Synapsis ve Çözümü

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve nemida tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İşte çok süper bir escape oyunu
    ben oynadım bitirdim sorular olursa yardımcı olmaya çalişirim.

http://www.robotjamgames.com/games.php?game=synapsis

Çözümü;
    Kızlar bu ara çok meşgül ve biraz da rahatsızdım oyunun çözümünü yazamadığım için çok özür dilerim,
    hemen yazıyorum;
    - masanın üzerindeki kübe tıkla oyuna gir
    -odaların belirli bir sırası yok aslında ben transporttan başladım, trenin gelmesini bekle gelince kapısını aç telefonu al.
    - yanındaki içinde yatak olan odaya git saati duvardaki rakama göre ayarla jileti al
    -romen rakamının olduğu duvarda alttaki mektubu al odadan çık
    -robotlu odaya git gazyağını al huninin tepesinden dök
    yerdeki ingiliz anahtarı hortum gibi olan şeyi ve çarkı al.
    -ingiliz anahtarıyla gazyağının dökülen motorun kapağını aç
    -hortum gibi olan şeyi oraya tak
    -çarkı robotun yürüdüğü yerdeki eksik yere tak
    -yeşil düğmeye bas robot yürümeye başlayacak
    çıkan halkayı al (burada robot "bu senin detaylara bakman için gözün olacak akıllıca kullan türünde birşey söylüyor")
    -sonra o halkayı tavandaki florasana doğru tut halka kızaracak
    o odadan da çık

-ortaya döndüğünüzde kafasında ekran olan bir adam belirmiş olabilir şimdilik birşey yapılmıyor onunla

- kiliseye git eksik bir mum var bu odada şimdilik birşey yapılmıyor geri çık

objeleri topladık şimdi onları kullanacağız

- yataklı odaya geri git jiletle saatin alt çaprazında belirgin olan seramik karesini kes
    tornavida gibi birşey çıkıyor onu al

-o tornavidayla radyoyu ayarla radyo açılacak haç çıkacak içinden.
    -aynı odada kızarmış olan halkayı saatin olduğu duvara doğru tut sarı bir kare çizilecek ve duvarın içinde bir oda daha belirecek
    -bu gizli odaya gir. Lazerleri ayarlayarak beyni al.
    Lazerler şu şekilde ayarlanıyor;
    tüm lazer başlıklarını öyle bir ayarlayın ki lazer ışını kesintisiz bir şekilde tek bir hat oluştursun ve en sonuncu başlıktan çıkan lazer de beynin yanındaki düğmeye isabet etsin.

- beyni alıp odadan çıkın en sondaki portal yazan yere gidin sağdaki dolabı açın beyni içine yerleştirin geri çıkın

-robotlu odaya girin kızarmış halkayı robotun yüzüne yerleştirin bir ışık çıkacak ve soldaki oda açılacak

- odaya girin mumu al
    tablodaki uçan kuşa tıkla çekmece açılacak kitabı al kitapta telefon numarası var

--kiliseye geri git mumu eksik yere yerleştir bütün mumlar sırayla yanmaya başlayacak
    haç bölümü sarı olduğu zaman haçı yerleştir o havuz gibi şeyin içi parlayacak mektubu içine at mektup yanacak çıkan kalbi al odadan çık

-cep telefonuyla kitaptaki numarayi ara
    oyun transport odasına geçirecek yerdeki merdivenle aşağıya in kalbi oradaki kutuya yerleştir

geçmiş olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Haziran 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.