talasemi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mihrican tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : mihrican
  1. mihrican

mihrican Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    esim ve bende talasemi tasıyıcılıgı cıktı.bebek ikimizden de alırsa hasta oluyomus bi bilgisi olan var mı? yada benim gibi olan var mı aranızda lütfen yardımcı olun ne yapmam gerekiyo bilmiyorum?lütfenn?

2. 28 Aralık 2008
  3. bhr_mrt

bhr_mrt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    bence hematoloji uzmanını ile görüşün ama ciddi bir hastaneye gidin.mesela tıp fakültesine...En doğru cevabı doktor verecektir.Allah yardımcınız olsun.

4. 24 Eylül 2013
  5. aslijann

aslijann az kaldı evimize<3 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    63
    Böyle bir durumda ne yapılacağını aile hekimim anlattı sağolsun.
    Eğer ki eşim ve bende akdeniz anemisi taşıyıcılığı mevcutsa çocuğun akdeniz anemisi HASTASI olma riski %25 miş. Dikkat edin taşıyıcılık değil HASTALIK..
    Ki bu hastalığı olan bireyler çocuk yaştan sürekli kan değişimleri yaptırmak zorundalar.Hayat şartları çok zor olabilir.
    Bu yüzden aile hekimimiz çocuğumuzun hasta olma riskini düşürmek için tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olursak, en azından doğacak bebeğin DNAsına bakılıp ona göre yumurtya yerleştirilmesinin yapılacağını söyledi.

Bence tüp bebek yönteminden ürkmeye gerek yok, benim talasemi taşıyıcılığı testimin sonuçları çıkmadı, eğer taşıyıcı isem eşime de bakılacak. Rabbim belli sınavlarla bizleri sınıyor, isyan etmemek lazım. Çok şükür ki çözümü var.
    Allah sağlık versin şifa versin..