Tahriş yardım..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve elsam_8 tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : elsam_8
  1. elsam_8

elsam_8 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öss nedeniyle nerdeyse sürekli dışarda okulda, dersanedeyim. stres nedeniyle sürekli kendimi yemeğe içmeye verdim ve dolayısıyla dışarda wc kullanmak zorunda kaldım. zaten çocukluğumdan beri idrar yolları iltihabım vardı. bide o pis yerlerde wc girince olan oldu.. aylardır tahrişlerle dolaşıyorum. canım çok yanıyor. adet olduğumda biraz acısı geçiyor ama dayanılcak gibi değil. sıcak su torbasına oturuyorum akşamları. bazen kanıyor.. ne yapmam lazım lütfen yardım..

2. 23 Mayıs 2009
  3. elif2005

elif2005 ıste geldıııııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun bence sen su torbasını falan bırak en kısa zamanda bir hekimle görüş böyle su torbasıyla olacak bişey değil bu ve bazı hastalıklara da sıcak su iyi gelmez belki o an seni rahatlatır ama sonra tedavisi çok güç olacak yollara sokar seni bence en kısa zamanda işinin ehli bir üroloğa ve ardından kadın doğum doktoruna başvur canım çok geçmiş olsun ve üniversite sınavında da başarılar canım

4. 24 Mayıs 2009
  5. elsam_8

elsam_8 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim:)

6. 24 Mayıs 2009
  7. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    sakin sicak su torbasina oturma, hatta onu yumrutalik bölgene yakin hicbiryere yaklastirma..cok zararli yumrutaliklarin sicaktan pisebilir..kendini isitmak istiosan ayaklarini isit..
    sinavi bile beklemeden doktora git belki senin tahris sandigin sey baska biseydir.allah korusun tedaviye nekadar erken baslarsan sen karli cikarsin

8. 24 Mayıs 2009
  9. angel_eda

angel_eda rabbim bebeğimi koru... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sana tavsiyem bol ılık su iç, soğuk suyla kesinlikle taharatlanma, ılık suyla yıkan, önden arkaya temizlen, mutlaka hijyene çok önem vermelisin, sık sık çamaşır değiştir, kesinlikle günlük ped kullanma, günlük olarak mesela her akşam ılık su ve sabunla genital bölgeni yıka. kesinlikle hijyenik genital bölge mendili vb kozmetik kullanma, ayaklarını mutlaka sıcak tut. su torbasına oturman geçici kaslarda gevşeme yapar ama geçirmez. en önemlisi de mutlaka doktora gidip bu dediklerimi ilaç tedavisine destek olarak yapmalısın. ve bu tedaviye yılmadan iltihap tamamen yokolana kadar devam etmelisin. bu yukarda anlattıklarımda sadece senin için değil bütün bayanlar için önemlidir. ama senin ekstra özen göstermen gerek.

10. 24 Mayıs 2009
  11. alv

alv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sıcak su mu !! asla

enfeksiyon var ise sıcak su daha da çoğalmasını sağlar.sakın öyle bilip bilmeden sıcak su uygulamayın.

12. 24 Mayıs 2009
  13. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    angel_ada ilik su ve sabundan bahsetmissin bence cok yanlis bilgilendiriyorsun
    doktorlar genitel bölgeye kesinlikle hicbir kimyasal maddeyi(bu is icin özel üretilmis sabunsuz vajinal temizliyicilerde dahil olmak üzere) yaklastirmayin temizliginizi sadece duru su ile yapin diye uyariyorlar...
    kimyasallar o bölgede yasayan yararli bakterileride öldürüyo ve problem gecmke yerine artarak devam ediyo...önden arkaya dogru temizlenmek konusunda haklisin..cinsel bölge yikandiktan sonra kurubir kagitla önden arkaya dogru kurulanmali...
    ilik su ise üsstteki arkadasin yazdigi gibi enfeksiyon durumlarinda dahada artmasina neden oluyo..

14. 24 Mayıs 2009
  15. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    1 lt kaynamış soğumuş suya 1 çay bardağı kadar sirke koyup onunla taharetlenirsen oradaki bakerileri öldürür hijyen sağlar ama genede bi doktora görünüp idrar tahlili yaptırman gerek ilaçla tedavisi daha ii çözüm sağlar çok geçmiş olsun

16. 25 Mayıs 2009
  17. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ay valla cok kötü bir durum 2 kez basima geldi öldüm öldüm dirildim vallaaasenağlama

18. 25 Mayıs 2009
  19. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu cümleyi anlayamadım ben sık olmasada arada bir ılıcalara falan giderim ve oradaki havuzdaki sular çok sıcaktır ve kaç saat içinde durup yüzerim bunun ne sakıncası var anlamadım yumurtalıklar pişermi hayret doğrusu ilk defa duydum.cadıarzu