Sütünü sağıp verenler

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve eycik tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1 Eylül 2009
    Konu Sahibi : eycik
  1. eycik

eycik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim 7 aylık bir kızım var üç aylıktan beri sütümü sağıp veriyorum memeyi reddetti.benim gibi olanlar varsa burada herşeyi paylaşalımmı?kullandığımız sağma makınelerini,saklamayı ve herşeyi

2. 1 Eylül 2009
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    brnimki 1.5 aylıkken redetti bende 6 ay bitene kadar sağıp verdim emmetince süt azalıyor ve 6 ay bitti sütte bitti medela mini pompa kullanıyordum dalaba koyuyordum kullanılmayacakları dondurucuya kaldırıyordum. üzerlerine tarih etiketi yappıştırıyordum zamanı geçmesin diye. avent ve nuk süt saklama kaplarını kullandım. aklıma gelenler bunlar

4. 1 Eylül 2009
  5. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benimde 2 aylık bi bebeğim var.
    doğduğu ilk günden itibaren sütüm yetmediği için mama takviyesi yapıyorum. emme problemi yaşadığımızdan dolayı da son bir aydır sütümü sağarak veriyorum. her öğünde ortalama 50cc ancak çıkıyor:KK43: geri kalanını mama ile takviye ediyorum. benim süt sağma pompam avent ısıs manuel. bu pompayı kullananların çok memnun kaldığını söylemeleri üzerine birkaç gün önce aldım.
    6.aydan sonra bitti diyorsunuz da...endişem şu:
    acaba sütümü böyle sağarak vermeye devam ettiğim sürece erken mi kesilecek??? zaten çok az, bi de kesilmesinden korkuyorum:KK43:

6. 1 Eylül 2009
  7. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili "eycik", anladığım kadarı ile 4 aydır sütünü sağarak veriyorsun. sağdığın için azalma oldu mu hiç?? ne şekilde sağıyorsun? sağma makinen hangisi? kaç dakika süre ile sağıyorsun?

8. 1 Eylül 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    tüm dr lar bebek emmezse sağsanda süt azalır diyorlar ben ilk sağmaya başladığımda bir sağışta 200 250 cc süt çıkıyordu ama azaldı ve bitti işte keşke kızım emseydi çok uğraştım ama nafile

10. 2 Eylül 2009
  11. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende 2 aydır nerdeyse hep sağıyorum kesinlikle emmesi gibi olöuyor ama azalmada olmadı zaten hep azdı çünkü :)

12. 2 Eylül 2009
  13. eycik

eycik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4 aydır sağarak veriyorum miktarında değişiklik olmadı doktorum bebek emmezse 2 günde biter demişti araştırdığım kadarıyla biten de var bebeğini 1.5 yaşına kadar emzirende ama düzenli sağmak önemliymiş önceden düzenli olarak üç saatte bir sağıyordum artık sağamıyorum bakalım ne olucak benim makinem ameda ve çok memnunum.iki göğüsü aynı anda sağıyorum buda arttırıyomuş.tek tek sağarken uzun sürüyodu ama yaklaşık 8 dk da sağıyorum ama biraz daha uzun tutuyorum akmasada sağıyorum yani.

14. 2 Eylül 2009
  15. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eycik tek göğüsten ne kadar geliyor?kaç cc yani?ve hep aynı miktardamı?

16. 3 Eylül 2009
  17. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Bayanlar, sutun kesilmesinde bence etkili sagamamak yatiyor. Sut miktarini artirma ile ilgili bir kitap okudum, orada sutu artirmak icin su altin kural yaziyor.

"Sut uretiminin altin kurali" : Gogus ne kadar cok bos tutulursa (emzirerek yada sagarak), vucut bu sutu geri koymak icin o kadar cok calisir ve sut uretim orani o derece yuksek olur.

Allaha sonsuz sukurler olsun, benimde sutum bu sekilde artti, insallahda hep boyle gider.

Yani sutun azalmamasi veya kesilmemesi icin iyi bir pompa kullanilmasi ve duzenli araliklarlada goguslerin bosaltilmasi gerekir. Ayrica sutunuzu artirmak istiyorsaniz, gogusleriniz bosaldiktan sonra en az bir 5 dk. daha birsey gelmesede sagmaya devam edin. Bu sekilde daha fazla sut ihtiyaci oldugu beyne iletilecek ve sut uretimi insallah artacaktir. Tabi artmasi icin 2-3 saat aralikla duzenli olarak gogsun bosaltilmasida cok onemli. Bu bende ise yaradi cok sukur...

Son düzenleme: 3 Eylül 2009
  18. 3 Eylül 2009
  19. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bende sağıp veriyorum kızıma sütü emiyor ama çalıştığım için eve sağıp bırakıyorum benim sorunum süt pompasıyla medela marka şu ara sağmaya başalyınca haznesinde köpüklenme oluyor ve emiş gücü azalıp etrafa süt sıçratıyor başına böyle birşey gelen var mı ya acaba parçalarını takarken mi yanlış birşey yapıyorum genelde bireronu ve çekme aparatını kaynattıktan sonra oluyor