sütünü sürekli sağan anneler!!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pamukprensler tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pamukprensler
  1. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:hanımlar merhaba.ben bebeğim iyi emmediği ve beslenemediği için 1 haftadır sütümü sağarak biberonla veriyorum gece emziriyorum.bugün dr. dondurucuda bile en fazla 1 hafta tut dedi.protein vb. ölüyormuş.kafam karıştı.çünkü artınca dondurucuya atıyordum.her beslenme saati sağıyorum ve bazen çok zor oluyor çok yorucu.sürekli sağarak vermiş olan anneler kaç ay verebildiniz bu şekilde süt azalıyormu.konuşabilir miyiz.......!:çok üzgünüm:

2. 19 Haziran 2010
  3. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peki konuşmayalım........

4. 19 Haziran 2010
  5. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Bu konuyu ben de çok meak ediyorum.kaç ay sağabildiniz? yardımcı olan yok mu?

6. 19 Haziran 2010
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.036
    Ödül Puanları:
    463
    ben hiç dondurucuya koymadım.. eskiden süt çekerek azalıyor derlerdi, oysa şimdiki makinalar bebek emmesi şeklinde dizayn edildiği için süt artıyor.. 2 bebeğime de sütü çekerek verdim.. herhangi bir azalma sözkonusu olmadı.. Biri 4 ay, diğeri 5 ay anne sütü aldı.. ne yazıkki kronik faranjitim için antibiyotik kullanınca süt kendiliğinden azaldı, zaten doktor da ilaç kullanırken emzirmemi önermedi.. Yine bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım.. kolay gelsin yerimseniben

8. 19 Haziran 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.491
    Ödül Puanları:
    238
    Ben de 7 ay boyunca sağanlardanım. Benim sütüm yetmiyordu pompa sayesinde biraz daha arttı, oğlum iyi emmediği için memede kalan sütü bu şekilde oğluma verdim. Tek dezavantajı göğüsler deforme oluyor yani sarkıyor. Ama sütüm bebeğime yetsin diye görmüyorsunuz bu durumu zaten. Medelanın pompasını tavsiye ederim.

10. 20 Haziran 2010
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 5 aylık ve halan daha sağıyorum evet çok zor oluyor her beslenmesinden yarım saat önce başlıyorum sağmaya.bir yere gideceksek oturmaya makine yanımda.eve misafir gelince düzenim altüst oluyor çekinerek söylüyorum süt sağmam gerektiğini.dolayısıyla gelen misafir yalnız kalıyor.ama benim bebişimden önemli değil.evet göğüsleri sarkıtıyor.biberonları steril et.yani gerçekten zor ama o yeter ki anne sütü alsın yeter diyorum.azalma konusuna katılmıyorum ben düzenli sağdığım için azalmadı hiç daha ne kadar devam eder bilmiyorum.

12. 20 Haziran 2010
  13. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınız için teşkr ederim arkadaşlar.ben de sonuna kadar dayanmaya hazırım.göğüslrin deforme olması doğru ama olsun yeterki anne sütü alsın.hem sonrasında kararlıyım slikon taktıracam:kedi:bakalım nereye kadar sürecek.gerçi benim ilk oğlum 5. aya kadar sadece anne sütüyle sonra da 20. aya kadar ek gıda+anne sütüyle devam etti.tek umudum emmeyi bırakmaması sadece uyurken de alsa çok iyi.sterilizatör aldım işim daha kolay oldu.ayrıca medela mini aldım o da çok iyi üstelik yeni BPA sız üretmişler.en çok biberon vs.deki bpa olayından korkuyordum chicco yeni cam bpa sız üretmiş onlardan da aldım.ha bu arada cam biberonlarda da bpa varmış boya olarak yani daha parlak olması için filan kullanılıyormuş aklınızda olsun sizinde.anne sütü savaşı devam ediyor.

14. 20 Haziran 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 6. aya başlıyorum ve sağmaya devam ediyorum. Allaha şüküler olsun ki azalma olmadı süt miktarında. chicco' nun elektrikli süt sağma makinesi çok iyi ve güçlü. biberonlar için de chicco sterilizatör kullanıyorum. böylece sağma ve biberon temizleme işinin zorluğu azalıyor. göğüslere gelince hiç umrumda değil sarkması. bebeğim beslensin yeter. kolay gelsin kızlar.opuyorumnanaktan

16. 28 Haziran 2010
  17. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğim 4,5 aylık ve 1 aylıktan bu yana sadece sağıyorum. Düzenli olarak sağdım sütüm arttı bile. Derin dondurucuda 3 ay kalabiliyo sütler. Ama buzlukta fazla dayanmıyolar.
    Ben de yalnız olduğumu sanıyodum bu konuda. Mutlu oldum bu topiği görünce. kızmayın olur mu :))
    ınşallah ikinci bebeğimi emzirmek nasip olur.

Ben de medela mini kullanıyorum. Çok memnunum. Ayrıca Chcco nun PBA sız biberonunun buldum onu kullanıyorum. Kraft ın sterilizatörünü kullanıyorum.
    Eveet göğüsler deforme oluyor ama bebeklerimiz için değer. Zaten emselerdi de deforme olacaklardı.

18. 29 Haziran 2010
  19. pamukprensler

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hala sağıyorum,düzenli sağınca sütün arttığını farkettim. minik bebikim iyice biberona alıştı çoğu zaman gündüz emmiyor bu ara gece de sorun çıkarmaya başladı galiba bırakacak.ama ne yapayım beslensin de gerisi boş diyorum kendimi avutuyorum.sağlık olsun....:1no2: