Szlmn Ailesi!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ela tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

arkadaşlar , evli olan arkadaşlar özellikle...
    evlilikte eşlerin aileleri ne kadar önemli,eşlerinin ailelerinin kötülüklerine rağmen yuvalarını sağlam bir şekilde yürütenler var mı?
    yoksa böyle evlilikler kısa süreli mi oluyor?

2. 17 Temmuz 2009
  3. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    valla ben yürütüyom ama eşim benim yanımda ,sokakta görürse konuşuyor ailesiyle kötü olduklarını biliyor çok yalancılar .kaynana altta oturduğu için kendi dedikodumun yapıldğını duyunca eşime patlıyorum öyle huzursuzluk olabiliyo .eşim kendi yaptı evi ama ilerde taşınmayı düşünüyorum.bide yakın da oturma

4. 17 Temmuz 2009
  5. ela

ela Guest

evet cnm ben olabildiğince uzakta oturmayı düşünüyorum ama bakalım evdeki hesap uymuyor bazen.

6. 17 Temmuz 2009
  7. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Henüz sözlü iken kötü olduklarına nasıl karar verdiniz.
    Yoksa şimdiden önyargı mı?

8. 17 Temmuz 2009
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148

bence de...

10. 17 Temmuz 2009
  11. leyla21

leyla21 yine yeni baştan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Aileller onemli bence cunku sonucta esinin annesi babasi onu buyuten insanlar cani kani vazgecemezki silip atamaz biz anne babamizdan vazgecebilirmiyiz hayir mutlaka hayatinin biyerlerinde yer alacaklar gecimsiz insanlarsada mutlaka bu evliliginize yansiyacaktir ins dusundugun gibi degillerdirde mutlu bi yuvan olur

12. 17 Temmuz 2009
  13. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eşin yeri ayr ailenin yeri ayrı...
    hadi bakalım sen silip atsana aileni...
    ay hiç anlamıyorum etrafa kötülük yapabilirler keşke yapmasalar ama insan ailesiyle yalnızca nasıl yolda görürse konuşur bunu almıyor kafam almayacakda...

14. 17 Temmuz 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Evlendiniz diye eşinizin ailesini saf dışı bırakamazsınız, nasıl kendi ailenizi saf dışı bırakamıyorsanız.
    Tabiki evlilikte aileler çok önemli ama burada en büyük iş eşlere düşüyor. Gerektiğinde ailesini, gerektiğinde eşini idare edecek ve ortamı germeyecek. Eğer eşiniz bunları yapabiliyorsa bir sorun çıkmaz.

16. 17 Temmuz 2009
  17. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    eskiden bende anlamazdım.ama başıma geldi.kendi ailen sırf evlenmeyesin diye çaba gösteriyorsa .daha önce senin ödediğin evi haber vermeden satıyosa ,çocukluğundan beri çalışıp annene para veriyosan,kendi paranla liseyi bile bitiriyosan yinede yaranamıyosan birinci evliliğin ailenin sorumsuzluğu yüzünden bittiyse .bir süre geçtikten sonra sen yinede iyi niyetli olup ailemin üzerine sıfırdan ev yaptıysan hiç bir yardım almadan ,yine evinin eşyasını aldıysan ve bu takdir edilmesi gereken bişey olmasına karşın. üst katı ailen kendilerine yapmadığın için,yurt dışındaki akrabalarına dahi senin işe yaramaz diye kötülüyorsa .evlenmeni engellicek şekilde eşinin ailesine saygısızlık yaparsa ,baban senin nikahını unutup gezmeye giderse ,annen düğün günü üzerindeki takıları çalmaya kalktıysa,elden toplanan paraları cebine indirdiyse .evlendikten sonra parası olduğu halde AİLEN bütün akrabalara komşulara açım deyip yalanlar uydurarak oğlunun dükkanına insan gönderdiyse,aşağıdan dedikodunu yaparken kulağınla duyuyosan .evliliğin bitsede ev eşyalar bana kalsa diye bekliyosa senin yaptırdığın evin tapusunu kardeşine vermeye kalkışırsa .sen benim eşim gibi yolda konuşmaz suratına tükürürdün bir anne baba bu kadar sevgisiz olabilirmi diye
    Allah kimseye yaşatmasın böyle sıkıntılar
    LÜTFEN YAŞAMADIĞIMIZ ŞEYLER HAKKINDA YORUM YAPARKEN SORGULAYALIM yerimseniben :enbuyukkk:

18. 17 Temmuz 2009
  19. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

lafım size değildi banane sizin yaşadıklrınızdan...kalkıp kocana küfretmedim sana da sen görüştürmüyosun demdim aileleriyle görüşmeyen insanları anlamıyorum dedim nasıl yolda selam verir bitek dedim başka zaman insanın aklına gelmezmi diye düşündüm hanımefendi buradan saldırdığı yetmemiş gibi bir de katılmıyorum butonunu işaretlemiş..onu işaretlemeniz yeterli..benim amacım laf dalaşı yapmak değil buraya yazdığımı bile unuttum ben...baaşka birini bulun uğraşacak daha önemli problemlerim var...allah yardımcın olsun her konuda!