tansiyon probleminden bebegini erken dogum yapan varmi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Feyza79 tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Feyza79
  1. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    kizlar bu konu varmi bilmiyorum
    18 haftalik hamilegim ve tansiyon problemin var.ciktiginda 16 lara cikiyor düstügünde 8 lere düsüyor
    hamile olup böyle bir problemle karsilastiniz mi??
    bebegin erken dogum yada ölmesine neden oldumu??
    lütfen yarim basina gelen varmi??

2. 8 Mayıs 2010
  3. azemheval

azemheval Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde aynı sorun başımdaydı tansiyonum 17 lere çıkıyordu 36.haftada doğum yaptım doktorum tansiyon sana adapte olmuş yoksa 20.haftalarda bebeğini almak zorunda kalıcaktık dedi öyleki ben ilk 2. aya kadar hisssettim tansiyonumu sonra hiç bir yerim ağrımadaı ama ölçtüğümde hep yüksekti çok zor bir süreç geçiridim hergün bebeğimin hareketlerini izledim kıpırdamadığı zaman hemen telaşlanmalar başlıyordu aynı dak doktora koşuyordum allaha şükür sağlıklı bir kızım oldu ama çok gazımız var sancımız çok erken doğduğu için sarılığıda geç atlattık allah kolaylık versin sana tavsiyem tuzlu yeme balık ye bol bol kepek ekmeği meyve ama tatlı olmayan sonra yürü bol bol dinlen ve dr sürekli irtibatta ol ben günde 3 defa tansiyon ölçüyordum umarım meleğini alırsın sağlıkla kucağına....

4. 8 Mayıs 2010
  5. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    canım gebelikte tansiyon çok önemli , erken farketmiş olman iyi,dr sana ilaç önermedimi, stresli tansiyonunu yükseltecek ortamlarda fazla bulunma.çok dikkat etmelisin son haftalarda tansiyon dahada yükseliyor

6. 9 Mayıs 2010
  7. Feyza79

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    canim benim de 16 haftalarda basladi tesadüsen tansiyonun yüksek oldugunu ögrendim.3 boyunca siddetli bas agrisi cektim.sonra bir baktim tansiyon 16 firlamis.
    24 saat tansiyon aleti bagli kaldi.her yarim saate ölcüldü ve kayd edildi otomatik.
    ögleden sonra aksam 21.30 kadar 14.15. 16 olarak gidiyor.sonrasinda yataga yatinca uyku halinde 8 lere düsüyor.cikinca bas agrisindan duramiyorum.düstügünde bayilcak gibi oluyorum ayakda duramiyorum:KK43:
    doktor yürüyüs dedi ama bu halde yanliz yürümem zor.yanimda biri olmasi lazim.
    tuz zaten az kullanan bir insanin.meyveyi bol bol yiyiorum.banada doktorun dedigi.bebek ac kalir ölür.erken dogum olur diyor.bende her gün dua ediyorum.simdilik gelisimi güzel gidiyor insallah böyle deva meder.cok sagol cevabin icin canim.rabbim kizina hayirli güzel ömürler versin insallahhhh

cok tskler canim.evet erken fark edildi.birde dedigin gibi sonlara dogru daha da cikmasi var.doktorum tansiyon ilaci vermek istiyor.ama diyor bu ilaci istiginde direk bebegede geciyor ayni zamanda bebegide tedavi ediyoruz diyor.onun icin biraz daha konturol altindan tutmak istiyor.tuzsuz stress den uzak bol bol dinlenme ve yürüyüs gibi.carsamab tekrar konturolum var.her gün ölcüp yaziyorum.ona göre bakcaklar.insallah yavrumu sag salim vaktinde alabilirim:KK43:

8. 9 Mayıs 2010
  9. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    tuzu tamamen kesmeni söylememiştir umarım

10. 9 Mayıs 2010
  11. Feyza79

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    yok canim ama yaptigim yemeklere az tuz koyuyorum.