sütüm yetmiyor .....

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve EsraCadi tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

20 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EsraCadi
  1. EsraCadi

EsraCadi inci'm kızım biriciğim(ssçs) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    Kızlar emziriyorum bende ama yetmiyor bebegım ac kalıyor.ac kalıncada uyumuyor.süt cogalması ıcın ne yapmam lazım.birde grip oldum iştahım falan hıc kalmadı.vücudum halsiz..ne yapmalıyım sizce??

hamireelif bunu beğendi.
  2. 20 Ekim 2009
  3. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimde ilk 3 gün olmadı sütüm nerdeyse hiç!
    Humana still tea çay al hemen,bombş olan göğüslerim şuan taş kesti! ama doluncada bitmiyo ovuştur sürekli sıcak suyla yıka bol bol,duş al sık sık,damarların açılsın.bunlar haricinde petibör bisküvi,yeşillik,ve taze incir.inciri denemedim ama yeşillikte çok yedim..
    Ama benimde oğlum emmiyo beni=( sütümü sağıp veriorum malesef çok zor alıyo..

4. 20 Ekim 2009
  5. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ah şu süt sorunu ben de çook yaşadım özellikle üşütmeyin ki hasta olunca süt birden azalıyo
    benim sıkca kullandığım süt arttırıcı besinler şöyleydi:
    pekmez bir su bardağını sulandırp içiyodum günde 2 kez de olabilir
    yaş yada kuru üzüm
    dereotu kıvırcık marul (maydonoz ve limon sütü azlatıyo)
    kabak yemeklik kabak da arttırıyo ama asıl balkabağı tatlısı harika
    günde mulaka en az 1 bardak süt(ben ilk 40 gün içmemiştim gaz yapar diye cahillik sütümn kıvamı bile değişmişti 2 bardak içiyodum)
    bi de buğday haşlıyodum öğlenleri yoğurtla karıştırp yiyodum o da çok güzel süt yapıyo zaten buğdayın hertürlüsü sütü arttırır
    tabi bol su ve stres yok ben kafaya çok takmıştım taktıkca da azaldı azaldıkca ben ağladım derken kızım mama alıyo diye bunalıma girdim neyseki annemler sayesinde erken toparlandım ve zamanla kendiliğinden arttı sık sık emzir ve elinden geleni yap bebeğin doymuyosa bi öğün mama da verebilirsin dünyanın sonu değilmiş
    bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt

hamireelif bunu beğendi.
  6. 21 Ekim 2009
  7. kuzularim

kuzularim derya&emir Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar benımde sezaryen olmama rağmen çok sütüm vardı ılk 3 _4 gün şimdı nolduysa bırden bayağ azaldı ama neden bılmıyorum şimdı mama takvıyesı yapıyorumama çok üzülüyorum napim sizce?

hamireelif bunu beğendi.
  8. 21 Ekim 2009
  9. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

aynenn yaa napıcazzz ben mama vermıyorum ama bugun dahada boşldı memiler

10. 21 Ekim 2009
  11. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 2. günden beri mama veriyorum kızlar:çok üzgünüm:çok zoruma gidiyo..bugün biraz arttı,doktoruma mamayı kesmek istiyorum..sütüm emdikçe artar dedim..doktor 15 günlük olana kadar takviye yapalım dedi..

bana da sütüm artsın diye motillium diye bi hap verdi..sabah akşam yemeklerden 10 dakka önce içiyorum..faydasını 15 güne kadar görürsün dedi..bir de bol bol kuzu eti yiceksin dedi..dünden beri doktorun dediklerini uyguluyorum..

hamireelif bunu beğendi.
  12. 21 Ekim 2009
  13. taze-kuru incir, boza,bulgur,üzüm,ayva kompostosu sütü arttırıyor.rezene çayı, humana still tea, özellikle emzirirken bol bol su için. emdikçe sütünüz artacak. süt sağma makinasıyla sütünüzü sağın her emzirmeden sonra..

hamireelif bunu beğendi.
  14. 21 Ekim 2009
  15. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    kıslar garden lıfe anne sÜtÜ arttırıcı sÜper sÜt yapıyomuŞ ben alcam sızde deneyın kullananları okudum topıcte

16. 21 Ekim 2009
  17. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar tek yapmanız gerekn ne biliyormusunuz.bol bol emzirmek.o zaman sütünüz artar ancak.sağmaya çok kulak asmayın süt sağdıkça artmaz bebek emdikçe artar.siz en iyisi süt olayını unutun yani yettimi yetmedimi varmı yokmu hiç düşünmeden bebeğinizi emzirin.bakın 1 -2 haftaya sütünüz taşıp dolacak.işin bası huzurlu ve sakin olmak.

18. 22 Ekim 2009
  19. kuzularim

kuzularim derya&emir Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    88
    ya hayatım bızım için buyuk bır sorun oldu bu süt mevzusu.