Tatilde lens

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve Stormwinder tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Stormwinder
  1. Stormwinder

Stormwinder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kızlar yaz geldi haliyle tatile gitme vaktide geldi.Ben freshlook dreceli lens kullanıyorum sizce denize veya havuza girerken lensi çıkartmamak lense veya gözüme zarar verir mi ? yardımcı olabilir misiniiz bana? :KK3:

2. 2 Temmuz 2010
  3. sophronie

sophronie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    suyun içinde gözümü açmadığın sürece bişey olmaz. ben duşa havuza denize hep lensle girerim yoksa önümü görmem mümkün değil.

4. 3 Temmuz 2010
  5. sxuxperstar

sxuxperstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında bırakın havuzdaki ilaçlı suyu ya da denizdeki tuzu, lavaboda yüzümüzü yıkarken gözümüze kaçan musluk suyu dahi bir süre sonra lenslerin yapısını bozup, ömrünü kısaltıyor. En sağlıklısı çıkartmak; ama dünyayı flu görmenin de ne denli zor olduğunu bilirim. ınsan her ne kadar kaçırmam dese de muhakkak her girişinde kaçıyor.

En sağlıklısı denize girerken deniz gözlüğü kullanmak. Speedo'nun küçük ve zarif seçenekleri var. Bikininin renginde bulabileceğin şeyler :KK66:

6. 3 Temmuz 2010
  7. TCeydaT

TCeydaT KK Pro Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hımmmm hiç denemedim bile. Yani tatile giderken, dinlenmek, eğlenmek ve maximum rahatlığın keyfini yaşamak ister ya insan, lenslerimi yanımda bile götürmedim şimdiye kadar...kaydirigubbakcemile2

Ama elbette ki, benim gözlerimin bozuk olmaması yani lenslerimin de numaralı olmamasının etkisi var bunda..:kahve:

Yani maximum rahatlık dedim ya, sizin için etrafı net görmek daha rahat olan..:kahve:
    Yalnız, süperstara katılıyorum, lenslerin yapısına tuzlu suyun veya klorlu ve ilaçlı suyun elbette ki büyük zararı olacaktır. Eğer bunu göze alabiliyorsanız kullanın derim.fisfisfis
    Yani tatil dönüşü lensleri yenilemek gerekir diye düşünüyorum.:1rolleyes:

8. 3 Temmuz 2010
  9. nzlsrp

nzlsrp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yani renkli lensle havuza girebilir miyiz??

10. 4 Temmuz 2010
  11. sxuxperstar

sxuxperstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ceyda'nın da dediği gibi, tatil sonrası çöpe atıp yenisini almak istiyorsan niçin olmasın yerimseniben

12. 4 Temmuz 2010
  13. vanilla

vanilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben 5 yıldır freshlook lensle yatıyorum yıkanıyorum havuza giriyorum gözümü açmadığım sürece birşey olmuyor
    ama yanınıza çantanızda küçük boy solusyon bulunmasını öneririm gözünüze tuz klor vb kaçtığında veya kapalı tutmaktan kurudugunda hemen damlatmanız için
    evet ömrünü kısaltıyor ama yani tatail sonuçta kullan at ve ne olur ne olmaz yanında yedek lens bulundur zarar görürse telafi edebilesin:) şimdiden iyi tatiller xxxx

14. 5 Temmuz 2010
  15. nzlsrp

nzlsrp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bugün havuza girdim lensle bişi olmadı rahattım :-) tabiki zararlı ama korktuğum gibi sanki saniyesinde bişi olurmuş gibi bi durum yokmuş onu anladım :-)

16. 5 Temmuz 2010
  17. sindirella87

sindirella87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    Lensle Havuza gırmek zararlı dıye bılıyorum bende.Ama gecen yaz dayanamadım girdim valla :) tatılın sonunda gözlerim çok acıdı çıkarıp attım.zaten zamanıda gelmişti:KK1:
    Yinede dikkatli olun kızlar.Nede olsa havuzlar çok temiz değil:1no2:

18. 15 Temmuz 2010
  19. Stormwinder

Stormwinder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hmm evet zaten lenslerimden memnum değildim tatil sonunda çıkarır atarım :KK70: teşekkürler kızlar