Sütünü sağanlar lütfen yardım edin bana

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve saliha... tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : saliha...
  1. saliha...

saliha... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    GÖĞÜS UÇLARIMDAKİ YARADAN DOLAYI SAĞARAK BİBERONLA VERDİM SÜTÜMÜ. ŞİMDİ İSE EMMİYOR. 2 AYLIK BEBEĞİM. Bütün gün uğraşıyorum ağlamaktan sesi kısıldı,bir yandanda etrafımdakilerin dırdırı alsanaalsanasmile !!!!! bilsemki 6 ay sağıp vererek sütüm gitmeyecek devam edicem huzurla ama korkuyorum ya biterse mafoldumben ne olur birileri bana örnek olsun razıyım medelanın o iğrenç sesini 2 saatte bir duymaya. ne kadar devam ettirebilirim. bu benim elimdemi? sütüm şimdi günde 700 900 arası. cevap nolur bekliyorum kızlar..............:çok üzgünüm:

2. 18 Mart 2010
  3. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    selam saliha önce sana önerim uzmantv diye netten bi gir bakalım göğüs ucu yaralarına karşı mutlaka bi çözüm vardır bebeğinin emmemmesine karşı gece uyuklarken emdirmeyi denesen sonuç bakalım ne olcak:teselli:

4. 18 Mart 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, öncelikle sakin olmalısın. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Ben de göğüs uçlarımdaki yaralardan ve bebeğimin küvözde kalmasından dolayı sütümü sağarak veriyorum bebeğime. Emzirmeye çalıştım elbette; ama bebeğim de, ben de çok eziyet çektik. Nihayetinde insanlar moral verip destek olmak yerine tam tersini yapıyor. Çevremdeki herkes sütümü sağmamı garipsiyor. Ben baskılardan yıldım inan ki. 4 doktorla görüştüm, rahatladım diyebilirim. Çünkü doktorlardan biri sütümün ileride sadece yüzde 20 kadar azalabileceğini, yüzde 80 verim elde edebileceğimi söyledi. Bir diğer doktor, 12 ay yetecekse sütün, 9 . aya kadar yeter, kesilmez, dedi. Ben 4 ay süt vermeye de razıyım, tabii hedefim 6 ay. Sen içini karartma ve sütünün yeteceğini düşün. Sütünü arttıracak şeylerden bol bol tüket ve hatta sütünü dondurucuya koymayı ihmal etme. Emzirmeye çalışırken bebeğini aç bırakma. Bol sütlü günler...

6. 19 Mart 2010
  7. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende kızım1,5 aylıkken emmeyi bıraktı o zamandan beri sağarak veriyorum şimdi kızım 11 aylık olacak.

8. 19 Mart 2010
  9. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim oğlumda hiç emmedi.hep sağıp verdim ama 1ayda kesildi sütüm.zaten benim sütüm yoktu.akşama kadar sağıyordum 1çay bardağı anca çıkıyodu.hiç moralini bozma.kendini bilmeyen densizler oluyor böyle zamanlarda.sanki bebek emiyor,süt geliyoda biz vermiyoruz.verebildiğin kadar verirsin.benim oğlum mamayla büyüyor,maşallah tosun gibi.hiiiiiiiiiiiiç dert etme.

10. 19 Mart 2010
  11. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    meraba kızlar bende 27 gün önce doğum yaptım ve emzirmeyle ilgili başım dertte çünkü göğüs ucum hiç yok ve silikon gögüs ucuyla bebeğimi emzirmeye çalışıyorum ama silikon uçlada çok zor oluyor o ıslandığı zaman göğsüme yapışmıyor bi elimle onu tutup bi elimle de bebeğimi tutmaya çalışıyorum çok zor oluyor ve o göğüs ucuyla bi anda çok süt geliyor ve bebeğimin ağzından taşıp boşa akıyor sütüm benim de içim gidiyor o yüzden bende sütümü sağmayı düşünüyorum ama kimse önermiyor aaa biberona alışcak bebek diyorlar,zaten göğsüme temas etmiyor ki arada silikon uç var,benim sormak istediğim acaba sütümü sağsam onu biberonda oda sıcaklığında ne kadar muhafaza edebilirim,bi fikri olan var mı acaba..:uhm:

12. 19 Mart 2010
  13. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 saat dye okumuştum buzdolabındada saklayabilrsin ben öyle yapıyorum

14. 19 Mart 2010
  15. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kışın 8-10 saate kadar dayanıyor soğukta yzında sanırım bir kaç saat.ama buzdolabında 2 gün dayanıyor .ben emmediği için sağıyorum içmek istemesede dolaba koyuyom böylece tarih saat sırasına görede biberonu sıcak suyun içinde bekletip sütü ısıtıp veriyom.böylece fazla sütlerde dökülmemiş oluyor ama ısıttığım sütü içmezse döküyorum tekrar vermiyorum

16. 20 Mart 2010
  17. saliha...

saliha... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uyurken emmeye başladı devamı gelirmi ya çok güzel bi duygu....

18. 20 Mart 2010
  19. seymacim

seymacim Seymanin ve 3 Melegin Annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canim avent veya nuk Biberonlari var anne gögsünü andiran bence onlari dene