tarçınlı yoğurt metabolizmayı hızlandırıyor

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve eylulsenol tarafından 7 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : eylulsenol
  1. eylulsenol

eylulsenol Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her gün 1 kase tarçınlı yoğurdun metabolizmayı hızlandırdığını duymuştum ama her gün düzenli tüketildiğinde. tarçınını bilmem ama diyet listelerinde hep yoğurt var ve zayıflamaya yardımcı diye konuşuluyor. ben yoğurt yeme alışkanlığı kazanayım diye yoğurdun içine 1 incir 1 kayısı bi kaç tane de kuru üzüm atıp tarçınla karıştırıp her gün yiyordum. tadı kötü gelebir ama incir ve kuru üzüm tatlandırıyor merak etmeyim. kaç kilo verdiğimi bilmiyorum ama baya vermiştim işe yaramıştı yani. tabi yediklerime de dikkat ettim ve egzersiz yapmıştım. gerçi içine bu kadar çok tatlı atılmaması gerekiyo ama ben dayanamadım :D

2. 9 Mayıs 2012
  3. ozyozy

ozyozy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yogurt zaten diyetlerın baş tacıdır ve tokluk hissi kazandırır,kurtarıcıdır.Tabii illaki ev yogurdu olmalı,marketlerden bahsetmıyorum ve asla tuketmıyorumda.

Tarcınlı yogurt ayrıca tatlı yeme ıstegını bastırır.tarcında mutluluk hormonu vardır,işte bu yuzden dıyetteyken olumsuz tepkıler vermemızı ve tatlıya sarılmamızı engeller.

yemeklerın yanında ıllaki 1 kase tuketılmelı ..yogurt ayrıca yağları yakmada yuksek derecede yardımcı olur.duzenlı yedıgınızde farkı göreceksınız.

4. 12 Mayıs 2012
  5. lily86

lily86 Popüler Üye Pro Üye

Beğenileri:
    791
    Ödül Puanları:
    113
    Konu, içeriği nedeniyle ilgili bölüme taşınmıştır.
    Keyifli paylaşımlar...

6. 17 Mayıs 2012
  7. TrakyaKizcesi

TrakyaKizcesi .. ♡ .. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Annem aylardır sağlıklı diye ev yoğurdu yapmayı tercih ediyor yani hazır yoğurt almıyoruz.Tadına alışamadığım için yiyemiyordum.Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle kendimi alıştıracağım ve her gün tarçınlı yoğurt yiyeceğim.Teşekkürler kızçelerim :KK54:

8. 29 Mayıs 2012
  9. eylulsenol

eylulsenol Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hazır yoğurtların tadı daha güzel ama ev yoğurdu daha bi başka. ben ne zaman hazır yoğurt yesem midemi yakar çünkü içinde çok fazla katkı maddesi var. sütte doğalsa tadından yenmez o yoğurt :)

10. 29 Mayıs 2012
  11. sevdam123

sevdam123 Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende yoğurdumu kendim yapıyorum çünkü hazır yoğurt yiyemiyorum çok koyu oluyor boğuyor sanki beni :) üstelik kaymak yapsın diye margarin koyuyorlarmış :KK50::KK50::KK50: bende diyetteyim göbek bölgesini yoğur erityormuş inş devam ederim çabuk vazgeçiyorum diyetten :44:

12. 3 Haziran 2012
  13. eylulsenol

eylulsenol Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    margarin mi? şoklardayım. bizim eve margarinin m si girmez ama iş yerindeyken ara öğün yiyim diye hazır yoğurt almıştım bi kaç kere bi daha asla almam

14. 11 Haziran 2012
  15. mgunes

mgunes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dün yemeye başladım ama içine biraz doğal reçel koyuyorum (1 çay kaşığı kadar):KK34: hemen faydasını gördüm kolayca tuvalete çıkabiliyorum ve de şişliklerim azaldı tavsite ediyorum:KK9:

16. 12 Haziran 2012
  17. TrakyaKizcesi

TrakyaKizcesi .. ♡ .. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızçelerim ben size yoğurdu nasıl yediğimi anlatayım
    Bir kase yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı tarçın , bir tatlı kaşığı keten tohumu , çilek , kiraz , elma mevsim meyvelerinden koyuyorum ve arada da ceviz vs. de koyuyorum . İnanın tadından yenmiyor . Yaklaşık 1 aydır her gün mutlaka 1-2 kase yiyorum böyle :KK16: Ama içine muz koyunca daha bir tatlı oluyor tabi . Böyle yaparak yediğimde tok tutma özelliğine sahip olduğundan saatlerce hiçbir şey yemeden durabiliyorum . Bu da benim için tek kelimeyle süper bir şey . :KK14:

18. 13 Haziran 2012
  19. sevdam123

sevdam123 Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende tarçın ve keten tohumu koyuyorum canım ama meyveli hiç denemedim gerçekten tok tutuyor ben yoğurdumu kendim yapıyorum . göbek erimeye başladı :KK1::KK1::KK1: