Tırnak bakımı için hangi doğal yağ ?

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve brcx000 tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2012
    Konu Sahibi : brcx000
  1. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    Merhabalar. Siteyi uzun zamandır takip ediyordum özellikle kozmetik ile ilgili konuları . Yeni üye olmak nasip oldu :)
    Benim sizlere sorum tırnak bakımı için hangi doğal yağ etkili olur ?
    Bazı yerlerde menekşe yağı diye okudum . Siteden bazı arkadaşların önerileri ilede dax sulphur tırnak uzatıcı krem aldım . Tırnaklarında sürekli oje olan biriyim fakat tırnaklarım sağlıklı değil . Soyulmalar , oje yüzünden sararmalar , birde ince olması üzerine eklenince tam berbat oluyor hiç istediğim kadar uzatamıyorum . Bana bu sorunlarım için doğal bir yağ önerebilirmisiniz ? Yada menekşe yağımı almalıyım? Aldığım kremle karıştırıp geceleri sürmeyi düşünüyorum :)
  2. 11 Temmuz 2012
  3. sumosh

sumosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    dax sulphur u almakla ıyı ettın bende aldım kullanıyorum büyük fayda ediyor. menekşe ve lavanta yagı al kullan ayrıyetten gliserin de alabilirsin 3 ünü karıştır tırnaklarına uygula 2 günde bir ya da ojelerini çıkardıgın zaman. kolay gelsin cnm
  4. 11 Temmuz 2012
  5. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    Çok teşekkür ederim . O zaman gliserin , dax ve menekşe yağını karıştırıp bir deneyeyim :)
  6. 12 Temmuz 2012
  7. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    Dediğiniz gibi gliserin ve menekşe yağı aldım küçük bir kutuda dax ile bunları karıştırıp gece ojelerimi çıkartıp 2 saat beklettim sonra ellerimi yıkadım . Ardından da kalyon koruyucumun içine limon sıkıp onları sürdüm tekrar ojemi sürdüm . Her gece böyle yapmayı planlıyorum :D İnşallah tırnaklarım istediğim gibi olacak :) İnternette parlatıcının içine limon suyu koyarsak faydalı olacağı yazıyor bende kalyonumun içine koydum bir zararı olur mu sizce ?
  8. 21 Temmuz 2012
  9. sumosh

sumosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yok cnm olmaz bende öyle kullanıyorum
  10. 1 Ağustos 2012
  11. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    O zaman birde 15 günde bir gittiğim maniküre her hafta gidersem daha iyi olucak :KK1: kendim pek beceremiyorumda :KK1:
  12. 1 Ağustos 2012
  13. sumosh

sumosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    manikürümü kendim yaparım asla kuaförde yaptırmam. hem canımı yakan oluyo hem de ne kadar temiz ürünler, aletler kullanıldıgından emin degilim. evde kendin yapabilirsin canım arastır cok basit :KK16: tırnak etlerini kesmek yerine geriye doğru it. bakım ürünleri kullan senin için daha faydalı olacaktır eminim
  14. 1 Ağustos 2012
  15. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    Teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz :KK61: evde manikür setim var ama keserek yapmayı beceremiyorum o yüzden gidiyorum. iterekte hep duydum ama hiç denemedim sanki aynı görüntü olmayacakmış gibime geliyor :KK43:
  16. 10 Ağustos 2012
  17. sumosh

sumosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yok canım ben etlerimi ittiğimde hoş ve doğal bi görünüm oluyor. yani cevremdekilerde böyle diyor. etleri kesmek iyi degil kesinlikle
  18. 11 Ağustos 2012
  19. brcx000

brcx000 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    Teşekkür ederim bundan sonra onu deneyeceğim