taciz

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve janjan tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : janjan
  1. janjan

janjan Guest

biraz uzun bir yazı ama sabırla okuyun lütfen, özellikle içinizde avukat varsa ve bana yardımcı olursa çok sevinirim..

bundan 4yıl önce çalıştığım bir iş yerinde patronum askıntı oldu
    işten ayrıldım
    teLefonla aramaya başladı
    çalıştığım her iş yerinin telefonunu buldu ve iş yerimide aradı
    defalarca hat değiştirdim ama bir şekilde telefonlarımı buluyor
    evlendim...
    gelen mesajlarına dayanamyım eşime anlattım
    haliyle aramız bozuldu ama hiç buluşmadığıma ikna oldu
    bu arada bu adam beni aramaya, evime sessiz telefonlar açmaya, arabayla sürekli yollurumda gezmeye devam etti
    halada ediyor
    hattımı yine değiştirdim
    beni saplantı haline getirmiş, kafasında senoryalar kurup mesaj atıyor,
    şununlasın, bununlasın, eve birilerini alıyosun,
    silah aldım, seni vurucam
    görüş benimle
    gibi gibi gibi

kurtulmamın iki yolu var
    ya bi gün dayanamayım kendime yada ona zarar vericem, yada savcılığa bildiricem..
    savcılığa bildirmem halinde, iyice kzıp bana yada eşime zarar vermesinden korkuyorum (daha çok eşime)
    ayrıca savcılık Gsm operatöründen eski hatlarıma gelen mesajları bulabilirmi
    yada ben bu tacizi kanıtlamak zorundamıyım
    nasıl delil toplayabilirim
    küçük bi çevrede yaşıyorum ve duyulmasıyla sadece kadın olduğum için çıkacak dedikodulardanda korkuyorum
    bana ve evliliğime bi zarar gelsin istemiyorum

2. 23 Temmuz 2008
  3. rose beath

rose beath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence attıgı mesajları silme ne zannedyor kendini hiç bişi yapamaz mumkunse seni takip ederken gizliden çık anca konuşurlar hiç birşey yapamaz direk savcılıga var

4. 23 Temmuz 2008
  5. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Of of arkadaşım Allah yardımcın olsun, zor bir durum, yine de cesur olmaya çalış, ısıracak köpek havlamaz derler ama saplantılı bir ilgiden de korkmak, dikkat etmek lazım, ne olur ne olmaz. Bence savcılığa başvurmakta geç bile kalmışsın ama Avukat arkadaşlarımız varsa, ki illa vardır, daha iyi bilirler tabii. Allaha emanet ol.

6. 23 Temmuz 2008
  7. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    savcılığa başvur mesaj atarsa silme kaydet dursun ve arama durumu olursa zaten savcıl dinler bu şekilde delil toplarsın ama şikayet et manyağa benzio

8. 27 Temmuz 2008
  9. yaxgxmur82

yaxgxmur82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH yadımcın olsun çok sor bi durum bence de savcılığa bildir.

10. 28 Temmuz 2008
  11. cnm inş kolaylıkla atlatırsın adam dei ya ne bu...

12. 28 Temmuz 2008
  13. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Adam normal bir tipe benzemiyor .Bence tehlikeli ve paranoyak bir tip Bence konuyu kendiniz değil ,eşinizin yardımını alarak birlikte kanun yolu ile halledin .Sitemizde hukukçu arkadaşlarda var .Sanırım sesinizi duyup sizi yönlendirebilirler .Daha olmazsa bir hukukçu ile görüşüp konuyu anlatın derim .Çünkü adamın yaptıkları tacizi aşmış , işi tehdite vardırmış .Ama dediğim gibi ben olsam kesin eşimi yanıma alırım .Böyle insanların hakkından ancak kanun gelir.Eğer çekinirseniz , bu şahıs daha da cüretkar davranacaktır .Zaten bu kadar ileri gitmesine sanırım çekingen davranmanız sebep olmuş .Dediğim gibi herşey hukuk yoluyla başarılır .

Son düzenleme: 28 Temmuz 2008
  14. 28 Temmuz 2008
  15. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    savcılıya basvur canım tabiyki eski sms lerini bulabilir savcılık bence hiç kimseyi umursamadan daha kötü hale ğelmeden basvur savcılıya o uğrassın

16. 23 Ağustos 2008
  17. rzqR

rzqR Guest

Canımmmm kesinliklee savcılığaa ve karakola bildir biz ailecek dertliyiz bu konudaa.. adamın birisi benim babamıda arıyor annemide arıyor kardeşiminde telini arıyor ve bir aydır da beni arıyor su an hepimze durup durup cagrı atıyor aradıgımızda babama tehdit türünden bir kaç şey anlatıyor ve biz bunu hemen karakola ve savcılığa bildirdikk.. durumundan gerçekten şüphe ettik insanı korkutuyor böyle durumlar..hemen savcılığa bildir canım.

18. 23 Ağustos 2008
  19. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım korkunun ecele faydası yok yani..Senin korttuğunu anlamış biliyo bişey yapamayacaksın bunca senedri yapmamışsın bundan sonrada yapamaz diyor atını istediği gibi oynatmaya devam ediyo
    Git savcılığa ver polise anlat gerekirse polis kontrolunde izlensin bu adam...
    Bu şekilde eli kolu bağlı bekleyecekmisin yanii
    Hiç bir mesajını çağrısınıkesinlikle silme..
    Ev telefonlarındaki kaydı bile çıkarılır onun pislik heriff...
    Allah cezasını versin bunların