takı seti ile ilgili bir soru sormak istiyorum???

Konusu 'Takı Modelleri' forumundadır ve mazot tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mazot
  1. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar kafama takılan tuhaf bir olay var banamı tuhaf geliyor anlayamadımda sizlere sormak istedim..
    Mesele şu 3.4 ay önce bir arkadaşım evlendi erkek tarafı takı setini arkadaşıma sormadan kendileri gidip almışlar benim çok tuhafıma gitti. Takı seitni takıcak olan arkadaşım onun beyenmesi gerekmiyo bunun neden yaptıklarınıda anlamış değilim arkadaşıma sordum sormadınmı niye böyle yapmışlar senin niye haberin olmadı takı seti alınırken diye sormuş arkadaşım nişanlısına o hediyedir öyle alınır demiş biz hiç böyle bişe duymadık benim yengem evleneceği zaman elinde katalokla geziyodu hiç karar verememişti hangi modeli alacağına arkadaşım şimdi takı setini takamıyo hiç tarzı olmayan bişey değiştiremiyoda ayıp olur diye öylece duruyo kutusunda sizce bu durum normalmi??

2. 29 Aralık 2009
  3. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    tabiki normal değil.
    gidip kendi beğenmesi gerekirdi.
    bende öyle oldu yani.

daha önceden alınmış olabilir bu takı seti.
    başka bi neden olamaz gibi.

4. 29 Aralık 2009
  5. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olabilir.. bunu yapan insan onuda yapmıştır..:1shok:

6. 29 Aralık 2009
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    benim kuzenim evlendi dayımlar kıza set taktı onlrda önceden ellerinde para varken almıslardı yani daha kuzenim nişanlanmadan düğünde o takıldı mesela ama biz eşimle gidip secmiştik

8. 29 Aralık 2009
  9. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    aslında kendisi beğenir .
    benimde eşimin ailesi düğüne yakın almıştı.zaten 1 setten başka hiç bişey takmadılar. 1 küçük lira bile.eşim aldı bileziklerimi hep. onlara verdi onlar taktı.(alamıcak durumda değillerdi.durumları iyiydi)
    uzak bir şehirdelerdi düğün için gittiğimizde getirip gösterdiler seti.isterse hasır seti alalım demişlerdi.bende çok dikkatli kullanmak gerektiği için istememistim hasır seti aslında çok severim.onlarda 22 ayar bir set almışlar.haklarını yiyemem beğenmediysen değiştirelim dediler. ama düğüne 2 gün vardı ve o kadar hastaydımki değiştirmedim.
    çok ağır her zaman takılacak bişey değil keşke hasır alsaydım diyorum şimdi.

10. 29 Aralık 2009
  11. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benimkide ben yurtdisinda oldugum icin bensiz alindi..

Ama kayinbabam/kaynanam olsun görümcem olsun hepsi sürekli degistirebilecegimi ifade ettiler mecbur kaldiklari icin aldiklarini söylediler.

Bende aldiklari taki bana takilan bir takiya cok benzedigi icin degistirdim.

Kimse ne alindi nede kizdi.

12. 29 Aralık 2009
  13. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok bu durum öyle değil hiç beyenmediysen değiştir gibi bişi söylenmemiş arkadaşım değiştirse surat edicekler beyenmedinmi birsürü şey söylicekler o kadar eminlerki zevklerinden

14. 29 Aralık 2009
  15. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    o zaman hic almasinlar ondan iyi..

Begenmedigi bir seyi niye taksin ki?

Yanlis yapmislar gercekten,hic anlayamiyorum.

16. 29 Aralık 2009
  17. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biz de nişanlımla ikimiz beğendik. aileler de yoktu. zaten nişanlım aldı altınımı önceden alınmış beğenmek zorundayım gibi bişey olamaz

18. 29 Aralık 2009
  19. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım normal olanı kızla beraber gidilerek kıza beğendirilerek takı setinin alınmasıdır. mesela ben nişanlıyım. nişan olacağı zaman erkek tarafıyla beraber gittik ve hepsini nişanlımla beraber beğendik. yani bnim beğenime bırakıldı herşey.alyans,tektaş, set hepsi benim istediğim modeller oldu. doğrusu budur. ama bazı aileler masraf olmasın diye yani kızın isteyeceği şey çok pahalıdır mesela ama onların alacakları daha uygun bişeydir. bu nedenle kızı görtürmüyorlar takı alışverişine.benim bir arkadaşımada benzer şey yapıldı. sözde kızı götürmüşler. kız hep pahalıları beğenmiş. tabi mecbur almışlar ama kaynana arkadan konuşuyordu nişanda göytürmiycem kızı diye. kendimiz alalım diyordu.durum budur yaniiii