Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eminemelay tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : eminemelay
  1. eminemelay

eminemelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    MRB.BEN HAFTAYA TEDAVİYE İLK ADIMI ATIYORUM.İNŞÇSONU HAYIRLI OLUR.RABBİM YANIMIZDADIR İNŞ.DİYEREKTEN.DOKTORUM YUMURTA REZERVLERİMİN DÜŞÜK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.İLAÇ TDVSİNİN YANI SIRA NASIL BESLENİLMELİKİ REZERVLER ARTSIN.BOL BOL SÜT MÜ İÇMELİ,YUMURTA MI YENMELİ YA DA BOL YEŞİL GIDA MI?DESTEK VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.kaydirigubbakcemile5
  2. 27 Aralık 2008
  3. tedavinde basarilar canim bende basliyorum tedavime ama bilmiyorum burayi takip edicem bende merak ettim ama simdi
    duydugum tek birsey var yanilmiyorsam ananas suyu tutunmaya yardimci oluyormusssss
  4. 27 Aralık 2008
  5. casablanka_05

casablanka_05 anne olmak istiyorum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benimde yumurta rezervlerim düşük ben incir kürünü uyguluyorum belki duymussundur.istersen ibrahim saraçoglu sitesini gir ..tabiki bol bol süt içmek faydalıdır .ayrıca yumurta yemekde..inşallah tedavinde olgun ve kaliteli yumurtalar oluşur.
  6. 27 Aralık 2008
  7. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok guzel bır baslık olmus. bende duyduklarımı ve uygulamaya calıstıklarımı yazayım
    -çok bol su tuketılmesı onerılıyor
    -ananas suyu ve kabak c ekırdegı tutunmada faydalıymıs
    -sağlıklı beslenmeye ozellıkle meyva tuketımıne onem verılmelıymıs( hergun bır kırmıızı elma çok faydalıymıs)
    -haftada bır gun balık tuketımıne dıkkat edılmelı. şimdilik bunlar bıldıklerım
  8. 28 Aralık 2008
  9. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ananas suyu değil canım , ananasın kendisini , mümkünse knserve değil de ttaze olarak tüketmen gerekiyor
    ananas suyunda ananas aroması ve tatlandırıcıdan başka bir şey yok yerimseniben
    ben hemen hergün , günde 2 dilim yedim
  10. 28 Aralık 2008
  11. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kalsiyum , protein , çinko ve lif yönünden zengin besinlerden tüketmelisinz
    bol su içmek ve elnizden geldiğince balık yemek ( sardalya fosfor yönünden zengin ve dr.um onu tüketmemi önerdi özellikle hamilelk sürecinde ) öemli tabi
    aşırı yağlı , tuzlu , asitli , nişastalı , karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan uzak durmalı
    sabıkalı olduğu için maydaoz yemedim ben , ne tedavi sürecnce ne transfer sonrası , halen de ...
    bir de patates yemedim .. bir arkadaşım ve annem bir dr.un söylediklerini not almışlar o dr.a göre : maydanoz , nane , patates kru yemişlerin hepsi ( bunlara fındık-fıstık-ceviz ve badem de dahil ) yenmemeliymiş , güya aldığımız hormonlarla farklı tepkimelere felan giriyormuş. ben transferden önce özellikle maydanozu kestim ..
    sabah-akşam 1er kaşık yediğim bir karışımda zaten badem-ceviz vardı , yumurta toplamaya kadar yedim , sonra bıraktım .. tedavim süresince kayınvaldemde kaldığım için elimden geldiğince yediğim yemeklerde vardı ise nane-maydanoz-patates-fındık-ceviz yememeye yada az tüketmeye çalıştım ..
  12. 29 Aralık 2008
  13. eminemelay

eminemelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ilginize tşk ederim.ama bizim buralarda taze ananas bulunmaz maalesef.:sm_confused:patates neden yenmez ki.dün akşam ve bugün menüde patatesli yemek var.kuruyemişlerden uzak durulmasını da hiç duymamıştım.ben aksine faydası olur diye bala ceviz ekleyip kahvaltıda yemeye başladım.kırmızı elma yerine golden elma olmaz mı?fisfisfisincir kürünü denedim.bir defasında 10-15 incir kullanmak pahalı oluyor.incirin kilosu 12 ytl.1 kilo bir hafta bile gitmiyor.ölçüleri eşit olcak biçimde azaltsak mı?yarım litre yerine 250 lt ve 6-8 incir yapsak olmaz mı acep?:jeyyar:
  14. 29 Aralık 2008
  15. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ayrıca eşler içinde (tabı bızede faydalı) antioksidan içeren yıyecekler. taze fasulye, brokolı, nohut öneriliyor.
  16. 5 Ocak 2009
  17. PINARY

PINARY Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktorum transfer sonrası bol sebze ve meyve tüketmemi önerdi.
    ben de mesela normalde ıspanak yemeyen biri olarak ıspanak yedim.süt ve yoğurt tükettim.mandalina portakal günde 1 kere potasyum açısından muz yedim.
  18. 10 Eylül 2009
  19. sweet33

sweet33 ruhsal dinlenmede Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At