sütüm yettiği sürece 6 ay sadece anne sütü diyenler

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim sütüm şu an yetiyor kızım 4 aylık ve 8 buçuk kilo ve kesinlikle yettiği sürece 6 ay dolana kadar herhangi birşey vermeyi düşünmüyorum ağzına birşeyler sürmek azıcık meyva suyu tattırmak falan ihtiyaç yoksa bana çok gereksiz geliyor ben inatla sadece süt vermeye devam edeceğim dünya sağlık örgütü bile böyle söylüyor sizler ne düşünüyorsunuz

2. 17 Ağustos 2008
  3. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    nisan annesi değilim, hatta anne bile değilim ama yazsam sorun olur mu? eğer doktor ek gıda önermezse doktor tavsiyelerine göre büyük ihtimal ben de öyle düşünüyorum, çünkü benim annemin sütü kesilmiş ve ben sadece 17 gün emebilmişim...bence bebekler aşırıya kaçmamak şartıyla emzirebildiğimiz kadar emmeli...

4. 17 Ağustos 2008
  5. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    kesinlikle katılıyorum. maşallah sütün yetiyormuş kilosu gayet iyi. benim kızım anne sütü ile kilo alamadı diye ek gıdaları doktor erken verdi. kızım başkaşeylerin tadını aldıkça beni emmez oldu. kaşıkla beslenmeye alıştı emmek ona zor geliyor.şimdi mecburen sağıp sütümü kaşıkla veriyorum. :çok üzgünüm:

6. 17 Ağustos 2008
  7. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim oğluşumda 4 ay 5 günlükken en son tartılmıştı.8100 gramdı..Bende anne sütüyle besliyorum..doyurmak amaçlı bende 6 ay anne sütü vermek istiyorum..ama mevsim meyvelerinin suyundanda veriyorum..sadece tatlarını almasını istiyorum..şaftali,üzüm,kayısı,elma,karpuz ve erik az az tattırdım.çoğuda kendi bahçemizin meyvesi..

8. 17 Ağustos 2008
  9. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de sadece anne sütü vermeyi düşünüyorum.6. aydan sonra yavaş yavaş ek gıdaya geçecem

10. 18 Ağustos 2008
  11. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende öyle düşünüyordum fakat sinir stresten sütüm çok az sıkıyorum gelmiyor bile ek gıda veriyorum dr demedi ama be ver,yorum istemeyerek fazlada yemekte yiyemediğimden kaynaklanıyor olabilir ama gerçekten çok üzülüyorum keşke bi 6 ay yetseydim.kızım 4bçuk aylık ve 7 kilo bilmiyorum normal d,yolar ama ben sütümün yetmediğini düşünüyorum

12. 18 Ağustos 2008
  13. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda 4 aylık ve 7500 gr sadece anne sütü veriyorum
    bu aralar doyurmak amaçlı değil tabii 1 çay kaşığı meyve suyu veriyorum aromaları öğrensin ileride sorun çıkmasın diye
    6 aydan sonra muhallebi-yogurt-mama vericem

14. 18 Ağustos 2008
  15. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende böyle olmasını isterdim ancak eylülde işe başlayacağım için alıştırmak zorundayım ama yinede anne sütüne devam sadece tadımlık veriyorum ek gıdaları....

16. 18 Ağustos 2008
  17. 16eslem

16eslem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 4ay 3 haftalık bende sadece anne sütü veriyorum meyve sularına başlamalı mıyım acaba dr kontrolümüz 28sinde dr şuan hiç bir şey verme diyor ama diğer tarafdan da yetebiliyor muyum aç kalıyor mu diye çoğu zaman tedirginim

18. 19 Ağustos 2008
  19. berrin_26

berrin_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    masallah defne bebege.benım defnemde 4.ayını doldurdu 6.5 kılo ama doktorumuz kılosunun gayet ıyı oldugunu soyluyor.anne sutu vermeye devam 6 ay dolana kadar ınatla,hırsla...:lepi: