sütün kalitesi beslenmeyi etkiler mi?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

15 Nisan 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım tam bir aylık bugün kontrole gittik koskoca bir ayda yarım kilo almış 3110gr. doğmuştu 3600 olmuş, çok üzüldüm sütüm var gece gündüz emziriyorum, mememdeki yaralara aldırış etmeden hemde. Acaba sütüm kalitesiz mi? doktor mama takviyesi yap dedi kesinlikle istemiyorum mama vermeyi, ne yapmalıyım bilmiyorum. Sütümün kalitesini nasıl artırabilirim ne olur yardım edin.

2. 15 Nisan 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızın 3110 doğduysa doğumdan sonra kilo vermedi mi? bence verdikten sonra 3600 olmuştur ve yarım kılodan fazla almıştır. kendini üzme. sütün kalitesini artırmak için rezene ve ısırgan oneriyolar. ben de aldım. bi de ayva yiceksin, ayrıca komposto ve humana still çayı da artırıyomuş sütü. bunları ek bilgi olsun diye yazdım. bence sureklı emziriyosan sütün zaten artıyodur. doğum sonrası verilen kilo yanıltıyo bence sizi

4. 15 Nisan 2009
  5. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yazdıkların için teşekkür ederim içim rahatladı. rezene ve humana stil kullanıyorum. sütümün olduğunu sanıyorum, süt olmasa sürekli ağlar herhalde diyorum. bir hafta sonra kontrole gittiğimde daha net anlaşılır herhalde.

6. 15 Nisan 2009
  7. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bir yazıda zengin bir kadınla fakir kadının süt kalitesinin aynı olduğunu okumuştum ve ben hiç iyi beslenmeyen bir tip olarak oğlum ilk ay 1500 kg aldı sadece emzirmeyle diğer 3 ay bir kilo almıştı.korkunç fazla sütüm olmuştu ben kendimden pek ümitli değildim oysa.Halada emziriyorum oğlum 12 aylık.
    sen yinede elinden geldiğince iyi beslenmeye çalış.Ben iyi beslenmedim kendim halsiz bitkin düştüm.

8. 15 Nisan 2009
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok doğru bir tespit.

10. 16 Nisan 2009
  11. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim sevhan yazdıkların için, doktor mama kullan desede mama kullanmayacağım

12. 16 Nisan 2009
  13. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızımı 3,5 kg doğdu hastaneden çıktığımızda 3.200 kg ydu 1 ay kg su 4,200 1 kg almış gibi görünüyor ama doğum kg suna göre sadece 700 gr.ben kızımı 5 aylık olana dek anne sütü ile besledim (sonra yavaş tavaş besinleri tattırdım)bence protein ağırlıklı beslenmek sütün kalitesini arttırıyor ben kendimde bunu yaşadım açıkçası sağdığım için bunu net farkedebiliyorum proteğin ağırlıklı beslenmişsem sütümün üzerindeki yağı görebiliyorum ama bu sadece benim görüşüm birde ben kefir içtim doğumdan sonra oda sanki baya arttırdı şimdi şimdi azalma başladı ama sanırım benim dikaktsizliğimden

14. 16 Nisan 2009
  15. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sütün kalitesiz diye bişey yok . Her annenin sütü aynıdır . Sütünü arttırabilirsin o da günde en az 3 lt süt içmelisin . Benimkide 650 gr almıştı ben mamaya başlamadım . Ama su içmenin çok faydasını gördüm . Bakalım pazartesi gidicem kilo ne kadar almışız .
    Ama sütün kalitesiz diye düşünme doktorun dediği öle bişey yok

16. 16 Nisan 2009
  17. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Bence her annenin sütü aynı değil çünkü başka bir arkadaşımda sağıyor ve onun sütü okadar şeffafki bebeği hiç kg almadığı için mama takviyesi yapması gerekiyordu

18. 16 Nisan 2009
  19. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    her annenin sütü kalitelidir. hepsinde demir magnezyum, vitamin, mineral herşey vardır. sadece yağlı süt olup olmama bakımından ayrılırlar birbirlerinden. o da bebeğin kilo alımını etkileyen durum olur.