Szn bittigi yerdeyim.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sila66 tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sila66
  1. sila66

sila66 ceviz kabuguna girmisim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim babam,pamuk babam benim.icim cok dolu arkadaslar ne yapacagimi ,cocuklarimin esimin yaninda nasil davranacagimi sasirdim.babamin derdi kahrediyor beni.söze nerden baslayacagimi bilemiyorum.
    üc ay önce babam guatr ameliyati gecirmisti ve sonuc maalesef kötü hastalik cikti,oda iki ay sonra yani 8.ayin basinda belli oldu.dr.ablam ve enistemi cagirip direk söylemis.ama bu hastalik ilkönce akcigerde baslayip oradan guatr a sicramis olabilecegini söylemis.bizim hicbirseyden haberimiz yok tabi bu arada,ben izin hazirliginda,babamlar oglan kardesimin dügün hazirliginda,yani dügünden bir hafta önce belli olmus.oysaki ben buradan ne hayallerle ,nasil özlemle gitmistim memlekete.ah babam ah,nerden bilebilirdim icinde dert tasidigini.ama ablam hic birimize söylemiyor,dügünde köse bucak agliyor.soruyorum ,yok birsey son kardesimizin dügünü duygulandim diyor.hersey bitti,dügünün bittigi ertesi gün babamin idrarindan kan gelmis.annemlere gittim babam limon gibi sararmis solmus.hemen hastaneye götürdük tabi zorla,hala ben iyiyim diyor.orasi bakar bakmaz ankara ya sevketti.ankara da ibni sina ya yatirdik.basta cigerlerinden süphelendikleri icin parca almamiz lazim dediler yani biopsi yaptilar babama,daha sonra tomografi testler falan derken korktugumuz sonucla karsilastik.babamin sol böbregini sarmis sinsi hastalik,derhal ameliyat olmasi gerekir dediler.ama cigerlerin sonuclari gelmeden yapamayiz,alin hastanizi götürün dediler.bir aya yakindir ev iznindeydi babam.cok sükür cigerleri temiz cikti ama yinede ameliyati cok riskli diyorlar.sabah hastaneye yatacak babam.ben mecburen izin bitti ve 3 hafta oldu geleli,allah izin verirse cumartesi gecesi tekrar ankara ya gidiyorum.bende ameliyatinda yaninda olmak istiyorum.allah razi olsun esimden ,mecbur gideceksin tabiykide senin hakkin dedi.burada okullar erken acildigi icin ve cocuklarin pasaportu benim üzerime oldugu icin mecburen gelmek zorunda kalmistim.
    sabahlara kadar düsünüyorum uyuyamiyorum,cildirmak üzereyim.sanki suurumu yitirmis bir vaziyette dolaniyorum.dogru dürüst aglayamiyorum,icime atip kendimi kasmaktan artik kemiklerim bile sizliyor.allahim ,kurban oldugugum allahim asla sana isyan etmiyorum,aklimin en ufak bir kösesinden bile gecirmedim,sana inancim sonsuz,benim gibi aciz kulunun dualarini geri cevirme yalvariyorum sana,bize bu aciyi yasatma güzel allahim.ben sensiz olmaya dayanamam babam ,bizim icin bunu basaracaksin insaallah.seni görmesemde nefes aldigini bilmek bile bana yetiyor.ah güzel babam ah eksik dilekmi dilemistin de böyle oldu.arkadaslar gecenin bu saatinde icimi dökmek istedim,birileriyle paylasmam gerekti.kanadi kirilmis kus gibiyim,biraz gülsem ,mutlu olsam kendimi suclar hale geldim,ne olur bana bir akil verin.benim burada hic kimsem yok,yalniz allahim ve cocuklarim.

2. 3 Eylül 2009
  3. hipatia

hipatia YİNE YENİ YENİDEN .... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

canım ağlayarak okudum inan hem babanın durumu karşısında hissettiğin çaresizlik yüzünden hemde hayatında en sendiği adamı babamı daha 6 ay önce kaybettiğim için...

babam benim hayatımın kahramanıydı ve hep öyle kalacak yaşadığın çaresizliği anlayabiliyorum ama güçlü olmalısın ne olursa olsun çünkü o na destek olacak sensin senin yüzünün güldüğünü görmesi emin ol az da olsa o nu motive edecektir...dilerim ALLAHTAN babam sağlıkla atlatır ameliyatı bişeycik olmadan dualarım seninle...ve nolursa olsun vazgeçme hep iyiyi düşün umud et ...bilmiyorum kelimeler tıkandı boğazım düğüm düğüm haykıra haykıra ağlamak istiyorum......

4. 3 Eylül 2009
  5. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148

rabbim babana acil şifalar versin...
    inşallah ameliyat çok başarılı geçer....
    rabbim senin gönlünede ferahlık versin...
    bu gibi durumlarda gurbette olmak ta insanı çok üzüyor...
    ama elden bol bol dua etmekten başka birşey gelmezki...
    sen dua et ve takdiri allaha bırak canım...
    rabbim hayırlısını versin...
    seninde çocukların varmış onlar için kendine iyi bak...onların sana çok ihtiyacı var...
    allah yardımcnız olsun...

6. 3 Eylül 2009
  7. sila66

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde haykira haykira aglamak geliyor icimden,ama icime akitiyorum.babam hastanede yatarken yanina gidince sakalasir,öpüsür koklasir geri ablamlara dönerdik.eve gelince hepimiz bir köseye cekilp aglamaya baslardik.annem herzaman,babanizin yaninda gözünüzün yasini göstermeyin derdi.ekmegi agzimiza alirdik inanirmisiniz gözyasimiz ekmege karisirdi.cok zormus,allah düsmanima bile vermesin bu hastaligi.kendisi hicbirsey bilmiyor,yattigi yerde karnini yumrukluyor,sikiyor,ya cocuklar benim birseyim yok,beni neden yatirdiniz ben cok iyiyim diye bize kiziyordu.

8. 3 Eylül 2009
  9. sila66

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gecenin bu saatinde benim derdimi paylastiginiz icin sagolun canlarim

10. 3 Eylül 2009
  11. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sifa versin canim
    Ins guzel olur ameliyati ve bir an once kavusur sagligina.
    ah bu gurbet bende geleli daha 1,5 ay oldu ama daha uzun geliyor
    herkesten uzak.
    yaninda olabilsen keske surekli
    Allah sabirini arttirsin canim

12. 3 Eylül 2009
  13. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim çok çok geçmiş olsun acil şfalar diliyorum

14. 3 Eylül 2009
  15. sila66

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hepinizden allah razi olsun

16. 3 Eylül 2009
  17. EU3

EU3 Guest

cok uzuldum allahim sifa versin insallah hersey duzelir dua ve tedavi etmekten baska birsey gelmez elimizden gerisi tevekkul ....rabbim sizi aglatmasin insallah...

18. 3 Eylül 2009
  19. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286
    Gecmis olsun sila, Allah acil sifalar versin.
    Ayni seyleri ben de yasadim onun icin seni cok iyi anlayabiliyorum canim.
    Babam amaliyat olmadan ben de gitmistim yanina(babam hastaliginin ne oldunu bilmiyordu) sarildim, öptüm, kokladim babami... belki son kez görüyorum diye kahroldum, bittim.... cok zor cokk...
    Babaminda durumu riskliydi cünkü kalp hastasiydi. Babamin amaliyati iyi gecti ve iyilesti cok sükür. 2 yil gecti hala cok iyi masallah....
    Evlatlarin duasi kabul olurmus, babaniz icin bol bol dua edin.
    O dönemlerde sinirlerim baya yipranmisti, sinir patlamasi oldu... üfffffffff
    Allah yardimciniz olsun, insaallah baban sagligina kavusur tekrar.