Tanrılar Okulu-Stefano DAnna

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve annyhall tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  3 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : annyhall
 1. annyhall

  annyhall Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Haziran 2007
  Mesajlar:
  56
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Tanrılar Okulu...

  Kayıtlar başladı.

  • Size ‘öğretilen ve anlatılan dünyanın’, anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku, zorla ‘öğretilir’.

  • Hastalıklar ‘öğretilir’. Ne hastalıklar, ne ilaçlar, ne de tedaviler gerçektir. Hastalıklar, benlikteki olumsuz yöndeki değişimlere karşılık gelen semptomlardır. Onlar bizi ancak kendimizi kanalize etmemiz gereken düşünce şekli için uyarma amaçlı ortaya çıkabilirler. Bizi fiziken zor durumda bırakmak için değil.

  • Hayatınızda önünüze çıkan herkesin özel bir görev ile karşınıza geldiğine emin olun. Ve ona varlığı için teşekkür edin. Özellikle düşmanınızsa.

  • Herkes sizi gösterir. Çünkü herkesi siz yarattınız. Bu dünyayı siz yarattınız. Bu sizin dünyanız. Sizi arayan arkadaşınız sizsiniz. Çalışanlarınız, üstleriniz, aileniz, hepsi sizsiniz. Yay da, ok da, hedef tahtası da; hepsi sizsiniz.

  • Önünüzde gelecek varken, geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir ‘eski geçmiş’ yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun.

  • ‘Mea Culpa’ felsefesini inkar ederek yaşamaktan vazgeçin. Başınıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğu gerçeğiyle barışmayı reddettiğiniz her gün tedavi süreciniz gecikecek, ‘yeni bir eski geçmiş’ için her seferinde yeni bir adım attığınızla kalacaksınız.

  • Başınıza gelmiş ve gelecek her şey, düşünsel faaliyet kalitenizin, olaylar dünyasına uyarlanmış halidir. Düşlemezseniz, yaratamazsınız. Gerçek, düş artı zamandır. İnanmak için görmeyi beklemeyin. İnanın ki, görebilin.

  • Beden olmadan düşleyemezsiniz. Düşleyen bedendir. Ona çok iyi bakın.

  • Gereğinin ötesinde yiyecek, içecek, gereğinin ötesinde uyku, gereğinin ötesinde seks, hiçbir şeyin çözümü olmadığı gibi, çözümün üstünü örten uyuşturuculardır. Uyuşturucu almayın. Beyninizi örtmeyin. Orada geleceğiniz şekilleniyor.

  • Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek ‘mutluluk’tur. Ekonominin tanımı Mutluluk’tan başka hiçbir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.

  • Düşleyin, düşleyin, düşleyin. Düş, var olan en gerçek şeydir.

  Bu kitap, sırtı yere gelmiş insanlığın en güzel örneği konumundaki sık rastlanan bir türün, yakınmaktan başka bir şey bilmeyen insanın, yeniden doğuşunun hikayesidir. Onun öze geri dönüş yolculuğu, kayıp bütünlüğünün arayışında yeni bir göç hareketidir. Bu yolculukta demir alabilmenin ilk şartı ise, kişinin, içinde bulunduğu kölelik halinin farkına varmasıdır.

  Bu kitap bir harita, bir kaçış planıdır. Amacı, sıradan bir insanın dünyanın ipnotik kurgusundan, var oluşun matem ve suçlama dolu betimlemelerinden, programlanmış yazgıların derin lastik izlerinden çıkarak, kaçmayı nasıl başardığını göstermektir.

  Bu kitap yıllar süren ve sıradışı bir varlıkla yapılmış bir çalışma ve hazırlığın hikayesidir...

  Bu dünyanın en korkutucu hastalığı kanser veya AIDS değil, tüm hastalıklardan, gezegenin artık geniş bölgelerine yayılmış bulunan sefaletten, her türlü cürüm ve savaşa kadar, tüm problemlerinin ilk ve tek sebebi, hastalıkların en büyüğü, insanlığın olumsuz düşünme ve çoğu zaman farkında dahi olmadan ‘olumsuz’ için dua etme alışkanlığıdır. Dünyanın genel geçer görüntüsünün, üzerinde yer aldığı kolon, asıl katil, budur.

  İnsanlığın bu yazgıyı değiştirebilmesi için, önce kendi yazgısını, bunun için de önce kendi psikolojisini, doğrular ve inançlar sistemini değiştirmesi gerekmektedir. Kişinin, zihniyetinin verdiği bu zulmün kökünü kurutması şarttır.

  Bunun için "Dreamer" tarafından gösterilen yol ise, somon balığının akıntının tersine izlediği yol gibi, hem yorucu, hem keyifli; hem korkunç, hem harikadır.

  Stefano D’Anna

  Stefano E. D’Anna, pragmatik bir düşleyen ve bir eylem filozofu; bir bilim adamı, girişimci, eğitmen ve iş adamıdır. Aynı zamanda bir ekonomist, sosyolog ve yazar da olan D’Anna, iş hayatını Londra, New York ve Roma arasında geçirmekte, Toscana’da yaşamaktadır.

  Prof. D’Anna, konuşmacı olarak yüzün üzerinde bilimsel konferansa katılmış, ekonomi ve sosyoloji üzerine birçok çalışma kaleme almıştır. Liberal düşünce üzerine dersleri, bireylerin özgürlüğü konsepti üzerine devrim niteliğinde bir katkı olarak kabul edilmektedir. Bundan önceki eserleri; Sosyoloji Dersleri (Lessons of Sociology), Girişimci Psikolojisi Dersleri (Lessons of Entrepreneurial Psychology), Portatif Cennet (Portable Paradise), Berlusconi Konseri (Berlusconi in Concert), Bireysel Devrim (The Individual Revolution)’dir.

  İtalya’da, son olarak Silvio Berlusconi hakkında yazdığı kitabı "Berlusconi in Concert" ile gündemde olan Stefano E. D'Anna, ALTEO Yayıncılık'ın davetlisi olarak Türkiye'de çok kez bulunmuş ve çeşitli röportaj ve görüşmelerle Türk ulusal medyasıyla buluşturulmuştur.

  Son ziyaretinde verdiği seminerler ve konferanslar ile geniş dinleyici kitlelerine ulaşmayı başaran Stefano E. D'Anna, Türkiye’yi düşlemenin gücüne uyandırmış ve ardında felsefesine sıkı sıkıya bağlı ciddi bir kitle bırakmıştır.
   
 2. 9 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : annyhall
 3. XOXzgxuxrCe

  XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.875
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  hımm ilgimi çekti.çevremde bu kitabı okuması gerektiğine inandığım çok insan var.teşekkürler.a.s.
   
 4. 7 Ekim 2010
  Konu Sahibi : annyhall
 5. hulya-unal

  hulya-unal Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  44
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  88
  bu kitabı okudum beyendim ama bu felsefe ve uygulaması hakkında daha geniş bilgi edinmek isterim nerden edinebileceğimi bilen varsa ve yol gösterirse sevinirim
   
 6. 8 Ocak 2012
  Konu Sahibi : annyhall
 7. Camenta

  Camenta ♫ ♪ ♥ ♫ ♪ ♥ Üye

  Katılım:
  30 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  2.255
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  61
  Zihninizi zorlayacak,sizi epey düşünmeye sevk edecek...

  Okunmayı hakeden güzel bir kitap, tavsiye ederim...