memeyi 5 yada 10 dak.emip doyuyo bebekten bebeğe değişiyo sanırım

14. 21 Kasım 2008
  15. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlum da tek memeyi 10 dk falan emip doyuyo.

16. 21 Kasım 2008
  17. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aynen tekini 5-10 dk emip doyyo ama o hemşireler abartmış biz doyarız 40 dk da bebeklerin midesinde ne var minnacık çoçuğun burnundan süt fışkırtır 40 dk çok uzun yav,,,hee bebeğe süte göre değişir tamam da bana fazla geldi nebilim

18. 21 Kasım 2008
  19. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaslar 5-^10 dak da doymasi mümkünmü bilmiyorum cünkü onlar yoruldugundan memeyi birakiyorlar 5 daka sonra falan doydukalrindan degil yani.
    Doyan bebek 2-3 saat meme istemez, her 30 -60 dakkada emmek iatiyorsa demmeki emerken pek doymuyor.
    Ama kilo vermedigi müttetce hersey normalin icindedir.

Fakat düzen istiyorsaniz söyle deneye bilirsiniz, ilk emzirmeye baslarken diyelim ki sag gögüsden basliyorsunuz onu 10 dak verin sonra alin diger gögüse koyun 40-50 dak verin.

Birdahaki emzirme de , bu sefer sol gögüseden baslayin 10 dak, sonra sag 40-50 dak.
    Eger o 10 dak sonra uyumussa uyandirin yani altini degistirecekmis gibi soymaya baslayin hemen uyanir bebek zaaten, sonra doger gögüse koyup emzirin.

Böylece daha cok doymus oluyor , ve rahat 3-4 saat uyuyor hem düzene girmis oluyor hem siz rahat etmis oluyorsunuz.