Tatlı Bela Fadime - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  3 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]


  1. BÖLÜM

  Fadime, annesi Nazife ve babaannesi Zarife ile birlikte Trabzon'un köylerinden birinde yaşayan genç ve güzel bir Karadeniz kızıdır. Balıkçılık yapan babası Reis, karısı ile geçinemediği için evini terk etmiş, güzel bir rus kızı olan Tanya ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. Oğlunun evi terk etmesinden gelinini sorumlu tutan Zarife, Nazife ile hiç geçinememektedir. Fadime de sık sık tatlı kavgalara tutuşan babaannesi ve annesi arasında kalmaktadır.

  Civardaki bütün erkeler Fadime için yanıp tutuşmakta, Fadime'nin gözü ise kimseyi görmemektedir. O hayallerindeki prensi beklemektedir evlenmek için.

  İlias ise Yunanistan'da yaşayan ve kökleri Trabzon'daki Rumlara dayanan çok zengin bir ailenin yakışıklı oğludur. Annesi Maria, babası Hristos ve dedesi Dimitros en yakın olduğu kişilerdir. Dedesi Hristos İlias'tan Trabzon'a gidip daha önceden kendilerine ait olan ve manevi açıdan çok değer verdiği eski evlerini satın almasını ister.

  İlias yanında yakın arkadaşı olan ve gazetecilik yapan Yorgo, bir diğer arkadaşı Aleksi ve de nişanlısı Victorya ile birlikte Trabzon'a gider. Dedesinin söylediği evi bulurlar, ev Fadime'nin babaannesinin evidir. Değerinden çok fazla para teklif edilmesi karşısında şaşıran ve bunda bir iş olduğunu düşünen Zarife evi satmak istemez.

  Arkadaşları ile birlikte rafting yapan İlias kaza geçirir ve suda kaybolur.

  Suyun kenarında balık tutan Fadime oltasına takılan İlias'ı kurtarır. İlias baygın haldedir, Fadime onu babaannesinin evine götürür. Fadime gördüğü bu yakışıklı gencin evlenmek için beklediği hayallerinin prensi olduğunu düşünmektedir.
  İlias Zarife'nin ilaçları sayesinde iyileşmeye başlamıştır. Kendine geldiğinde uyumakta olan Fadime'yi gören İlias onun güzelliği karşısında büyülenir, yanına yaklaşıp ona bir öpücük kondurur. Uyanıp tüfeğine sarılan Fadime namusunun kirlendiğini ve evlenmeleri gerektiğini söyler, aksi takdirde namusunu temizlemek için onu öldürmesi gerekecektir. İlias çaresiz Fadime ile evlenmeye razı olur.

  İmam nikahı kıyılan Fadime ve İlias düğün hazırlıklarına girişir ancak İlias mecbur kaldığı için evliliği kabul etmiştir ve iş fazla uzamadan bu durumdan kendini kurtarmak istemektedir. Fadime'ye bir mektup bırakarak birlikte olmalarının imkansız olduğunu, Yunanistan'a döndüğünü, imam nikahının da geçersiz olduğunu söyler. Fadime kararını verir İlias'ın peşinden Yunanistan'a gidip onu bulacak ve namusunu temizleyecektir.
   
 2. 10 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Yayın Saati
  11 Ekim 2007 Saat :20.00
   
 4. 23 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Fadime imam nikahlı kocasını bulup namusunu temizlemek için çantasında silahı ve Vedat’ın kartıyla İstanbul’a yola çıkar.

  Bu arada Merve bir haber metni yazar. Manşeti “Canını Kurtaran Kıza Önce İmam Nikahı kıydı Sonra Bıraktı Kaçtı”dır. Vedat Levent’i zor duruma düşüreceği için Merve’ye çok kızar ve kavga ederler. Fadime İstanbul’a indiğinde onun şaşkınlığından istifade etmek isteyen iki adam başına üşüşür. Nuri ALÇO ve Tecavüzcü COŞKUN…

  Levent ve Fadime’nin haberi gazetelerde yayınlanınca ortalık karışır. Nazife,Kadife ve ihtiyar heyeti Fadime kötü yola düşecek diye endişelenir. Yasemin histeri krizi içinde derhal evlenmezlerse intihar edeceğini söyler, Levent’in kabul etmekten başka çaresi kalmaz.
  Fadime nenesinin verdiği adresten babasının evini bulur.Gideceği 2.adres ise Vedat’ın iş yeridir. Levent’e ulaşabilmesi için önce Vedat’ı bulmalıdır. Müzeyyen’de oğlunu Yasemin’le evlendirmekte kararlıdır.İki aile düğün tarihini belirlemek için akşam yemeğinde buluşur.
  Fadime Tanya ile kapışınca babasının evini terk eder.Artık İstanbul’da tek başınadır ve gidecek yeri yoktur.Bunun üzerine adı bir meyhanede silahlı olaya karışınca başı iyice belaya girer.


  25 Ekim 2007 Perşembe Saat : 20.00

  alıntıdır
   
 6. 31 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Levent, Fadime’nin nezarethaneye düşmesinden kendini sorumlu tutar. Fadime ise diğer suçlularla birlikte hiç de kolay olmayan bir gece geçirecektir. Nazife ile Kadifeyi’de jandarma karakoluna götürüp sorguya çekerler. Bütün köy Fadime’nin Levent’i öldürdüğünü düşünür. Temel ise gazetelerde Fadime’nin hikayesini okudukça kıza sonuna kadar hak verir. Ama Levent’le Fadime arasındaki ilişkiyi henüz çözebilmiş değildir. Fadime mahkemeye sevk edilir. Vedat ve Levent’in ayarladığı avukat yanındadır. Ama davaya çok sert ve hiçbir şeye tahammülü olmayan bir hakim bakıyordur.
  Yasemin ve Müzeyyen düğün hazırlıklarına başlarlar. Vedat Fadime’yi köyüne dönmesi için ikna etmeye çalışır. Fadime kararlıdır, Levent’in Japonya’dan dönüşünü bekleyecek ve vuracaktır. Ama İstanbul’da kalacak yeri yoktur. Baba evine gidemez,otele gidemez,geriye bir tek seçenek kalır…. Temel gözbebeği olan yatlarının reklam kampanyasını yürütmesi için bir reklamcıyla anlaşır. Güzel mankenlerle oluşturulmuş bir afiş sunarlar. Ama Temel beğenmez ve afişlerde başka bir kızın yer almasını ister. Merve Fadime ile röportaj yapabilmek için Vedat’ın peşine düşer. Fadime’nin yerini bildiğini düşünür. Vedat ve Levent’in Fadime’nin Levent’i vurmasını engellemek için bir planı vardır.


  01 Kasım 2007 Perşembe Saat :20.00
   
 8. 14 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Fadime düğünde çıkardığı olaydan sonra nezarethanededir. Fakat silahın balistik raporu geldiğinde herkes çok şaşırır.S ilah kuru sıkıdır.
  Fadime yine laz hakimin karşısında mahkemeye çıkar. Yanında Temel’in gönderdiği 3 avukat vardır. Vedat, Levent ve Yasemin de gelmiştir.Levent şikayetçi olmayınca Yasemin çıldırır.Bu durumda hakim Fadime’nin serbest kalmasına izin verebilir ama bir şartı vardır.
  Bu arada Reis’in Fadime’ye verdiği tabancanın kuru sıkı olduğu öğrenilince köyde ortalık karışır.Reis köyden kaçıp İstanbul’a döner.Ama evde kötü bir sürpriz onu beklemektedir.Fadime tam köyüne dönecekken limuzinle gelen iki kişi Fadime’yi alıp Temel’in yanına götürür.Levent’le de karşılaşan Fadime’yi bir sürpriz beklemektedir.Başına gelenler karşısında Fadime kurnazca planlar yapmaya başlar.
  Vedat Fadime’yi özlediğini fark eder. Tam o anda kapı çalar.Fadime’dir ümidiyle kapıyı açan Vedat,karşısında Merve’yi görünce şaşırır. Vedat’la barışmaya gelen Merve orada öğrendiği bomba bir haberle gazeteye döner. Bu arada Temel’lerin evinde seyahat hazırlığı başlar.Bütün aile hayırlı bir iş için Trabzon’a gidecektir.


  15 Kasım 2007 Perşembe Saat :20.00

  alıntıdır
   
 10. 22 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  MURADINA EREBİLECEK Mİ?

  Nazife, Reis’in Vladimir ve Katya’yı getirdiğini görünce çılgına döner. Reis’i kurşun yağmuruna tutar. Fakat ihtiyar heyeti çocukların köyde kalmasına karar verince Nazife’nin çocuklara bakmaktan başka çaresi kalmaz.
  Temel ve Levent köydekilere dağıtmak için hediyeler alırlar.
  Bir de Temel aile yadigarı gerdanlığı Fadime’ye hediye edeceğini söyleyince Müzeyyen’in kalp çarpıntısı başlar. Nazife Vladimir ve Katya’yı yıkamaya kalkıştığında Vladimir’in sünnetsiz olduğunu görür ve sünnet ettirmeyi kafasına koyar. Bu arada Reis Nazife’ye kendini affettirmek için sırnaşmaya başlar. Kabasakaloğulları Fadime’yi ailesinden istemek için Trabzon’a yola çıkarlar.Temel yıllar sonra memleketine döndüğü için çok mutludur.Levent ise dedesinin zoruyla verdiği evlilik kararından şüphe etmeye başlar. Bu arada Tanya Reis’in çocuklarla köye gittiğini öğrenir ve çocuklarını geri alabilmek için yola koyulur.
  Temel Kabasakaloğlu’na köyde hummalı bir karşılama töreni hazırlanır. Fakat köy girişinde Hasan’ın yolu kesmesiyle işler karışır.
  Kız isteme töreninde ise arka arkaya gelen misafirler ve sürprizlerle herkes şaşkına döner.


  22 Kasım 2007 Perşembe Saat: 20.00

  alıntıdır
   
 12. 22 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. dishy_kartal

  dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  871
  Beğenildi:
  176
  Ödül Puanları:
  123
  bu dizi çok soguk yaa ruh yok
  canlilik yok çok basit ve dedigim gibi çok soguk bir yarim saat kadar izledim ve hiç begenmedim
  zaten eski yesilçam filmlerinden alinti oldugu için insan biraz ruh katip oynar ama yok anam bu yeni yetme oyuncular nereleriyle izlemisler belli degil...
   
 14. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  FADİME EVLENİYOR!

  Tanya çocuklarını kaçırdığı için Reis’i şikayet etmeye jandarma karakoluna gider. Fadime ile Levent köyde gezerken karşılarına Hasan çıkınca ortalık karışır. Müzeyyen ise Nazife’nin üstüne yürümesiyle fenalık geçirir. Herkes başına toplanır.Peşinden de önce Levent’in gelişi sonrada jandarmanın evi basmasıyla her şey altüst olur. Aradan günler geçer. Nikah günü yaklaşır.Köydekiler bir otobüse doluşup türkülerle İstanbul’a yola çıkarlar.Temel dede misafirleri dört gözle bekliyordur.Çiçekler yaptırır,otellerde krallar gibi ağırlar,boğaz’a götürür.Bu arada Müzeyyen çıldırıyordur.
  Reis’in bir derdi vardır.Tanya’nın çocukları bir daha göstermeyeceğini düşünür.Kadife ve Fadime’nin desteğiyle çocukları da düğüne getirmek için Tanya’ya gider. Fakat öğrendikleri karşısında ne yapacağını şaşırır.
  Levent nikah yaklaştıkça Fadime ile evlenme kararını sorgulamaya başlar. Vedat’la kafa dağıtmaya gittikleri barda yanlarına iki kız gelir.Barda gazetecilerde olunca flashlar patlar.
  Fadime, Nazife ve Müzeyyen gelinlik provasına giderler. Gelinlik Fadime’ye çok yakışınca Müzeyyen kıskanır.Fadime’nin yalnız olduğu bir anda konuşmak istediğini söyler.Müzeyyen’in anlattıkları karşısında Fadime kulaklarına inanamayacaktır.


  29 kasım 2007 Perşembe Saat: 20.00

  alıntıdır
   
 16. 5 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Emez
 17. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Fadime, Levent’in evlilik kararından emin olmadığını söylediğini duyunca dünyası yıkılır.Onu istemeyen sadece Müzeyyen değildir.Levent’te Fadime ile evliliğinin yürümeyeceğine inanıyordur.Fadime ne yapacağını bilemez. Düğün günü gelir.Ama aksilikler devam etmektedir.Tanya çocuklarla düğüne gelir.Nazife çıldırır ve iki kadın birbirine girer.Peşinden düğünde yaşanan şok(!)yüzünden Temel dede kalp spazmı geçirir.Müzeyyen babasının hastalığından Fadime ve ailesini sorumlu tutar.Bu arada bütün gazeteler Fadime ve düğünün haberleriyle doludur.Manşetler “Fadime yakışıklı gazeteciyle aşk yaşıyor”dur.Gazeteciler Vedat’la Fadime’nin peşindedir.Fakat Fadime ortadan kaybolur,kimse nerede olduğunu bilmiyordur.Gazete haberlerine inanan Levent,Vedat ve Fadime’yi bulup hesap sormaya gider.
  Temel Dede’nin hasta olduğunu öğrenen Fadime gizlice hastaneye gider.Ama o arada Levent’le karşılaşacaktır.
  Bu arada Fadime’yi arayan başkaları da vardır. Amaçları Fadime’ye iş teklifinde bulunmaktır.


  06 Aralık 2007 Perşembe Saat :20.00

  alıntıdır
   
 18. 1 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Emez
 19. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Fadime diksiyon, zerafet ve dans derslerine başlar.İstanbul Türkçe’si ile konuşmayı Tango yapmayı ve zarif olmayı öğrenmeye çalışacaktır.
  Vedat geçmiş olsun ziyaretine Levent’e gider.Konu Fadime’ye gelince iki arkadaşın arası yine gerilir.Nazife yeni arabasıyla bir an önce gezebilmek için direksiyon kursuna başlar.Reis Nazife’lerin kapısında arabalı bir adamın beklediğini görünce çok kıskanır. Birde Vladimir ve Katya’da arabaya binince Reis ve Tanya Nazife’lerin peşinden yollara düşer. Fadime yeni görünüşüyle sette kameraların önündedir.Ama aklı sürekli Levent’tedir.Dizinin fragmanları TV’de yayınlandığında gördüklerine inanamazlar.Levent taş kesilmiş halde Fadime’yi izler.
  Bu arada köyde düğün dernek kurulur.Fitnat ve Ofli evleniyordur.Balayı için de İstanbul’a gitmeye karar verirler.
  Levent alçısını çıkarttırmak için hastaneye gittiğinde öğrendikleri karşısında çok şaşırır ve bir plan yapar. Hasan’ında planları vardır.Fadime’nin dizi setini belinde tabancasıyla basar.Herkese tehditler savurur.Amacı Fadime’yi kaçırmaktır.
  Ertesi gün olduğunda Nazife’lerde ve Müzeyyen’lerde büyük bir telaş vardır.Çünkü Fadime ‘de Levent’te kayıptır.


  03 Ocak 2008 Perşembe Saat : 20.00

  alıntıdır