Tanrının Kızı- Lewis Perdue

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve Banum tarafından 7 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  7 Şubat 2007
  Konu Sahibi : Banum
 1. Banum

  Banum Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  $kkoridor10.jpg  Tanrı''nın Kızı, romanlarının nasıl yazılması gerektiğini gösteriyor... Kolay kolay unutmayacağınız, etkisinden kurtulamaycağınız bir roman."
  - Clive Cusssler

  Vatikan, en sıkı korunan sırrını kaybetmişti; ortaya çıktığı takdirde Batı dininin temellerini yıkabilecek, dünyadaki güç dengelerinin değişmesine yol açabilecek ve dünyanın asırlardır benzerini görmediği türde dine dayalı şiddet eylemlerine neden olabilecek bir sır.

  Bu sır neydi? Sophia adında bir kadın Mesih''in yaşadığının inkar edilemez kanıtları. M.S. 310''da Kutsal Topraklar''da doğmuş olan Sophia, şifacılık yetenekleriyle tanınıyordu. İlahi kimliği, kadınların erkeklerden daha aşağı olduğu fikrini savunan erken dönem Hıristiyanlık dogmalarını öylesine tehdit ediyordu ki daha genç bir kızken kilise yetkilileri tarafından idam edilmişti.

  Ve şimdi... Tanınmış bir sanat komisyoncusu olan Zoe Ridgeway, kocası Seth ile birlikte İsviçre''ye gittiğinde, gizlilik düşkünü bir sanat koleksiyoncusuyla iş yapacağını sanıyordu. Ama Zoe daha alışverişi gerçekleştiremeden, kocasıyla birlikte, Sophia''nın gizemiyle başlayıp biten bin yıllık bir komplo, cinayet ve entrika ağının içine sürüklendi; bu genç kızın asırlar önce yaşadığı kanıtlanırsa, Batı kültürü temellerinden sarsılacaktı.

  "Muhteşem bir gerilim romanı."
  - Indianapolis Star

  "Sizi diken üstünde oturtacak bir gerilim romanı... Sürpriz bir final. Perdue, dinsel temaları her açıdan başarılı bir gerilim romanına çok güzel uyarlamış. Bu roman size uykusuz geceler geçirtecek.
   
 2. 7 Şubat 2007
  Konu Sahibi : Banum
 3. Aysecik

  Aysecik Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.130
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Canim tesekkurler okumak isterim onerdigin icin tesekkurler
   
 4. 4 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Banum
 5. EU2

  EU2 Guest

  Orjinal adı: ''DAUGHTER OF GOD'' Yazarı: Lewis Perdue

  Arkadaşlar şu sıralarda elimden düşüremediğim bu kitapla inanılmaz bir dünyaya daldım. Da Vinci nin şifresi tarzı konulara ilginiz varsa bu kitabı da seviceksiniz.

  Kısaca konusundan bahsedicem:

  Vatikan en sıkı korunan sırrını kaybetmişti. Ortaya çıktığı takdirde batı dininin temellerini yıkabilcek, dünyadaki güç dengelerinini değişmesine yol açacak ve dünyanın asırlardır benzerini görmediği türde dine dayalı şiddet eylemlerine neden olacak bir sır!
  Bu sır Sophia adında bir kadın peygamberin yaşadığının inkar edilemez kalıntılarıydı. M.S 310 da kutsal topraklarda doğmuş olan Sophia hıristiyanlık dogmalarını öylesine tehdit ediyordu ki daha genç bir kızken klise yekililerince idam edilmişti.
  Tanınmış bir sanat komisyoncusu olan Zoe, kocasıyla birlikte İsviçreye gittiğinde kendini beklenmedik şekilde Sophia nın gizemiyle başlayıp biten bin yıllık bir komplo, cinayet ve entrika ağını içinde bulur.

  Kitapta dinsel temalar gerilim romanına çok güzel uyarlanmış. Kitap severlere tavsiye ederim. Sevgilerimle.....