Sütünüz Kaç Mililitre ve Bebeğinize Yetiyor mu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve elifcino tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

4 Ocak 2009
    Konu Sahibi : elifcino
  1. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    ben oğlumu emziremiyorum, pompayla sağıp veriyorum, tabi yetiştiremediğim için mama da veriyoruz, günün yarısı mama, diğer yarısında süt veriyorum..

şu ana kadar en çok 95 ml. süt sağdım, ama bütün gece sağmamıştım. genellikle de iki göğsümden birden sürekli düzenli sağdığım zamanlarda 40-50 ml. civarında süt çıkıyor. bu miktar benim oğlana yetmiyor...

sizler ne kadar süt çıkartıyorsunuz, acaba benim sağdığım miktar yeterlimidir, normali nedir, bu işin alt sınırı, üst sınırı var mı yahu... benim oğlan mamaya daha çok alıştığı için ve mama her öğünde şu anda 90 ml. veriliyor, ben de 90 ml. sütü her defasında nasıl sağayım, o yüzden ağlayıp duruyor, napcağımı bilmiyorum..

bu konuda tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum.

2. 4 Ocak 2009
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım oğlun kaç aylık bilmiyorum ama 50 ml çok az geldi bana.En az 100 olmalı sanki düzenli sağdığında.Tüm gece sağmadıysan 150-200 normal.

4. 4 Ocak 2009
  5. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    oğlum daha 22 günlük teyzesi. 150-200 bunlar benim için hayal gibi şu anda, sütüm o kadar olsa daha ne isterim. inşallah zamanla olur.

6. 4 Ocak 2009
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    inşallah canım.still tea kullanıyor musun?İyi geldiğini söylüyorlar.Ben süt içtiğimde ve incir yediğimde çok olur

8. 4 Ocak 2009
  9. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    kullanıyorum canım, süt yapan diğer bir çok şeyi de tüketmeye çalışıyorum.. sütü yeni duyuyorum, ben süt gaz yapar diye hiç içmemiştim, ama yarından tezi yok hemen içmeye başlıyorum.. çok teşekkür ederim ilgin için.

10. 4 Ocak 2009
  11. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba
    neden sütünü sağdığını merak ettim sakıncası yoksa
    emzirmeni tavsiye ederim ne olursa olsun.benimde ilk bir ay sütüm yetersizdi.göğüslerim boş boş gibiydi.mama vermiştim o dönem ama günde bir ya da iki kere.
    humana içtim düzenli olarak ve hergün üşenmeden mevsim meyvelerinden şekersiz komposto yaptım 7 8 çeşit meyveden yaptığım oluyordu en az bir litre bu şekilde tükettim
    süt demişsin süt yerine ayran içmeni tavsiye ederim süt gaz yapıyor farkedeceksin içtiğin zaman.bir litrede ayran içerdim ben. ve 1 litrede su+humana yani 3 litre sıvı tüketirdim. geceleri de içerdim pet şişeler yanımdan eksik olmazdı vee sütüm cidden çok arttı.
    birde sütünün artacağına inanmalısın moralin iyi olacak bebeğimi sadece emzireceğim bebeğimin gelişimi iyi olacak diye kendine telkinde bulun bol bol
    kolay gelsin:KK66:

12. 4 Ocak 2009
  13. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    emzirmeyi çok istiyordum ama göğüs uçlarım hiç yoktu, silikon ucu da oğlum almadı bir türlü, o nedenle sütü sağıp veriyorum ama yetmiyor, mama da veriyorum.. çok sıvı tüketmeye çalışıyorum sadece.. keşke emzirebilseydim, bebeğini emziren anneler hakkaten çok şanslılar..

14. 5 Ocak 2009
  15. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aslında bebeğiniz emebilse daha çok süt alır.makinayla sağınca daha az çıkıyor nedense.ememiyorsa bile en azından sık sık verin ki uyarılma olsun sonrasında sağın belki miktarı biraz daha artar.

16. 5 Ocak 2009
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım emzirmek için ısrar et.Az da olsa emzir zamanla meme ucunu alabilir bebek.
    Bi arkadaşımın da göğüs ucu yoktu ve sağıp veriyordu hem sağmanın hemde arada bebeği emzirmeye çlışmanın etkisiyle şimdi hiç sağmasına gerek kalmıyor.Sadece emziriyor.Pes etme hemen.

BEnimde sütüm seninki gibi tam dolu olduğu zaman bunu nerden anlıyorum kendi kendine akmaya başlıyor, o zaman sağdığımda 90 cc çıktı.Tam dolu olması 4 saat sürüyor.Bende günde 2 kere mama takviyesi yapıyorum.
    Evet zamanla sütün biraz artıyor.
    Ememesede beebk memeyi ver ara ara.Bol sütlü günler canım.
    Bende her yolu denedim ama potansiyelinde varsa ileride hiç sağmana gerek kalmaz.

Bebeğin daha küçükmüş canım,kızım o kadarken ben 60 cc mma veriyordum doyuyordu.Şimdi 90 veriyorum.Kızım 2. ayını doldurdu bu arada.
    90 yerine 60 cc yeter.

18. 5 Ocak 2009
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Birde sen sık sık emzireceğin için illa bir öğünde 90 cc olması gerekmez.