Taşların Şifalı Sırrı

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve Bilge1 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  12 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : Bilge1
 1. Bilge1

  Bilge1 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  22 Mart 2010
  Mesajlar:
  74
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Taşın insana nasıl etkisi olacak diyebilirsiniz. Ne yenir- ne içilir, bir taş nasıl fayda verebilir? Evrende var olan her şeyin birbiri üzerinde bir şekilde etkisi olduğu bilinmektedir. Canlı ya da cansız, her şeyin ve elbette ki taşların da bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesişen her şey birbirini etkiler. Bu etkiler nereden çıktı diyorsanız önce değerli taşların etkileri ile ilgili bu yazıyı okuyun.

  Hazırlayan: Bilge Merve Savaşan
  saglikveyasamdergisi.com.tr'den alıntıdır!


  Akik

  Cinsel gücü artırır. Gerginliği ve stresi azaltır. Taşımak sünnettir. Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlar. Kullanıcısının engelleri başarıyla aşmasını sağlar. Ekonomik başarı ve özellikle de manevi güç verir. Cesaret ve kendine güven getirir. En büyük özelliği güçlü bir irade vermesidir.

  Ametist

  Kuvars çeşidi olup yatıştırıcı ve ortamdaki, vücuttaki negatif elektrik enerjisini yok eder. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Heyzanogal Kristal yapısı tasa kazandırmış olduğu enerji sayesinde ortamdaki bütün kotu enerjiyi pozitife çevirir. Uykusuzluğa iyi gelir. Zekâ ile bağdaştırılır. Akla dinginlik ve sakinlik verir. Dengesiz duyguları ve gereksiz endişeleri uzaklaştırır. Sarhoşluğa karşı direnç sağladığı düşünülmüştür.

  Kaplan Gözü

  Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas üzerinde etkisi vardır. Astım hastalarına iyi gelen bir taştır. Güç ve cesaret taşı olarak bilindiğinden sadece avucumuz içinde tutarak endişelerimizden kurtulabiliriz. Dengeleyici özelliği vardır.Sinirsel spazmları ve baş ağrılarını hafifletir. Negatif enerjiden korur.

  Mercan

  Sedef olmak üzere cilt hastalıklarına iyi gelir. Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Kişinin saygınlığını artırır. Kararlı ve güçlü olmayı sağlar. Nazara karşı etkilidir. Kişiyi yüreklendirir. Ruhsal anlayışı kuvvetlendirir. Kişinin kararlı olmasını sağlar.

  Turkuaz

  Sindirim sorunları için, tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Kederli insanların kederlerini gönderen ve huzur duygusu vermede yardımcı olur. Özellikle sağlıkla ve sağaltımla bağdaştırılır. Göz tedavisinde kullanılırmış. Tüccarlara bolluk ve servet getirdiği düşünülürmüş

  Oniks

  Konsantrasyonu sağlar. Nazara karşı kullanılır. Kişiye enerji verir. Kadın- erkek kutuplaşmasını dengeler. Bağımlılıklardan kurtulmasına yardım eder. Kan basıncının düşürülmesinde faydalıdır. Gece görüsünü güçlendirir. İçsel sükûneti sağlar. Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder. Ruhsal gelişme sağlar. Öz kontrol ve dayanıklılıkla bağdaştırılır. Dürüstlüğü ve manevi gücü temsil eder. Eskilere göre, doğum sancılarını hafifletirmiş. Döl yatağı hastalıklarının tedavisinde kullanılmış. Uykusuzluğa iyi geldiği söylenir.

  Kehribar

  Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Sol elde oynandığında bedenin elektriğini toplar. Para getiren bir tas lodging inanılır. Kasalara konur. Yaşamın güzel yanlarını fark etmemizi ve böylece içimizin neşe ile dolmasını sağlar. Kuzey altını olarak tanınır. Bademcik hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

  Ay taşı

  Duru görü ve sezgi hassalarını geliştirmek için kullanılır. Selenit olarak tanınır. Aşkı ve sağlığı pekiştirir. Sakinleştirici ve koruyucu etkisi olduğu söylenmiştir.

  Jasper

  Sindirim sistemine iyi gelir. Endokrin sistemine denge getirir. Karaciğer ve safrakesesini güçlendirir. Sağlıklı ve güçlü olmamızı sağlar. Fiziksel direncimizi arttırır.

  Yeşim (Nefrit)

  Toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur. Diş ağrıları için faydalıdır. Ağzımızda bir süre tuttuğumuzda ağrıyı alır. Kadınlarda doğum ve adet sancılarına iyi gelir. Duyularımızı dengeler. Aşkta cazibe getirir. Uzakdoğu’ da altınla eşdeğer olarak görülmektedir. Mükemmelliğin simgesi olarak görülür. Eskilerce böbrek hastalarına iyi geldiği söylenmiştir.

  Yakut

  Coşkunluk, ihtiras ve tutkunun sembolüdür. Mücadele gücü verir. Kullanıcısına dinçlik, şans ve aşk getirir. Dostça olmayan kötü enerjilere karşı koruyucu olduğu düşünülürmüş. Beyin ve zihin hastalıklarının tedavisinde, Ortaçağ’ da veba salgınından korunmak için kullanılmış.

  Topaz

  Kullanıcısına sakinlik ve sabır getirir. Aşk ve sadakatin sembolüdür. Görüşleri güçlendirir, çabuk ve pratik çözümler üretmede yardımcıdır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Kanlı yaraları, safrayı iyileştirdiği, kolera tedavisinde kullanıldığı söylenir. Telepati yeteneğini arttırır. Neşe ve hoşnutluğu uyaran bir taştır.

  Lal

  Cinsel enerjiyi arttıran bu taş bedeni temizler ve güçlendirir. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur.

  İnci

  Sadelik ve alçak gönüllülüğü simgeler. Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve âlimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülürmüş.

  Obsidyen

  Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller. Fiziksel zeminde espri gücünü arttırır. Negatif durumları yok edicidir. Stresi azaltır. Terapi yönü çoktur.

  Zümrüt

  Bereket ve neşe getirir. Serveti geleceği iyi bir şekilde yönlendirmek için kullanmayı kolaylaştırır. Samimiyet ve sadakatin sembolüdür. Geleceği okuyabilme gücü verir ve zihni keskinleştirir. Eski zamanlarda sara ve göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır.

  Şunu deneyin: Ne çeşit etkileri olduğunu bilmediğiniz bir taşı bir süre kullanın. Kendinizde fiziksel ya da manevi herhangi bir değişiklik hissettiğinizde, o taşın ne çeşit etkileri olduğunu okuyun. Şaşıracaksınız.
   
 2. 12 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : Bilge1
 3. tacsizprenses

  tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2006
  Mesajlar:
  6.736
  Beğenildi:
  244
  Ödül Puanları:
  353
  Ben kullanıyorum ve cidden memlunum.. ( Yeşim ve ametist )  Paylaşım için teşekkürler..
   
 4. 18 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : Bilge1
 5. BlondeBarby

  BlondeBarby Birtanem Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Teşekkürler
   
 6. 18 Aralık 2010
  Konu Sahibi : Bilge1
 7. pinktomato

  pinktomato sebnemindunyasi.blogspot. Üye

  Katılım:
  14 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.590
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  bilmeden sormadan kullanmamakta fayda var, eşim taş satan bir yerde satıcının önerisi üzerine adını hatırlayamadığım parlak siyah mıknatıslı gibi bir taş ve ametistlerden oluşan bir bileklik takmıştı,o kadar huzursuz oldu ki bilekliği suya atmak zorunda kaldık..sanırım taşların etkisi çok yoğundu.. gözümle görmesem inanmazdım şu taş olayına :KK53: bir de taktığın taşı asla başkasına elletmemen gerekiyormuş enerji yüzünden..
   
 8. 22 Aralık 2010
  Konu Sahibi : Bilge1
 9. tourmaline

  tourmaline Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.298
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  148
  elletsen de taşı temizleyebilirsin sanıyorum, akan suya tutarak falan..
   
 10. 19 Ocak 2011
  Konu Sahibi : Bilge1
 11. tourmaline

  tourmaline Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.298
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  148
  kişinin şansını açan , şans getiren bir taş var mıdır acaba ?
   
 12. 19 Ocak 2011
  Konu Sahibi : Bilge1
 13. merguana

  merguana Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2009
  Mesajlar:
  4.697
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  valle ben firuze taşı takıyorum bileklik olarak hiç pozitif birşeyini görmedim :KK1::KK1:
   
 14. 20 Ocak 2011
  Konu Sahibi : Bilge1
 15. tourmaline

  tourmaline Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.298
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  148
  firuzenin taklidi çok piyasada, bir de o taşın öyle bir özelliği var mı ki acaba normalde ?
  zaman zaman taşları temizlemek de gerek sanırım..
   
 16. 17 Mayıs 2011
  Konu Sahibi : Bilge1
 17. lavenderlover

  lavenderlover Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bu taşların burçlara göre olanları var mı ?
   
 18. 17 Mayıs 2011
  Konu Sahibi : Bilge1
 19. tourmaline

  tourmaline Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.298
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  148
  var tabii canım, burcun ne söyliyim :)