tansiyon hastası olup ta hamile kalan ya da doğum yapan var mı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ggxuxvercin tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : ggxuxvercin
  1. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben yüksek tansiyon hastasıyım. ilaç ta kullanıyorum. hamilelikte tehlikeli olduğunu duymuştum. gerçi kardiolog bana hamile kalmam halinde kullanacağım tansiyon ilacının ismini verdi. gene de bu durum beni tedirgin ediyor. hele ki türkiyedeki sağlık sistemine de hiç güvenim kalmadı.. tansiyon hastası olup gebelik yaşayan var mı. varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi? bu arada bendeki tansiyon psikolojik , yani herhangi bir hastalığa bağlı değil .. ama kronikleşti..

2. 27 Nisan 2008
  3. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende tansiyondan beter bişey kalp yetmezliği oluşmuştu hamileliğimde..anormal çarpıntılarım vardı..ve 5 ayımdan sonra hep ilaç kullandım..allahıma binlerce şükür ne bana nede bebeğime bişey olmadı..doktor kontrolünde olursan eğer bir sorun çıkıcağını sanmıyorum..

4. 27 Nisan 2008
  5. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler cevabın için .. bende de arasıra çarpıntı oluyor.. gene çok stresli zamanlarda tabi ki.. hatta onun için de beloc-zok kullanıyorum.. zaten öyle ya da böyle hamile kalmayı çok istiyorum.. o konuda kararsızlığım yok ama bu gibi rahatsızlıklar, hamilelik sırasında ne gibi zorluklar çıkarıyo onu bilmek istedim...

6. 27 Nisan 2008
  7. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yerimsenibenHamileliüğin Ilk Aylarinda Hormonlarin Ani Değişimi Yüzünden Tansiyon Genelde Düşüyo Canim Buda Senin TANSİYONU Nötrler.. 6. Ayda Falan Yükselmeye Başlio .bebek Için Riskli Günler Geçtiği Için Az Da Olsa Ilaç Kullanabilirsin. Ama Senin Psikolojikmiş Bi Psikolağa Da Gidip Stres Yapmazsan Hiç Bişey Olmaz Sen Gönlünü Ferah Tut .canim

8. 27 Nisan 2008
  9. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hamileliğiminde beloc türü bir ilaç kullanmıştım....kalbe daha fazla yük bindiği için çarpıntı olabiliyo..ama sende psikolojik olduğu için belkide hiç bişey omayabilir...

10. 27 Nisan 2008
  11. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm dr kontrolünde hamileliğin devam edfer
    benim yüksek tansiyonum vardı devamlı ilaç içtim ve mecburen doğuma 5 gün kala sezeryan oldum
    aniden yükseldi
    kızımı riske atmadı dr

12. 27 Nisan 2008
  13. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    giznur teşekkür ederim.. gerçekten bu bilgiler cesaretimi arttırıyor... "mira" zannedersem bana da sezeryan önerirler.. sana da teşekkürler.. [​IMG] [​IMG]

14. 5 Mayıs 2008
  15. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu ne demek acaba ?tam anlayamadımda ülkemizde
    tüp bebek için en önemlisi bebek için o kadar çok çalşmalar yapılıyor ki
    bunu söylemek o kadar da basit değil
    neden güveniniz kalmadı :uhm: üstelik herkezde işini tam anlamıyla yerine
    getirmeye çalışıyor

16. 5 Mayıs 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Canim Okudum Sorununu Bizimde Bi Tanidik Var Kadin TANSİYON Hastasi Oda Psikolojik Yani Doktor Doktor ğezdi Sorunu Sadece Sinirsel Dedi Ve çocuk Yapmasina Katiyen Doktorlari Izin Vermedi Oda Vazğeçti Bi Izin Veren Doktor Bulsa Hemen Hamile Kalacak Yani

18. 5 Mayıs 2008
  19. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet güvenim kalmadı.. çünkü geçen sene beni mide fıtığından ameliyat edeceklerdi.. hem de endoskopiyle teşhisini koydular. yani endoskopi , mide için garantili bir yöntemdir. ama ben güvenmediğim için aradan 7-8 ay geçtikten sonra üniv. hastanesine de gittim. orda da baryumlu film çekti doktor. ve midemde şeklen hiçbir problem olmadığını ama fonksiyonel rahatsızlıklar olabileceğini söyledi ve 2 ilaç vardı. şimdi hiçbir problem yok..