sütünüzde azalma oldu mu?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve kanay tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kanay
  1. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar kızlar...calıstıgım ıcın sutumu sağarak verıyorum.evde oldugum zamanlar da emmıyor benı yanı gunduz daıma sagarak verıyorum sadece gece emıyor.kızım 6,5 aylık.eskıden gunde en az 600 ml sut sağabılıyordum sımdı bu mıktar yarıya dustü gıbı.artık sağmaktan usandıgım ıcın sık sık sagamıyorum da.sutumun azalması normal mı ya da gec sagdıgım ıcın mı azaldı.sızde durumlar nasıl?tekrar sut arttırıcı seyler ıceyım mı eskısı kadar su da ıcmıyorum.ek gıdaya gectık fakat ben bolca anne sutu almasını ıstıyorum.kızım 6 aylıkken 8 kıloydu.tavsıyelerınızı beklıyorum

2. 25 Ocak 2009
  3. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bu dönemlerde artık benim de azaldı üzülme artık ek gıda da alıyorlar bir şekilde büuüyecekler...

4. 25 Ocak 2009
  5. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    acaba sagdıgım ıçın mı azaldı.tekrar suyu fazla ıçmeye basladım hayırlısı......

6. 25 Ocak 2009
  7. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemelen ondandır zeynep de bir kaç ay önce artık hiç emmiyordu ve benim de sütüm çok azalmıştı , sonra birden tekrar sık emmeye başladı ve sütüm çoğaldı şimdi.ama bizimki de gündüz pek aramıyor anne sütünü gececi yani:)

8. 25 Ocak 2009
  9. EmirkanVeEymenin Annesi

EmirkanVeEymenin Annesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim sütümdede azalma var eskisi gibi emmiyor çok iştahsız bide bizimki ek gıdayıda az yiyor

10. 25 Ocak 2009
  11. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benım kızım da sebze corbasını yogurdu ve meyve püresini severek yiyor sütümüzü de zaten sağarak veriyorum

12. 25 Ocak 2009
  13. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de işe giderken kendimi ihmal ediyorum, ne yemeğe ne de su içmeye fırsatım oluyor koşturmadan, öğlengelip emzirip süt sağıp çorbasını hazırlayıp çıkıyorum. iyice azaldı. bu arada humanaya ağırlık verdim ve öğlenleri ne olursa olsun yemek yemeğe başladım 2-3 gündür. çok şükür arttı. dediğin gibi suyu arttır, öğün atlama, kendine dikkat et ve sağmaya devam et!! emzirmekten vazgeçme!! süt azaldı diye belki bebeğin mızmızlık yapıyordur. artarsa yeniden emer!:KK66:

14. 26 Ocak 2009
  15. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende sağarak veriyorum...benim kızım mememi hiç almıyor hep sağıyorum...benim sütümde azaldı...ek gıdayıda öyle diğer arkadasların bahsettiği gibi kase kase yemiyor...tadımlık alıyor...o yuzden 2 aya yakındır ben mama veriyorum gunde 2 ögun felan...sütüm daha az olursa mama sayısını artırıyorum...bence sende kafana çok takma...alabildikleri kadar anne sütü almaları çok guzel bişi...

16. 26 Ocak 2009
  17. elmas..bll

elmas..bll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim sütümde azaldı ...ama benim kızım kaşıkla verdiğim herşeyi hemen
    hemen yiyo ..sebze çorbası sütlü pirinç unu aldım hero babynin onu da yiyo
    meyve suyu içiyo özellikle armutu çok seviyo
    elmayı pek sevmedi..bende öğün atlıyorum ve eskisi kadar dikkat etmiyorum
    ama biraz daha emerse sevinirim tabiii
    benim kızım kolay kolay vazgeçmez çünkü mama hiç yemeyo diyebilirim ,
    bolca emmek istiyo

18. 26 Ocak 2009
  19. gxoxrs...

gxoxrs... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sanırım benimde sütüm azaldı halbuki günde 2 lt süt içip 8 tepeleme tatlı kaşığı humana içiyorum ece naz gündüleri 3-4 kez geceleri de aynı şeklide emiyo ama geceleri en fazla 10 dk emiyo sonra uyuyo gündüzleri de sabah 3 tane kayısı kurusu öğle bi küçük muzla yoğurt akşamda muhallebi yiyo maalasefki sebze yediremiyorum kilosu da 8700 falan 7 aylık olmasına 1 hafta var...