Tüy Azaltma Yöntemleri Neler?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve whisper_breath tarafından 29 Mart 2011 başlatılmıştır.

29 Mart 2011
    Konu Sahibi : whisper_breath
  1. whisper_breath

whisper_breath Çatlak =) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar tüyleri nasıl azaltırız? Kıl tüy her neyse doğal yöntemler varmı :KK4:
  2. 29 Mart 2011
  3. papatya2008

papatya2008 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağıdaki hususlara dikkat ediniz

1- Jilet kullanmayınız.
    2- Tüy dökücü krem kullanmayınız.
    3- Ekseriyet sir ağda kullanınız.
    4- kaş bıyık yüz tüylerini cımbız veya ip ile alınız.

Eğer bir hormon bozukluğunuz yoksa bunlar sizin tüy seviyenizi doğal seviyesinde tutar.
    Azaltmak ve yoketmek için ise bilinen tek yöntem bioder ve lazer epilasyondur.
    saygılar.
  4. 29 Mart 2011
  5. Beany

Beany Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bilinen kıl azaltma yöntemleri;
    -lazer epilasyon
    -eloktroliz
    -oral kullanımlı ilaçlar(spironolakton,flutemid vs)
    -topikal olarak reçeteli(vaniqa),reçetesiz kalo,no more hair remowal vb.
    -geleneksel olarak kullanılan bitkisel topikaller;zerdeçal-nohut unu-süt karışımından oluşan hamur maskesi.

lazere alternatif olarak dünya genelinde kullanılan topikal bitkilerden oluşan terkiplere( geleneksel olarak kullanılan) bakıldığında kullanılan bitkilerin vücut dokularına kan akımını azaltmak için bilinen bazı alkoloidleri içerdiğini görürüz.
    çünki dermal papilla zengin kılcal damar ağıyla çevrilidir ,beslenme bu kılcal damarlarla gerçekleşiyor.

limon suyunu buna örnek verebiliriz.:KK34:
    Son düzenleme: 29 Mart 2011
  6. 29 Mart 2011
  7. azul

azul Muchas Gracias a DİOS..! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sakız kullanıyorum,burdaki herkes öğrensin diye yazdım çoğu konuya ama ciddiye alan olmadı sanırım,

Tekrar yazayım,

Ablam 10 yılı aşkındır genital bölge ve kol altını sakızla alıyo,kol altında hiçbişey yok,

Genital bölgesinde de üstten gösterdi biraz üç-beş tane anca var,

Yani bu kesin bi çözüm,evet yavaş ama kesin,zahmetsiz,acısız ve çok çok ucuz,

Ben de 4 yıldır genital bölgede sakız kullanıyorum,inanılmaz derecede azaldı,ve incelme de oluyo,

Evet uzun sürüyo alması biraz ama kesin çözüm,şurda beş altı yıl sonra kurtulacağım tamamen yani,

Bildiğiniz şekersiz sakızı biraz çiğneyip işaret parmağınıza alıp ikişer üçer çekiyosunuz,

Kökünden geldiği için etkili,bazı arkadaşlar eldivenle alıyo ya onun gibi etkili yani,

Sir ağda ile tam olarak ulaşamıyosunuz o bölgede,o yönden de etkili,benim toplam iki saatimi alıyo ayda bir yapıyorum tamam,

Benden herkese tavsiye valla,ucuz,ekonomik,zahmeti çok değil ve özel bölgenizi hiç kimseye açmak

zorunda kalmıyosunuz...:97:
  8. 29 Mart 2011
  9. sea_d

sea_d Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zerdeçal, nohut unu , süt bunu ağda dan sonra yüzüme yapabilir miyim ki ?

azul benim annemde diyor sakızla al oranı diye :KK60:
    acıyoo ama ya ben en fazla bikini bölgesini çamsakızı ile alabiliyorum. oda temiz olmuyor , malum ciddi hormon bozukluğum var :KK43:

yine yaz geldi o pis kokulu hamamotuna kaldım :KK51:(bacağımın arkası için kullnıyorum )
    benim bacağım misal şuan orman gbi , yaz geldi kaç işlemden gececek , komple bacak çamsakızı , epilatör , jilet , hamam otu
    bunların ardına limon sürmeyi düşünüyorum 3. gün mü bir hafta mı ne sürmk lazıımış.
    inanın yüzümdeki tüylerler değil bacağım dakiler koyuyor bana :KK43:( millet tertemiz geziyor ben ... :KK43:
    Son düzenleme: 29 Mart 2011
  10. 29 Mart 2011
  11. azul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anneni dinle ve bi an önce sakıza başla bence,ilk almada acıyo biraz o kadar,

Sonra annene çok dua edeceksin inan,özellikle de evlenince...
    :nazar:
  12. 29 Mart 2011
  13. azul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hormon bozukluğun varsa önce bi doktora git,sonra da bacağına jilet,çam sakızı,epilator kullanmayı bırak,

Kartuşlu sir ağda makinalarından alıp evde güzelce yap,çok rahat edersin benden söylemesi...
    :97:
  14. 29 Mart 2011
  15. sea_d

sea_d Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten doğum kontrol hapı mahkumuyum :63:
    zayıflamam lazım ama dk hapıyla kilosunu koruyan ve birkaç kilo düşen nadir kişilerdenim :KK52:
    çünkü hormonların çalışmassa kilo alıyorum :95:
    özellikle şeker hapı çok işe yarıyor . gecenlerde doktor randevuma gidemedim .3 ay beklemiştim endokrine gidebilmek için. misafir geldi yüzümü kendim evde aldım . kırıldı tabi tam 1 hafta sonra randavuma pskolijik nedenlerden dolayı gidemedim yani :26::95:
    küçüklüğümden beri bu problemi yaşıyorum o yzden bunalım geçirdim .yeni yeni tüylerimle başa çıkmayı öğrendim önceden akdeniz sıcağında kapriyle dolanırdım. bu kendi isteğimde
    şimdi mini sortta terfi ettim şükür:KK9: dha istekli ve kararlıyım .

makineler ne kadardır ki alırım ama ablam ortak çıkıyor . çok pis kullanıyor sonra oyana buyana atıyor. saklayınca kavga çıkıyor:KK60:
  16. 29 Mart 2011
  17. zemheri__zemheri

zemheri__zemheri boncuk gözlü kuzucuk :) Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ben uzun zaman jilet kullanmıştım kabus gibiydi son halim sonunda gözümü karartıp çamsakızı ağdaya geçtim epilatörle bereber uzunlar çamsakızı kısalar epilatör, daha sonra ağda bandı kullandım o da fena değildi şimdi yukarıda arkadaşın dediği gibi kartuş sir ağda kullanıyorum ilk haliyle kıyaslayınca dağlar kadar fark var eskisi kadar güçlü değiller, karınca yumurtası yağı denedim bir ara ama devamlılık sağlayamadoım denemeye değer
  18. 30 Mart 2011
  19. azul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sen anneni dinle özel bölge ve kol altı için sakız kullan,bacakların için de kartuşlu sir ağda makinası

al,aynı kuaförlerdeki gibi çok basit kullanımı,sürüyosun kağıdıyla çekiyoosun,ağdanın damlama

bulaşma derdi yok,oturun ablanla birbirinizin bacaklarını alın sırayla,çok rahat valla,her zaman kuaföre

gidecek vakit olmuyo,hem çok çok ekonomik oluyo evde....tavsiye ederim.....
    :97: