Tampon kullanan var mı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nemida tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Tatile gidicem ve o kadar uğraşmama rağmen sanırım hastalanma dönemim tatile denk gelecek.. yani bu kadar olur 3 yıldır ilk defa tatil yapacağım 1 haftalığına ve hastalanıyorum... kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

Tampon kullanmayı düşünüyorum denize girerken.. acaba kullanan var mı? rahat mı? gerçekten güvenli mi sızıntı falan yapar mı, bir de tehlikeli diyorlar öyle mi?

2. 10 Ağustos 2009
  3. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    ben hiç kullanmadım ama benim bi arkadaşım o şekilde denize girmişti hemde bikiniyle hiçbir sorunda olmamıştı sızıntı falan hiç yapmadı bence en güvenilir yöntem tampon.

4. 10 Ağustos 2009
  5. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    deniz için olmasa da(mikrop kapma tehlikesine karşı) günlük hayatımda kullanmayı ben de düşünüyorum. sık değiştirilmesi gerektiğini biliyorum ihmal edilmeden ancak sızıntı riski var mı ya da her yerde gördüğümüz ob den başka marka var mı acaba? :uhm:

6. 10 Ağustos 2009
  7. Anzel

Anzel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende tatilde tampon kullandım ilk defa. kesinlikle çok güvenli sızıntı filanda olmadı tavsiye ederim arkadaşlar...

8. 10 Ağustos 2009
  9. EU1

EU1 Guest

benim bir arkadaşımda kullanmıştı her hangi bir sorun yaşamadı ben bir kes denedim ama canımı acıttı rahatsız hissettm kendimi o yüzden çıkarttım hemen

10. 10 Ağustos 2009
  11. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bugün marketten normal boyunu satın aldım, bir tanesini açıp inceledim, henüz reglim başlamadı ama gene de o açtığımla bir prova yapayım dedim, çok acıttı kullanamadım... :)

Hasta olduğum zaman kullanması mümkün olacak gibi duruyor değil mi hani çok afedersiniz ama - adet kanı kayganlaştırmayı sağlar ve canım acımaz değil mi?

Biliyorum çok detay soruyorum affınıza sığınıyorum çünkü tatilde yardım alabileceğim kimse olmayacak yanımda ve bir sorunla karşılaşmak istemiyorum...

kullanma klavuzunda mümkün olduğu kadar derine itin diyor.. bu ne kadar derin olmalı? bir parmak boyu kadar mı? ip içeri kaçmaz mı ya biraz korkuttu beni bu derine itme işi... :uhm:

12. 10 Ağustos 2009
  13. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    derine kacınca ıkına ıkına ancak ıtebılıyorsun..ıkınmazsan vay halıne..

eşinin elinde bir cımbız,cıkarmaya calısır durur kaydirigubbakcemile3

ama br kac defadan sonra alısıyorsun ..

14. 10 Ağustos 2009
  15. ela nil

ela nil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim arkadaşım uzun yıllardır ped kullanmıyo sürekli tampon kullanıyo ve banada şiddetle tavsiye ediyo ama daha alıpda denemedim.
    çok büyük rahatlık old.söledi denemek lazım.

16. 11 Ağustos 2009
  17. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım hep kullanrım sızıntı falan yapmaz ilk günlerde kullandığın ile son günlerde kullandığının kalınlığı farklı olur................öyle zorda değil kullanması hasta olunca vajina kayganlaştığı için kolay ilerler ipi çekince çıkar

18. 11 Ağustos 2009
  19. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kullanımı gayet kolaydır, sızıntı da yapmaz ama tampon kutusunun içinde toksik şok sendromuna yol açabilir der ve bu da ölümle sonuçlanabilir arkadaşlar, içindeki kağıdı iyice okuyup ona göre kullanın. reglinizin yoğun olduğu günlerde farklı, hafif geçtiği günlerde farklı boyunu kullabilirsiniz, eğer rahatsızlık duyuyorsanız olması gerektiği yere yerleşmemiştir, daha çok itmeniz gerekir. tam olarak dolmamışsa biraz zor çıkar.