tabutumu kıramıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve isimsiz29 tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : isimsiz29
  1. isimsiz29

isimsiz29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    en az 2 senedir bu foruma yazmaya niyetlenip vazgeçtim bukez yazıcam biraz hafifler miyim bilmiyorum en azından bazı insanlara ibret olur. yüzyüze gelipte kimselere anlatamayacağım derin bir okadar çaresiz kaldığım derdim var.
    yaşım 29 7 yıldır evliyim 2 buçuk yaşında bir kızım var üniversite mezunuyum ama ev hanımıyım eşim memur tayin nereye çıkarsa
    oraya gidiyoruz.Şuan İzmir'in küçük bir ilçesindeyiz iş imkanım yok birde kızıma bakacak kimse yok evdeyim çocuğumlayım.

Şimdi yazacaklarımdan utanıyorum sanal ortam dahi olsa utanıyorum.Şu 7 yılda kırılmadık onurum gururum kalmadı ölmeden tabuta kitlenmiş gibiyim
    deneyebileceğim yöntemleri deniyorum sabır ediyorum yok kırılmıyor arkadaşlar bu tabut.
    Eşimle evlenmeden önce 3 sene arkadaştık ama ben onu tanıyamamışım.nişanlıyken başlamıştı değişmeye ama devam ettirdim evlendik hergün gibi azap çekiyorum.Beni azarlıyor küfür ediyor,dövüyor ,tekmeliyor kızım bakakalıyor onu gördükçe çaresizliğimden utanıyorum.Apartmandan utanıyorum hiçkimseyle utancımdan komşuluk yapamadım evdeyim dostum yok sırdaşım yok bir allahım var birde kızım.Çocuksuzken daha cesur olabilirdim ama olmadı işte ailemden bana fayda gelmeyeceğini biliyorum geriye tek şey kalıyor paşa paşa bu acıyı yaşamak.Şimdi çocukta oldu işim dahada zor artık.Şu para ne kadar değerliymiş gücü veren para itibarı gösterten para.eşim çalışıp eve maddi katkıda bulunmadığım için her tartışmada eve bir faydan yok bari çeneni kapa otur diyor.Ayrıca bazen kedi gibi oluyor kavga sonrası bana sarılır gibi yapıyor çokta dengesiz.
    Beynimde hayatımla uyumlu hale geldi karmakarışık düşüncelerim kelime hazinem daraldı unutkanlığım var hayata bağlı değiim mutlu olduğum şeyler eskisi gibi sevindirmiyor beni
    insanlardan uzaklaştım mesela komşularımız ailece birbirleriyle görüşüyor eşim bana uyum sağlamazki hem apartmanda seslerimiz duyuluyor hele ramazan ayında öyle bir kavgamız olduki bende dayanamadım artık isyan ettim yedi kat yerin altındayım elimden tutacak bir dostum yok.
    Yazılacak öyle çok şeyim varki bitmez bana dua edin arkadaşlar eşim düzelsin düzelmeyeceksede allahım bana çıkış yol göstersin.

2. 11 Şubat 2010
  3. Beren27

Beren27 Özlemin dili olsaydı... Üye

Beğenildi:
    327
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim eşine diyebilecek hiçbişey bulamıyorum,allah ıslah etsin,rabbim seninde yar ve yardımcın olsun:Saruboceq:

4. 11 Şubat 2010
  5. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland Bir bebek yuttum sanki ... Üye

Beğenildi:
    1.329
    Ödül Puanları:
    238
    cnm ya allah yardımcın olsun şok oldum okurken ama rabbim kimseye kaldıramayacağı kadar dert vermezmiş çok üzüldüm kızına odaklan bence cnm her şeyin bir çaresi var acaba bi yerde çalışsan biraz birikim yapsan kirada oturacak kadar sonra eşinden boşansan dövüyor diyorsun böyle birini ne kadar çekebilirsin ki tatlım ay çok üzüldüm ya sakın yanlış anlama sana akıl vermiyorum ama üzüldüm çok... güçlü ol canım lütfen...

6. 11 Şubat 2010
  7. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    oncelıkle evden cıkın ..az dolasın derım kendınızı okadar kapatmıssınız kı acılmanız sart gucunuzu yenıden kazanın sız guclusunuz okumussunuz herseyı yapa bılcek kadar şansınızda vardr unutmayıu..
    oncelıkled ostlar edının cevre edının kendınıze esınızınde destek almaısnıs aglayın olan ufak cocuga oluyo..
    yazık, degılmı ona pekı?..hersey hafaızasında kaydedıyodur sımdı..

8. 11 Şubat 2010
  9. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ne desek ne yapsakki şimdi neyin faydası olur sana
    dediğin gibi bir dua edebiliriz birde derdini paylaşabiliriz
    ayrılmalıydın bunuda biliyor olmalısın
    ayrılamadığına göre bu önemli sebep ne olaki
    ayrıca kelime hazinen bayağı geniş bence gayet güzel cümleler kuruyorsun
    akıllı kültürlü biri olduğunu düşündüm
    ama bu kaostan kurtulamamanı anlayamadım vardır elbet bir sebebi
    anlıycaz bakalım

10. 11 Şubat 2010
  11. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    üniversite mezunusunuz..iş arayın..çocuğunuzu da kreşe bırakın iş bulunca...

nasıl dayağı hazmediyorsunuz...ekonomik olarak şu anda güçsüzsünüz ama siz üniveriste mezunusunuz..nasıl dayağa boyun eğersiniz...
    bu ülkenin polisi var arayın..gidin hastaneye darp raporu alın...

anneniz babanız sizi gözünden sakınıp büyütmüştür..elin adamı size nasıl vurur...

allahın aşkına boyun eğmeyin..eşiniz kesinlikle dengesiz..ancak kadına gücü yetiyor anladığım kadarıyla...utanmaz ...

biran önce çözüm yollarını deneyin

AYRICA KADIN SIĞINMA EVLERıNDE BıR MÜDDET BARINABıLıRSıNıZ..EN AZINDAN ıŞ BULUNA KADAR...

12. 11 Şubat 2010
  13. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    konuyu açıp gitmiş arkadaş..umarım başına bi iş gelmemiştir...

Allah herkesi vicdansızlardan korusun...

DEVLET TE ARTIK KADINLARINA SAHıP ÇIKSIN..HEP EZıLENLER KADINLAR OLUYOR...

14. 11 Şubat 2010
  15. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun ama çocuğunuzun önünde böyle şeyler yaşamanız güzel birşey değil.
    kızını hiç düşünmüyormu bu baba

16. 11 Şubat 2010
  17. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ne diyeceğimi bilemiyorum bu erkekler o kadar nankörki sizin eşiniz size madem çalışmıyorsun sus diyor benimkide bugüne kadar benim maaşımla geçindiği halde "kadınsan kadınlığını bil, sus, konuşma diyor, işte bunlar böyleler ama en azından bizde dayak yok şükür, sende ne yap et bir an evvel iş bulup o adamdan kendini ve çocuğunu kurtar acı ama gerçek böyleleri asla değişmez kendileri dengesiz oldukları için karşılarındakini de dengesiz yapmak için elinden geleni yapar, asla pes etme canım. Allah korusun o tabut gerçeğin olmadan kır zincirlerini.

18. 11 Şubat 2010
  19. isimsiz29

isimsiz29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu kıdar kısa sürede bu derece cevap yazılacağını tahmin etmemiştim.çok teşekkürler.
    Bu yıl kpss sınavına giricem harı harıl ders çalışmaya başladım.
    Arkadaşlar ben bekarken bu durumu başkası yaşamış olsa idi kesin boşan iş mi yok bul çalış derdim.
    Vallahi o kadar kolay değil.Ben işletme okudum ama evde kendimi çok geliştirdim.web ve grafik tasarımı
    yapıyorum ama tektük iş çıkıyor paramı bile alamıyorum bazen kadın olduğumu saklıyorum internette.Burada bulabileceğim iş en fazla asgari ücretli kreş parası 400 ü geçiyor.Eşim adam gibi böüm okusaydın şimdi çalışıp eline kalacak en fazla 150-200 le çocuğu bakıcılarda kreşlerde heba ettirmem diyor.Eşim bence hasta ama gitmiyor doktora öyle iyi kalpliydiki çıkarken evlenince sanki büyü yapılmış gibi 360 derece ters döndü bana.Sebep nedir bimiyorum başka bir kadın değil eminim günün stresini bence bende gidermeye çalışıyor.Ya hakikaten labirent gibi oldu evliliğim düşünüyorum düşünüyorum iş paraya geliyor.Param olsa söz sahibi olabilirim eşim 2000 tl üzerinde maaş alıyor ama ailesinden kalma yadigar borçlarıyla senelerdir boğuşurken kendi açtığımız borçlarıda düzgün ödeyemeyince elde azıcık kalıyor buda onu sinirlediriyorda ben neyapayım yaşım 29 oldu ama inşallah kpss sayesinde bir iş bulurum.

Şu evdende bir kurtulsak yeni çevremiz olsa rezilliğimizi yaşamadığımız yeni bir apartmanda sıfırdan komşuluk gibi ilişkilere başlasak kaos azalır biraz.

Birde boşansam aileme gitsem annem tansiyon hastası allah korusun üzüntüden felç olur.Hem ablamda boşandı onunda çocukları var birarada yaşıyorlar ablam mutlu değil çocuklar yaramaz babam komşuların tepki vermesinden yıldı v.s. birde ben gidersem hiç olmaz.Kadın sığınma evlerine gitsem annem duymayacakmı üzülmeyecekmi sanki

Son düzenleme: 11 Şubat 2010