Tarih kitaplarını sevenler yardımınız gerekiyor!!

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Ekim 2008 başlatılmıştır.

3 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Merhaba ben bu tarzda kitaplar okumaya yeni başladım ve tarih hakkında bilgilenmek için en iyi yolun buu tarz kitaplar okumaktan geçtiğini düşünüyorm. En son Colin Falconer'den okudum ve bu tarz kitap onermenizi istiyorum. Tarihten onemli olayları ve insanları anlatan ama öykucu bi tarzla anlatılan kitaplaar okumak istiyorum. Önerebilirmisiniz?

2. 3 Ekim 2008
  3. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    colin falconerin kitapları süper.solmaz kamuran'dan kiraze,hıfzı topuz'dan meyyale,kenize murad'tan saraydan sürgüne yine hıfzı topuz'dan Paris'te son osmanlılar.ilber ortay'lının kitaplarıda güzel.ben bu yazdığım kitapların hepsini okudum hepside çok güzel.Ayşe kuluin'in yeni kitabı çıkmış veda onu henüz okumadım ama alıcam bu kitapta tarih ile ilgili.bir de yahudi efendi diye bir kitap duydum ama almadım.eğer okuyan varsa yorumlarını öğrenmek isterim.bu tarz tarihi kitaplar okumak çok zevkli ben çok seviyorum...

4. 3 Ekim 2008
  5. hxixstory

hxixstory Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım sen tarihle amatör ilgilenıyosunya sımdı ılber ortaylı sıkabılır senı. ayse kulının vedası ilgini cekecektır.orda vahdettın ve dıgerlerının yaptıklarının cokta kötü amaclarla yapılmadıgını bir konak vasıtasıyla anlatıyor. hem senı sıkmaz hem öğretir.

6. 4 Ekim 2008
  7. EU1

EU1 Guest

........................................................

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2009
  8. 5 Ekim 2008
  9. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    haremde bir venedikli:nurbanu sultan
    safiye sultan da mükemmel bi kitap

10. 12 Ekim 2008
  11. EU1

EU1 Guest

.................................

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2009
  12. 12 Ekim 2008
  13. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    hıstory ilber ortaylı sıkabilir demiş ama ben sanmıyorum okurken sıkılacağını.konuşur gibi anlatımı kitaplarında okuması zevkli dene bence..

14. 14 Ekim 2008
  15. daisy

daisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kesinlikle Amin Maalouf okumanızı tavsiye ediyorum

Son kitabı olan Arapların Gözünden haçlı seferleri'ni ben de okumayı düşünüyorum
    Daha öncesinde Semerkand, Afrikalı Leo ve Yüzüncü Ad'ı okudum
    inanılmaz güzel roman tadında gerçek tarihi anlatıyor.
    Ayşe Kulin de aynı tarzı deniyor onu da beğenirim ama Amin Maalouf bu konuda
    gerçekten usta bir yazar.

16. 14 Ekim 2008
  17. pamugum

pamugum Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    daisy e katılıyorum amin maalouf kesinlikle cok güzel ama ilk baslarken biraz agır gelebilir o yüzden tarihde merak ettigin konuya göre git derim ben..mesela osmanlıda harem hayatı bunlar cok zevklidir okurken safiye sultan serisi gibi ben ilk onunla basladım diyebilirim daha sonra ramses serisini okumustum cok sürükleyicidir..kösem sultan nurbanu sultan bunlara bi bak derim ben
    ve ayse kulin veda demişler gercekten cok güzel kitaptır baslangıc içinde dierlerinden daha akıcı gelebilir die düsünüyrm

18. 17 Ekim 2008
  19. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilber ortaylı, okunması hiç de zor olmayan bir hoca,bilakis çok keyifli ama arkadaş sanırım tarihi roman kategorisinden kitap önerileri bekliyor. bence hıfzı topuz kendisini yeterince tatmin edecektir.