Tartışmanın Boyutu Ne Olmalı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve resusitasyon tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : resusitasyon
  1. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Özel ilişkilerimizde,tartışmanın boyutu nedir? Ne olmalıdır?
    Bazen görüyorum sıradan bir tartışmada dahi eşler birbirlerine karşı "salak,aptal,beceriksiz...vs" gibi; bazen de daha ağır sayılabilcek türden kelimeler kullanıp,bağırıp çağırarak farklı bir senfoni yaratıyorlar kendi aralarında..Bu denli bir tartışmanın,herşeyden önce aradaki saygıyı büyük ölçüde zedeleyeceğini düşünüyorum..Siz de nasıldır durum? Nasıl olmak gerekiyor?

2. 13 Şubat 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    tartışmayı da eleştirmeyi çok iyi bilmeyen bir toplumuz. eleştirirken hakaret ederiz, tartışırken dövüşürüz.

eşimle Allah'a çok şükür hiç bir tartışmamızda kötü bir laf çıkmamıştır ağzımızdan. birbirimize üstünlük sağlamayız ve aşağılamayız.

bir şeyi yaparken çok kez mahvetmişimdir. çamaşırları ykarken onun bir çok tişörtünü küçülttüm. hiç bişiy demedi. yemekleri çok kez yaktım. gülüp geçti. evde bir çok şeyi kırmışımdır. hep teselli eder.
    birşey keserken illaki parmağımıda keserim:) hiç beceriksiz demez.

bu tamamen kişinin mizacıyla alakalı.biz ikimizde esnek insanlarız. ve birbirimizi kırmaktan çok korkarız.

4. 13 Şubat 2010
  5. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzelmiş eşinin sana karşı tutumu..ama tabii bunun karşılıklı bir anlayış çerçevesinde olduğunu düşünüyorum ben...böyle ilişkileri görmek hele ki bu zamanda çok güzel:nazar: şimdiki insanlar tahammülsüz ve tartışma esnasında ne dediklerinin farkında değiller...:a015:

6. 13 Şubat 2010
  7. _NURUM_

_NURUM_ Guest

saygı bitersee herşeyinn biteceği düşüncesindeyimm

hayat tozpembe deil.mutluluk olduğu gibi yeri gelecek
    sıkıntılarda olacak.kawgalarda olacakk
    ama kawga ederken bile o saygıyı yitirmemeliyizz.

8. 13 Şubat 2010
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    kol kırılır yen içinde kalır demişler.
    bir evlilikte değil küfür aptal, salak gibi kelimeler serfediliyorsa bende köprüler çatırdamaya başlamıştır; o birliktelikten hayır gelmez artık.
    bu salak diye başlar yarın dümdüz gider o kelimeler..

10. 13 Şubat 2010
  11. tartışabilmek bir sanattır..
    salak aptal gibi hakaretler girdimi devreye adı tartışma değil rezillikte boyut atlama olabilir..

12. 13 Şubat 2010
  13. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    evet çok haklısın..gerk yakın çevremde zaman zaman şahit oluyorum gerekse dışarda ; gerçekten çok üzücü..tartışmayı sevmeyen birisi olarak,olası bir durumda da bir sınır bir saygı olduğunu unutmamak kanaatindeyimm...yoksa uzun süreli bir birliktelik beklemek hata olur gerçekten..olursa da çok sıradan olurmuş gibi geliyor,onu düşünmek bi muamma tabii..

14. 13 Şubat 2010
  15. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    bu konuda çok şanslıyım.. çünkü ne kadar sinirli olursa olsun sakinliğini koruyabilen bir sevgilim var.. ben sinirlerime hakim olmayı da ondan öğrendim.. bugün bana arkadaslarımızın yanında sinirlendi ve bırak oraya işte yaa dedi.. o yaa yüzünden de defalarca özür diledi.. çok hatalıyım sana bağirip ortam içinde rencide etmemeliydim dedi.. bu konularda ikimizde hassasız ve saygıyı korumaya çalişiyoruz

16. 13 Şubat 2010
  17. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ben de eşime eşim de bana zaman zaman salak, aptal demişsizdir.
    üstün dökmen gibi olmak mümkün olmuyor bazen, sanatçı da değilim ki düzeyli tartışmanın sanat olduğu söylenmiş yukarıda, belki mükemmel terbiye ve ahlaklı da değilimdir, öfke kontrolü konusunda da aşamadığım sorunlar olabilir nitekim yapıyorum bazen...
    keşke yapmasam tabii, salak aptal gibi kelimeleri lugatımdan atabilsem.

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  18. 13 Şubat 2010
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    rezaletlık bu tartısma degılkı...
    ben tum cevrem ıle bı konu hakkında konusur hatta tartısa bılırım ama sevıyelı bıcımde asla saygı s,cercevesınden cıkmadan..
    o yuzden hep takdır topladım ozel ılıskımde ıse laf ebevyenlıgı adı altında doyalogum oldu ama en sonunda senın meslegın dedım ona sonuda tatlı bıttı..
    onemlı olan hoşgorulu bıcımde sveıyelı bı konuyu konusmak tartısmakdır..
    ayrı fıkırlerde olmak gayet dogal ama anlayıslı karsılamak ıse daha bı saygınlıkdır..