tarlusal ve hamilelik

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve mertm tarafından 15 Nisan 2012 başlatılmıştır.

15 Nisan 2012
    Konu Sahibi : mertm
  1. mertm

mertm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bayanlar,
    Ben pko hastası bir bayanım. Son adet tarihim 1 şubattı. 16 martta adet olamıyorum diye doktora gittim. Doktor ultrasonla alttan baktı ve rahim temiz diyerek tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi. Bir kutu-12 hap- kullandım ve 10 gün geçmesine rağmen hasta olmadım. 5 nisanda başka bir doktora gittim ve 6 haftalık hamilesin dedi. ben bebek çok istiyordum ama şok oldum. çünkü ilaç kullanmıştım. bir kaç doktora danıştım, çoğu bir şey olamz dedi ama kesin konuşmadılar. Aranızda,çevrenizde böyle bir durum yaşayan var mı? bebekte herhangi bir soruna yol açar mı?

2. 12 Mayıs 2012
  3. mertm

mertm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse cevap yazmamış ama ben yazayım. Şu an 11. haftayı bitirdim. Haftasını doktor ultrason ölçümlerine göre söyledi. Çünkü yumurtlama tarihim tam belli değil. Haftaya ikili test ve ense ölçümü yaptıracağım.İnşallah bir sorun çıkmaz. Birkaç doktora gittim hiçbiri "garanti veremeyiz, kesin bir şey olur ya da olmaz diyemeyiz," dediler. Artık her şeyin hayırlısı. Sonuçları tekrara yazarım.

Ayrıca konuyu yanlış yere açmışım galiba, acaba gebelik bölümüne taşınabilir mi?

4. 13 Mayıs 2012
  5. ozey2506

ozey2506 Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Benim basima fa aynisi geldi adet olamiyorum diye dr gitmistim hamileymisim doktor anlamamis 2 kutu farlutal verdi 4 gun kullandim test yaptim ki 5 haftalik hamileyim zarari olmaz demisti dr

6. 14 Mayıs 2012
  7. mertm

mertm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı olsun . site de ilgili konulara baktım, kullananlar olmuş. bebekleri de sağlıklı olmuş. her şeyin hayırlısı . inşallah sağlıklı bir şekilde alırız bebeklerimizi kucaklarımıza.

8. 4 Temmuz 2012
  9. mertm

mertm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi kendine yazıyor diyeceksiniz ama ben ilk öğrendiğim zaman panik olmuştum, aynı durumu yaşayan olursa diye gelişmeleri yazayım diyorum.
    Bugün ayrıntılı ultrasona gittim, şükür bir şey çıkmadı. Yani doktor her şey yolunda dedi.
    Daha önce ikili test yaptırmıştım sonuç iyiydi. Kısmetse bir oğlum olacak.
    İnşallah sağ salim doğar.

10. 4 Temmuz 2012
  11. siyahkugu

siyahkugu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah saglikla kucağına almayı nasip etsin. Darısı basımıza:KK66:)

12. 15 Ekim 2012
  13. sazende86

sazende86 evli,mutlu,gebe :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım tebrik ederim.iyi yapmışsın yazmakla ben de öle bir şey olabileceğini sayende öğrenmiş oldum.çok şükür sende bir sorun olmamış.ben en son 8 ağustosta adet gördüm ve 25 eylülde doktor kan tahlili istedi gebelik yok.ama o zaman başlamadı bu tarlusala.13 ekimde tekrar gittim alttan muayene etti.pko olabileceğimi söyledi.ama gebelik falan demedi.tarlusal verdi kullanıyorum bakalım.yine de şüphe ediyor insan ya varsa bişey diye:KK54:

14. 15 Ekim 2012
  15. fgak

fgak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar, benimde başıma aynı şey geldi. en son 12 martta regl oldum, tekrar 10 nisanda olmam gerekirdi olmayınca doktora gittim yumurtan çatlamamış ve kist oluşturmuş dedi. tarlusal verdi kullan bittikten sonra 1 hafta içinde olursun dedi. 10 gün geçti hala olamayınca aradım doktorumu hamile kalmış olabilirsin bi test yap gel dedi. o kadar kızdım ki doktora böyle saçma şeymi olur diye çünkü hiç duymamıştım böyle bişi daha önce. sırf yaptım demek için yaptım veee ŞOK... o kadar mutlu oldum ki zaten çok istiyordum sitres yaptığım için olmuyordu, olmaz dediğim anda oldu ve RABBİME sonsuz şükürler olsun... şimdi 28 haftalık sağlıklı bir kız çocuğuna hamileyim. ALLAH isteyen herkeze versin.

16. 15 Ekim 2012
  17. sazende86

sazende86 evli,mutlu,gebe :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.ama çok enteresan yaa bunlar da doktorum diye geçiniyolar...neyse en zaından hamileliğin devam etmiş ve sağlıklı:)insanın tahmin etmediği zamanda hamile kalması da çok güzel bişeydir eminim tam süpriz:)bakalım bizler ne zaman anne olabilicez Allahım hayırlısını versin:KK6:

18. 15 Ekim 2012
  19. fgak

fgak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım eklemeyi unuttuğum bişey var ben tarlusalı kullandığım sırada hamile kalmışım yani o ilaç sayesinde :KK1: yani o doktora dua ediyorum ben sağolsun.. umarım sana da en yakın zamanda verir ALLAH.

Son düzenleme: 15 Ekim 2012