Sütünü sağan annişler bi kaç sorum olucak

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve fatolina tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : fatolina
  1. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    selam kızlar 2hafta önce doğum yaptım göğsümün ucu olmadı için bebeğim memeyi ememedi ilk önce silikon uçlardan denedim onuda almadı şimdi sağıp veriyorum biberonla
    şimdi şimdi göğüs uçlarım çıktı biraz ama bebeğim almıyo alıştı biberona
    şu makinalardan almayı düşüyorum ne yapıyım yok sa bekleyip bebeğimin memeyi almasını mı beklesem tecrübeli anneler cevap yazarsanız sevinrim

2. 31 Ocak 2010
  3. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben ikinciye hamileyim meme emmiyorsa mutlaka pompa ile sağıp vermelisin....Mamalar bebeği yeterince korumuyor çünkü...pompadan önce güğüs ucunu çıkaran silikon kalkanla emzirmeyi dene sağmak her zaman zaman ister bebeğe göre ayarlayıp sağman gerekebiliyor...Önce kalkan dene silikon seviyorsa bebeğin silikon kalkan kullanırsın...Adaptör gibi memene takıp emzirirsin hem de bebek sana alışır...

4. 31 Ocak 2010
  5. fairtopia

fairtopia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    göğüs kalkanını olmazsa reddederse medela elektrikli mini pompayı tavsiye ederim...

6. 31 Ocak 2010
  7. fatolina

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım göğüs kalkanı aldım
    bazen onlada alıyo ama biberon gibi çok gelmeyince ağlamaya başlıyo mcbur sağıyorum
    şu medela dan alıcam heralde almıcak kızım memeyi
    peki bu fazla gelen sütleri nasıl muhafaza edicez ??

8. 31 Ocak 2010
  9. kuru

kuru Guest

benımde gögus ucum yok oglum 11 gunluk oldu ılk gunlerde hastanede hemsıreler zorda olsa emızrdı ama ben evde beceremedımm sımdı sagıp pompayla verıyorum ama sabah 50 ml aksam 50 ml anca cıkıyor sut.devamını mılupa bebe sutu mamasını takvıye edıyorum.sızın sutunuz nasıl yetıyormu

10. 31 Ocak 2010
  11. fatolina

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ayy valla ne yapıcaz alıştılar biberona dahada almazlar memeyi galiba
    ben 2satte bir sağıp veriyorum canım
    bende mama verdim bi kaç gün ama
    artık vermek istemiyorum
    şu elektrikli süt sağma makinalarından alıcaz artık
    başka çare yok

12. 31 Ocak 2010
  13. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım öncelikle bebeğin hayırlı olsun allah sağlıkla büyümeyi nasip etsin.benimde 2 yaşında bi oğlum var ve şu anda ikinciye hamileyim 20 haftalık.gün sayıyorum yani.ben öncelikle sana meme vermeye çalışmanı tavsiye ederim.bebekler çok akıllı oluyo biberondan fazla geldiği için onu anladıkları an anneyi emmeyi reddediyo.halbuki emzirmek çok daha faydalı hem senin hem bebek için üstelik bu sizin aranızda çok daha büyük duygusal bi yakınlık sağlıyo.şunuda söliyim ben bi buçuk sene emzirdim bence emzirnenin meme ucuyla hiç alakası yok çünkü çocuk zaten sadece meme ucunu ağzıa alırsa yine doymaz yine mama vermek durumunda kalırsın.ama emzirmekçok daha farklı yani sadece ucunu deil kahverengi kısmın tamamını bebeğin agzına sokman gerekiyo.işte ozaman bebeğe bol miktarda süt gelir ilk zaman biberona alıştığı için almak istemeyebilir ama burda görev sana düşüyo çok ısrarcı olmalısın ve sık sık azda olsa memeni vermeye çalış bizaman snr o da kabullenir ama dediğim gibi önemli olan ucu deil tamamını vermen.birde canın ilk zaman acıya bilir göğüsler yara olur kanar herşey olabilir ama sen bütün acılara dayanıp bebeğini bu şekilde doyurmaya çalış bence tatlım

14. 31 Ocak 2010
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ayrıca doktorlar 2 saatte bi emzirmek yeter desede bence daha sık arayla ver hem sütün artar hem bebişin sana alışı.ben yarım saatte bi veriyodum sanada tavsiye ederim allah kolaylık versin

16. 31 Ocak 2010
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı olsun bebeğin bende birşeu soracagım
    bir gögüsümü sıktığım zaman ucu içeri kacıyor ötekini sıkıyorum oda kacıyor ama tamamen değil hani azıcık giriyo ancak öteki hepten içeri giriyo ben napıcam acaba bendemi emizremicem

18. 1 Şubat 2010
  19. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm doğum yaptıktan snr gögüslerinde süt dolacağı için daha dolgunlaşır bebiş emdikçede azda ols çıkar ucu.ayrıca dediğim gibi ucu çok önemli deil tamamını alması lazım