Tatile kedimi götüremiyorum..Uzun süre evde kalabilir mi?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve pukaa tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : pukaa
  1. pukaa

pukaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim bi kedim var yıllık izinden dolayı 10 gün şehir dışına çıkacağım ama kedimi götüremiyorum yanımda yaşadığımız yerde hiçbir akrabamız yok evimin anahtarını teslim edebileceğim kimse yok kedi oteli yok kedim 10 gün evde yanlız kalacak
    daha önce böyle duruma düşen oldu mu neler yaptınız? kedimin yanlızlıktan ölmesini istemiyorum aklım onda olacak ama evde bırakmaktan başka çarem yok nolur yardım edin neler yapmalıyım deneyimlerinizi yazın lütfen

2. 22 Temmuz 2010
  3. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bi süreligine bakim evlerine birakamazmisiniz? zira 10 gün bir hayvanin evde yalniz kalmasi icin cok uzun bir süre,yazik hayvana :KK43:

4. 22 Temmuz 2010
  5. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    bizimde köpüşümüz var....ne yazıkki böyle durumlarda problem oluyo biz sırf bu yüzden öyle ailecek hiç bi yere gidemiyoruz...onu yalnız bırakmaktansa gitmemeyi tercih ediyoruz....

10 gün az bi zaman değil....kaldıki biz 1 gün bile bırakmayız....psikolojileri çok bozuluyor....nöbetleşe evden çıkıyoruz düşün.....evde hayvan bakmak zor,sorumluluk istiyor,tıpkı çocuk gibi.....çocuğun olsa küçük onu evde yalnız bırakırmısın?

6. 22 Temmuz 2010
  7. aytenim35

aytenim35 değmezmişş :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evde bırakmayın bence 10 gün uzun bir süre bende kedi bakıyorum o kadar uzun bir süre yalnız kalamaz kedi taşımak için kafesler var ondan edinin yanınızda götürün diğer türlü yazık hayvana :eek:lmaz:

8. 23 Temmuz 2010
  9. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Veteriner kliniğine bırakım mutlaka bakarlarrr

10. 23 Temmuz 2010
  11. pukaa

pukaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim ama öncelikle şunu söyleyeyim
    kedi taşıma kafesim var ancak ben bu 10 günde tatil yapmıyacağım halletmem gereken bazı işlerim var ve ortalama 4 şehir gezeceğim otobüs firmaları hayvan almıyor arabalara...
    bulunduğum yer bi doğu ili değil bakım evi veteriner bile yok doğru dürüst hayvan bakmanın sorumluluğunu çok iyi biliyorum aşısını bile internetten isteyip kendim yapıorum 2 senedir gitmeyi erteliyordum ancak bu yıl gitmek zorundayım
    burada hiçbir akrabam ya da güvenebileceğim biri de yok

12. 25 Temmuz 2010
  13. pukaa

pukaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya yokmu kedisini evde yalnız bırakan?? ilk ben mi olacağım???

14. 25 Temmuz 2010
  15. Chelzy

Chelzy Haydi kalk ayağa, yürü güneşe ! Pro Üye

Beğenildi:
    12.818
    Ödül Puanları:
    288

Konuyu şimdi görüyorum.Tatilde en büyük dert kediyi nereye bırakacagım derdidir bunu çok iyi bilirim.
    Son 3-4 senedir yazlıgımıza götürüyoruz .Ama daha önce 1-2 sene evde bırakmak zorunda kaldık.İlk olarak tuvalet sorunu var.En az 2-3 büyük leğene kum koymalısın kı 10 gün idare edebilsin.Mamasını da 2-3 tane büyük kaplara koymalısın aynı sekilde suyunu da oyle.Şu sıcakta sürekli taze su içmesi lazım ama baska bır alternatıfınız yok sanırım.Tabiki kapı ve pencere de acık bırakmalısınız kı temız hava alabılsın şu sıcaklarda..Bir de işin kedinin yalnızlık piskolojisi durumu var bence bu en buyuk problem.Biz bıraktıgımızda günlerce ağlamış,yumak yumak tüy dökmüş...Ama daha küçükmüş kediniz daha kolay bir şekilde atlatabılır durumu...

16. 26 Temmuz 2010
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ya ben bi keresinde 2 gün bırakmıştım bişey olmamıştı ama 10 gün çok fazla yaa, bilemedim ki nasıl olur. Apartmanınızda görevli falan yok mu, 2 güne bir uğrasa baksa?

18. 26 Temmuz 2010
  19. MaTaHari

MaTaHari papatya Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kediniz kaç yaşında?