Szlenmeden bitireceim galiba! Fikir kzlar!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve EU2 tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaslar,

Kendimce buyuk bir derdim var, icimi yiyen, beni uykulardan alikoyan.
    Su an bunlari yazarken bile icim titriyor gercekten.

Kisa tutmaya calisacagim, umarim sikilmadan okursunuz..

Benim su an yarim senelik iliskim var, ve haftaya istemeye gelcekler. Babam ne kadar karsi olsada elinde sonunda vericek, bana son karar senindir dedi. Niyemi karsi? Hem cok uzak gelin gidecegim yer, hem aileler pek uyusmuyor, bide ikimiz cok farkli illerden.. Babamin kafasindaki potansiyel damat adayiyla uyusmuyor belkide, oda kendince hakli. Kizinin mutlulugunu istiyor sonucta, ama babam tanisalim birbirimize gelip gidelim sonra neden olmasin dedi..

Bunu duyan sevgilim ne derse begenirsiniz? ' size 1den fazla gelemem' hani ilk istemede babamin verdim gitti demesini bekliyormus, boyle sacmalik nerde gorulmus babam daha tanima taraftari.. Sonra iste ' benimde gururum var seni kac kere isteyecegim, ailem sana karsi sogur oyle kac kere gel git yapicagiz' gibi cumleler kurdu bana karsi, ve bu beni cok uzdu. Cunku ben babami karsima alip bu cocugu seviyorum baba demis birisiyim, ve o an babamin nasil gozlerinin doldugunu bilemezsiniz.. Yani onun bu cumlelerinden sonra cok sogudum, bunlar hemen yangindan mal kacirir gibi ilk istemede kizi alalim, oldu bittiye getirmek istiyorlar, caba gostermek istemiyorlar belliki. Babasida demis 1 kereden fazla gitmem. Bende dedim o zaman beni unutursun eger boyle davrancaksan. Beni o kadar seviyorsan mucadele edersin fln dedim. Son soyledigi cumleyse bana ' Allah seni bildigi gibi yapsindi' o cumleden sonra konusmadik 2 gun olacak, aramiz buz gibi su anda yani. Gece aramis ama almadim telimi..

Bu cocuk beni deli gibi seviyor bundan eminim, hemen ailesiyle tanistirdi, benim icin surekli 3 saatlik yolu tepip geliyor az gormek icin, yani sevgisinden suphe etmiyorum ama gurur yapan cinsten.

Peki ben ne kadar seviyorum?
    Benim mantigim daha agir basiyor, ileride beni seven ve koruyan biri olucagi icin onu seviyorum galiba. Uzerime cok geliyor herkes napicagimi sasirdim... Yasim daha 19 bide.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2010
  2. 12 Ağustos 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Kız evi
    Naz evi
    Bunu öğrense iyi olur kendisikaydirigubbakcemile2

4. 12 Ağustos 2009
  5. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Canım kız almak öle kolay değilki 1 de gelirsin 3 te.Ne demek gelemem aileler daha yeni birbirlerini tanıyorlar.Baana saçma geldi doğrusu ozaman hiç gelmesinler sen çeyizini al git onlar yorulmasınlar.benim eşim 3 kez geldi hiçte gurur yapmadılar niye yapsınlar ki ayrıca.Baban çok haklı kızını bilmediği birine nasıl versin zaten ilk başta tanısmaya gelmeleri lazım sonra nasıl yapılıcak diye oturup konusucaklar ee zaten 3. gelişlerindede yüzük takılıcak.Bunun normali budur hele ki ayrı şehirlerdeyseniz yani.Bence kavga etmeden konusmaya çalış bunu anlaması gerekiyor.

6. 12 Ağustos 2009
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Nerede görülmüş bir kerede kız verildiği. Unutmasınlar ki kız evi naz evidir. Ama maşallah sevgilinin ailesi kendini naza çekiyor.
    Benimde kızım olsa önce bir tanışır, sonra epey bir araştırırım. Büyütüp yetiştirdiğim evladımı bir istemeye verecek değilim tabiki. Araştırıp öyle veririm.
    Valla güzelim keyifleri bilir yaşın küçük elini sallasan 50 tane bulursun, ya adetlere uyarlar adam gibi kız isterler yada kapıyı açarsın arkalarını dönüp çıkar giderler.

8. 12 Ağustos 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    daha tanışmadan etmeden hemen söz mü kesilir?
    olur mu öyle şey yaa?
    çengelde kokmuş et misin sen, kakalar gibi öyle; ne kadar çirkin bi tavır sevgilinin ki.
    hem ne demek allah seni bildiği yapsın..

istersen biz gelelim seni istemeye deseyidn, yorulmasınlar size kadar..

10. 12 Ağustos 2009
  11. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    daha en başından ailesinin etkisinde bu kadar kalıyorsa bir düşün derim canım. yani eminim ki babası bir kereden fazla gelmem dediği için o da sana kaç kere gelicez ki diyor. kendisine kalsa 3 saatlik yoldan seni azıcık görebilmek için gelen adam, istemek için 10 defa da gelir 20 defa da ama ailesi başının etini yemiş anlaşılan. bence daha ortada hiçbirşey yokken bu kadar aile baskısı altında kalıyorsa, bir de sen evlenip onların şehrine gidince neler olur. al karşına konuş, kendine gelsin, ailesine dediklerini yaptıracak gücü bulsun kendinde. senin kadar delikanlı olsun. yoksa da sonuçlarına katlansın. sevgi bir yere kadar. kendi çevreni aileni bırakıp gideceksin, onun çevresinin ailesinin olduğu yere, şimdiden bu kadar onların sözüyle hareket ediyorsa o zaman seni nasıl yıpratırlar, ne sevgi kalır sonra ne saygı. iyi düşün canım ve ailenle de mutlaka paylaş bu olanları. sen en doğru kararı verirsin hayırlısıyla.

12. 12 Ağustos 2009
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ne demek ayrılar da babası bir kereden fazla o ortamda bulunamazmış..
    evladı için yapacak, olur mu öyle şey..
    babalık çocuğunu elinden tutup parmağına yüzük takmak mı sadece?
    baban tanımak istemekte çok haklı..
    herşeyden çok snein sevgilinin tavırları hoşuma gitmedi benim zaten..

14. 12 Ağustos 2009
  15. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    canım evlenmek için acele etme helede aileden uzaklaşma. babam senin için en doğru kararı verir. daha küçüksün biraz daha tanı öyle nişan söz falan olsun sonra pişman olursun. ben ankaradayım ailem istanbulda yakında arabistana gideceğim gerçekten zor insan ailesini çok özlüyor. eğer cocuğun ailesi iyisiyle belki daha çabuk alırsın oraya benimkiler Allahtan çok iyiler sıkıntım yok eşimde çok destek oluyor. Ama aile yinede özlenmez mi ?

16. 12 Ağustos 2009
  17. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Şimdi annesi babası ayrı diyosun belki sevgilin bu durumda kendini kötü hissediyor olabilir her an kavga edicekleri düşüncesi ya da belki huzursuzluk buyüzden çekiniyor bence.Ben diğer yorumumda anne baba ayrı oldugunu bılmıyordum ama yinede savunulabılır bı yanları yok.Eğer istemiyorsa babası gelmesin çocugun ama ozamanda olmaz çok karısık bu durum canım ya...Annesi seni neden arıyorkı artık annenle konusması lazım oda ayrı bır sacmalık tabi.Bu ne baskı böyle bence iyi düşün sen tatlım

18. 12 Ağustos 2009
  19. ozlemvetatlicadi

ozlemvetatlicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sen hiç birşeye karışma bence canım,baban geldiklerinde gereken cevabı verir.Haaa işlerine gelir,haa gelmez onlara kalmış o.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.