Tam Yağlı Süt Ürünleri Kısırlığı Önlüyor

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve pelinm tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

13 Mart 2009
    Konu Sahibi : pelinm
  1. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, hamile kalmak isteyen bayanların, yoğurt ve yağsız süt gibi az yağlı süt ürünlerinin yerine, dondurma ve tam yağlı süt gibi yüksek oranda yağ içeren süt ürünlerinden tüketmeleri gerekiyor.

Yaşları 24 ile 42 arasında olan 18,555 kadının katıldığı ve 8 yıl süren bu çalışmada, az yağlı süt ürünlerinden haftada iki veya daha fazla porsiyon tüketen kadınlarda, ovülasyon problemlerine bağlı kısırlık görülme oranının, az yağlı süt ürünlerinden haftada bir porsiyondan az tüketen kadınlara göre %85 daha fazla olduğu belirlendi.

Yüksek oranda yağ içeren süt ürünlerinden haftada en az bir porsiyon tüketen kadınlarda ovülasyona bağlı kısırlık görülme oranının ise, haftada bir porsiyondan az tam yağlı süt ürünleri tüketen kadınlardan %27 daha düşük olduğu belirtildi.

28 Şubat’ta Human Reproduction’da bu çalışmaya yer verilmiştir.

Çalışmayı yürüten araştırmacılar, tam yağlı süt ürünlerinin, yumurtalık fonksiyonlarını düzenleyen ve yağda çözünen bir madde içerdiğini, ve kısırlık riskini azaltmasının nedeninin bu madde olabileceğini belirtiyorlar.

Boston’da bulunan Harvard Toplum Sağlığı Okulu beslenme bölümünden Dr. Jorge Chavarro, az yağlı süt ürünleriyle anovulatuar infertilite arasındaki bağlantının kanıtlanması veya bu tezin çürütülmesi için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Chavarro açıklıyor: “Süt ürünleriyle kısırlık arasındaki bağlantının aydınlatılması oldukça önemli, çünkü yaptığımız bu çalışmaya göre, az yağlı süt ürünlerinden haftada üç veya daha fazla porsiyon tüketen kadınlarda anovulatuar infertilite görülme riski %85 daha fazla.”

Chavarro, bu konuyla ilgili yeni araştırmalar yapılana kadar, hamile kalmak isteyen bayanların tam yağlı süt ürünlerinden tüketmelerini tavsiye ediyor.
    :ecrin_bebek:

2. 13 Mart 2009
  3. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bu ay tübbebek tedavisi görüyorum aynzı zamanda incir kürünüde uyguluyorum bugunden itibarende her gun gunluk şişe süt içeceğim ve aynı zamanda turuncu renkte üremeyle alakalıymış ben pijama ve çarşaf takımı aldım inşallah bu sefer tutacak bebişlerim bu 2. denemem allah isteyen herkese
    versin sağ sağlim kucağııza almayı nasip etsin bu yazdıklarımı internetten araştırdım elimizden gelen herşeyi yapıpı bol bol dua edeceğiz artık.

4. 13 Mart 2009
  5. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Efendimizin bebek olması için hadisi şerifi;

Yâ Alî! Gelini ilk hafta, yogurt yemekden, ayran içmekden, sirke ve eksi yemekden men’ et!
    Hazret-i Alî “R.a.”, “Yâ Resûlallah! neden ötürü bu seyleri vermemem gerekdir”, diye sordu.
    Buyurdu ki: (Ondan dolayi ki, tursu ve yogurt ve ayran, rahimde evlâd olmasina mâni’ olur.
    Hazret-i Alî, dedi ki: Yâ Resûlallah! Sirkenin illeti nedir ?
    Buyurdu ki: (Sirke yiyen kadinin hayzi zahmetli olur ve temizligi uzar.
    Kesenç yemek, hayzi karinda hapis eder. Eger Hak Sübhânehü ve teâlâ hazretleri bir evlâd verirse, dogumu zor olur.
    Ammâ eksi elmâ yemek, hayz kanini keser. Onun ardindan baska hastalik zuhûr eder.)

6. 13 Mart 2009
  7. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar si,zin dikkat ettiğiniz şeyler varmı????

8. 14 Mart 2009
  9. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kimse neden cevap vermiyor:KK43:(

10. 14 Mart 2009
  11. EU2

EU2 Guest

mrb canim paylastigin bu bilgiler icin cok tsk ederim ben kendi adima
    bu arada ikinci tedavine baslamisin insallah hayirli sonuclar alirsin
    belki duymusundur maydonoz da yiyince embiryolar zor tutunuyor mus
    ananas yemekte kolaylastiriyor

12. 14 Mart 2009
  13. pelinm

pelinm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet duymuştum canım hatta patateste yeneğin diyorlar cevap için tşk:))