Tat alamıyorum ve kokuda alamıyorum

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve vahiba tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : vahiba
  1. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar merhaba.bende bahar alerjisi vardı fakat 5gündür koku ve tat alamyınca doktora gittim.bana burnumun arkasında ödem oluştuğunu ve iğne tedavisne başlamamız gerektiğini söyledi.bugün ilk iğneyi vuruldum prednol-L yi verdi.3 gün bu iğneyi vurulucam.kortizonlu bir iğneymiş.o yüzden kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım.mecbur kullanıcam başka çarem yok.doktor kullan geçer dedi ama bilmiyorum işte. koku ve tatta alamıyorum çok kötü bişey.başına gelen varmı böyle bir durum?yardımcı olursanız sevinirim

2. 25 Mayıs 2010
  3. isyankar_sevdam

isyankar_sevdam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Basima böyle birsey gelmedi ama kortizonu uzun süre kullanmamak gerekiyor. Bahar nezlesi için baska ilaç önerebilirdi sprey gibi

4. 25 Mayıs 2010
  5. lilya

lilya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    113
    bende aynı sorunu uzun süredir yasıyorum
    nerdeyse hic koku almıyorum yazın biraz daha iyiyim
    allerjik nezlem var ve burnumda polipler
    kortizonlu ilac ve igneler iyi geliyor

6. 26 Mayıs 2010
  7. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    canım spreyde verdi iğnenin yanında.zaten benimki bahar nezlesi deil sadece.yani o bahar alerjisi ödem oluşturmuş.o yüzden iğne verdi.iğneleri ve spreyi kullandım.şu an tatta kokuda alabiliyorum çok şükür.inş bir daha tekrarlamaz.

8. 26 Mayıs 2010
  9. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    evet canım bende iğneleri kullandım.şu an tatta kokuda alabiliyorum.inş seninde bir anca önce düzelirde kurtulursun.zor bir durum.inş tekrarlamaz bir daha.

10. 26 Mayıs 2010
  11. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bende soğuk aldığım bi dönem bu olayı yaşamıştım sadece tat alamıyodum yediğimden hiç bişey anlamıyordum doktor ilaçların yan etkisi dedi ve ilaçlar bittikten 3 gün sonra içinde geçmişti
    geçmiş olsun sizede sanırım iğneler bittikten sonra geçicektir

12. 26 Mayıs 2010
  13. isyankar_sevdam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bahar nezlesi ödemin olusmasina sebep oldu ise bir daha tekrarlanmamasi gerekir endiselenecek birsey yok

14. 14 Haziran 2010
  15. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    cevap yazan herkese teşekkür ederim arkadaşlar.çok şükür iyiyim şu anda.iğneler etkisini gösterdi düzeldim.kullandığım ilacımda bitti.sadece burun spreyi kullanıyorum.doktor bittiğinde bir daha başlamana gerek yok dedi.inş tekrarlamaz.

16. 18 Haziran 2010
  17. pityone

pityone Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar aynı sorun bende de var tam 5 senedir :KK43:( aslında çözümü sadece ameliyatmıs..dediğiniz ilaçları spreyleri kortizonları kullandım onlar sadece burundaki polipi ya da ödemi geçici süre küçültüyor burun nefes alıyor tat da tabii..ama kortizonu ve spreyleri kullanmadıgınızda aynı sorun devam edecektir..doktor bana mutlaka ameliyat dedi polipler allerjene ugradıgında şişiyor ve burnum gripmiş gibi tıkanıyor.ben de sprey ve ilaç kullanınca geçtiği için ameliyat olmaktan kaçtim..şimdi hamileyim ilaç sprey yasak ve burnum her gün tıkalı siz düşünün halimi..hapşuruklarım da var..doğumdan ve emzirmeden sonra hemen ameliyat olcamm..allah hepimize şifa versin gercekten günlük hayatı oldukça zorlayan bir rahatsızlık...

18. 25 Haziran 2010
  19. isyankar_sevdam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Burunda deviyasyon var mi ? Bence 2-3 tane kbb uzmaniyla görüsmekte fayda var