Talar ve Etkileri

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Auraile6his tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  13 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Auraile6his
 1. Auraile6his

  Auraile6his Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  TASLAR VE ETKiLERi

  [​IMG]

  Kuvars Kristali :

  Yüzyillardir tedavi ve sihir alanlarinda kullanilan Kuvars Kristali, dünya kabugunun yüzde on ikiden fazlasini olusturmaktadir. Oksijen ve silikonun bilesiminden olusan Kuvars, bugün tedavi edici nitelikleri en fazla olan taslarin basindadir. Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarini uyarir. Kisinin çevresinde olusan negatif enerjiyi yok ettigi gibi pozitif enerji toplar,aktive eder, biriktirir, geçirir ve kuvvetlendirir. Ayrica düsünce formlarini aktive eden bir özelligi de vardir.

  Kuvarsin özellikle güç ve canlilik kaybina karsi koruma sagladigina inanilir. Kahinlerin kristal küreler kullanarak yorumlarda bulunmalari, onun zihinsel konsantrasyona ne kadar etki ettiginin de bir göstergesidir.

  Kuvars kristallerinin cinslerine göre çesitli isimleri vardir.

  Bildigimiz seffaf kuvarsa halk arasinda kaya kristali denebildigi gibi, pembe kuvarsa Ask Tasi denir. Onu üzerinde tasiyani öfkeden, suçluluktan, korku ve kiskançliktan korudugu ve kisirliga karsida yararli oldugu kabul edilir.

  Rüya Tasi olarak da bilinen dumanli kuvarsin umutsuzluga, üzüntüye, öfkeye, depresyona ve diger negatif etkilere karsi tas sahibini koruma altina aldigina inanilir.

  Çok yönlü bir mineral olmasi onu saatlerde, deterjanlarda, dis macunlarinda, cam ve elektrik isiklandirmalarinda kullanilir hale getirmistir.

  Kuvars kristalleri hemen hemen tüm burçlarda kullanilabilecek bir tastir.  Ametist :

  Ametist, kuvars ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir tastir. Asirlar boyunca degisik uygarliklarda sevgi ve begeniyle kullanilmis, Asya ve Misir'da mühür olarak deger kazanmistir. Eski çaglarda "sarhoslugu yok eden tas" olarak bilinirdi. O zamanlarda bir kisim kadeh, çanak, kap gibi seylerin birçogu ametistten yapilmaktaydi. Ametist, endoktrin ve bagisiklik sistemini kuvvetlendirir, kani temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatistirici etkisi vardir.

  Meditasyon için en ideal taslardandir.

  Ametist astrolojide de basak, oglak, kova ve balik burcu insaninin tasi olarak da bilinir.  Opal :

  Kuvarsin bir çesididir ve kuvars gibi silis oksittir.

  Halk arasinda Gökkusagi Tasi olarak da bilinen Opal, karisik bir geçmise de sahiptir. Kimisi onu talihsizlik getiren bir tas olarak nitelerken, kimisi de güven duygusunu taze tutmak ve düsmanlara karsi güçlü olmak için üzerinde tasir. Ayrica negatif duygulari emdigine ve duygusal dengeleyici olduguna da inanilir.

  Görme duyularini güçlendirip, sezgi arttirici etkisi vardir. Üst ben’e ulasmak için kullanilabilir.

  Özellikle mücevheratta kullanilan Opal, insanin avuç içi isiyla renk degistirme özelligine de sahip yegane taslardan biridir.

  Opal ; terazi, akrep, yay ve balik burcu insanlarina iyi gelen bir tastir.  Sitrin :

  Saridan açik kahveye dogru giden bir renk yelpazesi olusturan sitrin, birçok hastaligin iyilestirilmesinde kullanilmaktadir.

  Böbrek, kolon, cigerler, hazim organlari ve kalp için yararlidir. Tedavi edici enerjinin meydana çikmasini saglar. Kendine güveni güçlendirir, insanin kendine zarar verici egilimlerini yok eder.

  Sitrin masaj yaglarini etkinlestirmek için de kullanilir. Bu tas yaga enerji vererek, dolasimi hizlandirir ve deriye daha iyi nüfuz etmesini saglar.

  Sitrini ucu asagi gelecek sekilde boynunuzda tasimaniz gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç saglar.

  Bir diger adi da Tüccar Tasi olan Sitrini, bazi inanan kisiler kasalarina koyarlar. Bunun nedeni onlarin parasal güçlerini arttirdiklarina inancidir. Bazi kisilerde onun talihsiz bir tas oldugu fikrindedir ve her ne olursa olsun ona el sürmemeye çalisirlar.

  Astrolojide aslan ve basak burçlarinin taslarindan biridir.  Lapis Lazuli :

  Dogadaki taslarin arasinda saf olmayan taslardan biri olan Lapis Lazuli, lazurit ve diger mavi minerallerin bilesimidir. Bütün buna ragmen o dünyanin en degerli taslarindan biri olma özelliklerinden bir sey kaybetmez.

  Çok eski medeniyetlerce de bilinen Lapis Lazuli, bir zamanlar Misir Krali Tutankamon'un mezarini süslerdi.

  Bu tas her zaman mavidir, ancak rengin yogunlugu çikarildiklari bölgelere göre farkliliklar gösterir.

  Gece Tasi ya da Gerçek Tasi olarak da adlandirilan Lapis Lazuli, renginden dolayi göklerin sembolü olarak kabul edilir. Isim anlami da "Göklerin Tasi" anlamini içermektedir.

  Küçük çocuklari korkularindan ve solunum yolu hastaliklarindan uzak tuttugu için çocuk tasi da denir. Iskeleti kuvvetlendirir, tiroid bezlerini harekete geçirir. Tansiyon ve kaygiyi azaltici, canlandirici etkisi vardir. Zihinsel açiklik ve aydinlanma için kullanilir.

  Yaratici ifade, fiziksel yetenekler ve iletisim yetenegini kuvvetlendirir.

  Terazi, yay ve balik burçlarinin tasi olarak bilinir.  Yesim Tasi :

  Binlerce yil öncesinde bu yana Çinliler Yesim tasini en degerli taslardan biri yapmislardir. Efsaneye göre büyük Çin Ejderinin yeryüzüne bosalttigi tohumlarin donmus hali Yesim tasinu olusturmustur.

  Günümüzde bile Çinli isadamlari ellerinde Yesimden tilsimlar tasirlar, bir ise baslamadan önce onu tutar, oksar ve ondan güç alirlar.

  Bu tasin hayvan biçiminde yontulmuslari bugün bile çok revaçtadir.

  Ayrica Yesim tasinin akil hastaliklarina, dahili hastaliklara, göz bozukluguna ve kadinlarin adet ve dogum sancilarina iyi geldigine de inanilmaktadir.

  Astrolojik olarak koç, boga, ikizler, basak ve terazi burçlarinin da tasidir.  Hematit :

  Hematit, demirin baslica kaynaklarindan biridir.

  Narin bir kristal çesididir ve islenirken Mohs'a göre 6,5 sertlikte olmasindan dolayi çok titiz bir çalisma ister.

  Kan dolasimi üzerinde pozitif etkisi vardir. Dalagin dogru çalismasini saglar. Enerji ve canlilik verir, stresi azaltici etkisi vardir. Çekim gücü fazla oldugundan, kisisel çekim, nese, cesaret ve istek verir.

  Özellikle karar verme güçlüklerine birebirdir.

  Eski çaglarda tilsim olarak kullanilan taslarin basinda gelir, ancak modern çagda da insanlar bu tasin bel sogukluguna iyi geldigi inancindadirlar.  Yakut :

  Güzelligi ve sertligi nedeniyle en degerli taslardan biri olarak kabul edilir.

  Ona, Hindistan'da "Degerli Taslarin Efendisi" adini yakistirmislardir. Amerika, Avrupa'da çikarilmasina ragmen Hindistan ve Güneydogu Asya Yakut’un anavatanidir.

  Elmas’tan sonra en sert degerli tastir.

  Kan dolasimina pozitif canlandirici etkisi vardir. Bagisiklik sistemini güçlendirir. Kisiyi sinirlamalarindan kurtardigi gibi, kendinden fazla digerlerini düsünmesine yol açar.

  Cesaret, ruhsal gelisme, liderlik, mutluluk duygularini arttirir.

  Cinsel asiriliklara da iyi geldigi söylenenler arasindadir. Astrolojik olarak koç, yengeç, aslan, akrep, yay ve oglak burçlarinin da tasidir.
   
 2. 18 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Auraile6his
 3. MATMAZEL87

  MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  148
  Ametist :

  Ametist, kuvars ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir tastir. Asirlar boyunca degisik uygarliklarda sevgi ve begeniyle kullanilmis, Asya ve Misir'da mühür olarak deger kazanmistir. Eski çaglarda "sarhoslugu yok eden tas" olarak bilinirdi. O zamanlarda bir kisim kadeh, çanak, kap gibi seylerin birçogu ametistten yapilmaktaydi. Ametist, endoktrin ve bagisiklik sistemini kuvvetlendirir, kani temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatistirici etkisi vardir.

  Meditasyon için en ideal taslardandir.

  Ametist astrolojide de basak, oglak, kova ve balik burcu insaninin tasi olarak da bilinir