Tarihteki En Cani Kadınlar

Konusu 'Dünya Tarihi' forumundadır ve AttaQue tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : AttaQue
 1. AttaQue

  AttaQue Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.754
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]  TARİHTEKİ EN CANİ KADINLAR

  Tarihin en cani seri katilinin Karındeşen Jack olduğunu sanıyor olabilirsiniz. Ama aslında öyle değil, Tarihe geçmiş öyle caniler ya da seri katiller var ki.. Üstelik pek çok kişinin düşündüğü gibi bunlar erkek de değil. Shelly Klein, Türkiye'de Erko Yayıncılık tarafından piyasaya sunulan Tarihteki En Şeytan Kadınlar adlı kitapta, caniler ve seri katilerle ilgili bir çok önyargıyı yerle bir ediyor. Hem de tüyler ürperten gerçek öykülerle


  [​IMG]

  TÜYLER ÜRPERTEN GERÇEK ÖYKÜLER

  Kitapta anlatılan kadınların bazıları koşulların kurbanı olduğu için caniye dönüşmüş. Bazıları da görünürde haklı hiç bir sebep yokken. İşte, ABD'nin hayatı filmlere ve kitaplara konu olan ilk kadın seri katili Aileen Wuornos, Madagaskar'ın Kanlı Meryem'i Kraliçe Ranavolana ve kocasıyla birlikte kızkardeşine bile işkence etmekten çekinmeyen Karla Homolka'nın inanılmaz ama gerçek öyküleri.

  [​IMG]

  AİLEEN CAROL WUORNOS

  O, hayata 1-0 yenik başlayıp epey farklı bir skorla mağlup olanlardan. Çocukken tecavüze uğramasıyla başlayan, yoksulluk, uyuşturucu, alkol ve fahişelikle devam eden bir hayatın intikamı olarak da yorumlanabilir onun öyküsü. Aileen babasını hiç tanımadı. Annesi de daha küçükken onu terketti. Bir aile onları evlat edindi ama bu da trajedinin sonu olmadı. Tüm parasını alkole yatıran bu aile yüzünden çocuklar yarı aç yarı tok yaşıyorlardı. Aileen'e tek çıkış yolu kalmıştı: Karnını doyurabilmek için okul arkadaşlarının cinsel isteklerini yerine getirmek.
   
 2. 26 Aralık 2007
  Konu Sahibi : AttaQue
 3. AttaQue

  AttaQue Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.754
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  AÇ KALMAMAK İÇİN FAHİŞELİK YAPTI

  1976'da Aileen'ın kardeşi intihar etti ve ona 10 bin dolar miras bıraktı. Aileen bu paranın hepsini alkole ve uyuşturucuya yatırdı. Kötü bir evliliğin ardından Aileen bir barda tanıştığı Moore ile ilişki yaşamaya başladı ve yaşamlarını Aileen'ın fahişelikten kazandığı parayla sürdürdüler. Fakat aşırı alkol ve uyuşturucu Aileen'ın görünümünü bitirmişti. Bu yüzden yeterince müşteri bulamıyordu.

  [​IMG]

  BEŞ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

  Bir gün Aileen, Richard Mallory adlı bir müşterinin arabasına bindi. Birlikte Daytona Plajı'na doğru yola koyuldular. Aileen onu 22 kalibrelik bir silahla göğsünden vurdu ve yakalandığı 1992 yılına kadar 5 kişiyi daha öldürdü. Amerika'nın ilk kadın seri katili olarak nam salan Aileen hemcinslerinin aksine kurbanlarını öldürene dek tanımıyordu ve öldürmek için silah kullanıyordu.

  [​IMG]

  ÖLÜME GİDEN ÇILGIN

  1993 yılında Aileen'la röportaj yapmak isteyen bir muhabir şöyle dedi: 'Bu röportajdan, bugün bir çılgını ölüme gönderdiğimiz sonucunu çıkarıyorum. İşte aklını tamamen yitirmiş biri.'

  [​IMG]

  TRAJİK ÖYKÜ OSCAR GETİRDİ

  Aslında Aileen Wournos'un trajik yaşam öyküsünü dünyada milyonlara kişi Patty Jenkins'in imzasını taşıyan Monster (Cani) adlı filmle öğrendi. Ünlü yıldız Charlize Theron bu film için tamamen değişti ve bu dokunaklı öykü ona bir Oscar kazandırdı.

  [​IMG]

  MADAGASKAR'IN KANLI MERYEM'İ

  1820'lerde yaşayan Madagaskar Kraliçesi Ranavalona tarihin gördüğün en vahşi kadınlardan biri. Biraz önce öyküsü anlatıan Aileen Wuornos'un belki caniye dönüşmek için haklı sebepleri vardı. Ama Kraliçe Ranavalona için aynı şeyi söylemek pek kolay olmasa gerek. Madagaskar'da 1820'lerde son misyonerin öldürülmesine dek süren yabancı ayıklamalarının en vahşi örneğini Kraliçe I. Ranavalona ortaya koydu.

  [​IMG]

  KAYALARDAN ATARAK ÖLDÜRDÜ

  Ranavalona aşırı derecede Hıristiyanlık karşıtıydı. bir konuşmasında halkına; İncil'in şeytani olduğunu, Tanrı'nın yeni bir kral ve İsa'nın da onun başbakanı olduğunu söyledi. Bütün misyonerler ve İncil okuyan herkes yüksek kayalardan atılarak, kazığa bağlanıp yakılarak, boynu vurularak ya da haşlanarak öldürüldü.

  [​IMG]

  BÖYLE İŞKENCE GÖRÜLMEDİ

  Bu idam türlerinden en vahşi olanı ise birkaç kurbanı bir arada boyunlarından ağır bir demir çembere bağlayarak ve ardından o insanları yabana bırakarak açlıktan ölmeye terk etmekti. Bu durumdan kurtulmak için çabalayan biri ancak yanındakinin boynunu kırarak bunu başarabilirdi.

  [​IMG]

  CANİ ÇİFTE KUMRULAR

  Kitapta yer alan en ilginç isimlerden biri de Karla Hamolka. Aslında onun hikayesi tek kişilik değil. İşin içinde kocası Paul Bernordo da var. Ve elbette burada da inanılmaz bir vahşet var. 'Aşk kuşları'nın ilk işi Bernordo'nun Hamolka'nın kız kardeşi Tammy'yle cinsel ilişkiye girmek istemesiydi. Hamolka verdiği ifadelerde her zamanki gibi kocasından korktuğu için bunları yaptığını söylese de yardımlarını esirgemeyip kocasına uyku ilacı sağlamıştı.

  [​IMG]

  KIZKARDEŞİNİ SEKS KÖLESİ YAPTI

  Kız kardeş Tammy ilacın etkisine girdikten sonra Bernordo vahşetin ilk adımlarını attı. Kendisi Tammy'le ilişki halindeyken Hamolko'dan da kız kardeşine oral seks yapmasını istedi. Bu olayın ardından aşk kuşları ortalığı toparlarken Tammy şiddetli bir kusma nöbetine girdi ve bunun sonunda da boğularak can verdi. İkili için cinayetler hemen hemen aynı yöntemlerle 15 yaşında iki kızı öldürerek devam etti ta ki yakalanana kadar.

  :1shok:

  Alıntı : Hürriyet
   
 4. 28 Nisan 2008
  Konu Sahibi : AttaQue
 5. kriegerin

  kriegerin benim can oğlum Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.549
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  valla okurken böle kaldım:1shok: :1shok: :1shok: :1shok: ne kadınlar varmış yaa
   
 6. 26 Ekim 2008
  Konu Sahibi : AttaQue
 7. irna

  irna Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.862
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  aman allahım .resmen akıllarınıda,klapleride alınmış bunların.ben çok korktum.
   
 8. 30 Kasım 2008
  Konu Sahibi : AttaQue
 9. OiRPATA

  OiRPATA Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.522
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  106
  igrençççç vallahi igrenççç böyle kadınmı olur yahuu:S